steveafa
18.06.11,17:15
ahojte,

chcel by som poradit, moja babka ma vymer zahrady z roku 1965 o velkosti 487m2 po dedovej smrti v roku 2000 kedy je posledny zaznam na katastre nehnutelnosti - na zaklade dedicskeho rozhodnutia vymera stanovena na 478m2 a zrejme doslo k zamene cisiel 8, 7.

Chcel by som vediet kde sa daju zistit predchadzajuce zaznamy a nasledovne urobit zmenu.

Dakujem
Stefan
wabi
19.06.11,08:51
Takéto záznamy majú v katastrálnej knihe. Treba dať len podnet že došlo k tejto chybe priamo na katastri urobia nápravu. Do knihy sa dá nahliadnuť.
Rech25
20.06.11,06:50
Tak urcite. Na katastri to vybavis.
steveafa
20.06.11,07:22
zdravim,

na katastre nehnutelnosti som bol avsak nic som tam nevybavil.... asi som to spravne nenapisal na zaciatku ten vymer spred 60 rokov nema ziadne razitko len podpisy nejakeho znalca. takze ako sa da spatne vystopovat vymera tohoto pozemku?

Vdaka za vas cas
Rech25
20.06.11,07:27
No takto ak poznate cislo pozemku, tak ho na katasterportal.sk vystopujete.
Ak však ide o nejaky problem so zapisom, tak to jednoznacne doporucujem obratit sa na geodeta.
steveafa
20.06.11,07:58
chapem ze geodet dokaze premerat pozemok avsak chcel by som vediet ako sa mozem dostat k zapisom o vymere pozemku z archivu /predchadzaju zapisy by ma zaujimali/ pretoze stary rodicia dovolili susedom na casti ich pozemku postavit cast ich garaze a kedze susedia idu predavat dom. novy majitel chce staru garaz zburat a postavit tam mur.
rudopp
20.06.11,17:02
chapem ze geodet dokaze premerat pozemok avsak chcel by som vediet ako sa mozem dostat k zapisom o vymere pozemku z archivu /predchadzaju zapisy by ma zaujimali/ pretoze stary rodicia dovolili susedom na casti ich pozemku postavit cast ich garaze a kedze susedia idu predavat dom. novy majitel chce staru garaz zburat a postavit tam mur.

Co je psáno - to je dáno = platí najnovší zápis v katastri.
Argumenty : Vtedy babka s dedkom ...
neplatia.
Ak nejde o "zjavnú chybu" (napr v osvedčení o dedičstve je 548 a v katastri 584 ) zmena je možná iba na základe rozhodnutia súdu (najmä ak už prebehol ROEP ).
steveafa
20.06.11,17:41
chapem tiez robim v oblasti kde co je dano to je psano avsak viem ze vzdy sa da dopatrat k predchadzajucim dokladom ... takze aky by mala babka zvolit postup?

Vdaka
wabi
20.06.11,20:57
Nuž ty potrebuješ nahliadnuť do katastrálnej knihy a tam to najdeš... V archýve. Pýtaj sa na katastri nma archív a prípadne výpis z katastrálnej knihy, kde práve je táto hystória...
Čo sa týka pozemku pod susedovou garážou, pokiaľ to nemá na liste vlastníctva ako svoj pozemok sused a nezískal to napríklad vydržaním, tak mu to zrejme nepatrí hoci tam aj stála garáž ktorú užíval...
steveafa
21.06.11,00:19
dakujem skusim to tam popozerat.