lubica2403
18.06.11,22:49
Rada by som sa spýtala, akým spôsobom hľadáte nových dodávateľov tovaru pre váš e-shop. Pre nami ponúkaný tovar je množstvo výrobcov - rada by som doplnila sortiment o niektoré značkové výrobky.Neviem,ako nájsť dodávateľov na SK alebo v Čechách - prípadne EU na tieto výrobky.Oslovujete priamo výrobcov ? Sme menší e-shop s nie veľkým mesačným objemom odberu (máme veľa dodávateľov, takže odber sa delí medzi viacerých). Významní výrobcovia nám určite priamo tovar dodávať nebudú.Poskytnú nám adresy distribútorov? Mám skúsenosť , že niektorí vôbec nereagujú na naše maily. Viete mi poradiť nejaké cesty, ako nájsť nových dodávateľov? Ďakujem.
majkelx
19.06.11,12:36
Ahoj..
To uz ja riesim vyse roka....urobil som hokus pokus a vyriesil som toto:

Ak chces konkurovat cenami, jednoznacne si zalozit treba PayPal a dovazat hoci aj z USA. Jednoznacne..napriklad my zo SR ani CZ nedovazame nic, pretoze by sme neboli KONKURENČNE SCHOPNÍ.
Doba dodania?? No ja si myslim ze clovek,slovák si pocka aj dva tyzdne ak chce usetrit minimalne 10 EUR.
padro
19.06.11,14:54
no len ci mas potom vsetko OK, napr. slovensky manual a vselijake ostatne nezmysli ktore su v zakonoch...
alessi
19.06.11,15:53
Ja by som to riesil aj vlastnou vyrobou.
vies, kazda firma chce vacsie zakazky a maly eshop je pre nu maloziskovy ak nie stratovy. Ak ti nemwa cina tak hktdc.com Aj tam su na niektore artikle 10000minima. Len tam treba clo dph atd.
majkelx
20.06.11,09:39
no len ci mas potom vsetko OK, napr. slovensky manual a vselijake ostatne nezmysli ktore su v zakonoch...

Manual riesim techn.podporou online. Zatial to moc zakaznici nevyuzivaju.
jenny5
20.06.11,16:00
Ja oslovujem priamo výrobcu, ktorý mi dá buď kontakt na distribútora, ktorý ma na starosti SR, a keďže väčšinou nemajú, dajú mi možnosť objednať priamo od nich.
Ja uprednostnujem dovazanie v ramci EU, odpadnu problemy s clom a podobne zalezitosti.
A manual jednoducho prelozim do slovenciny a ide k zakaznikovi.
Gina Er
20.06.11,16:05
pred 10 rokmi som chodila na výstavy a zháňala katalógy a hľadala v zlatých stránkach a kupovala špecializované časopisy a vypisovala žiadosti o zaslanie cenníka...podotýkam,nie emaily,ale klasicky: papier,pero,známka,pošta :D
Bjordrin
21.06.11,09:35
ja sa snazim rovno od vyrobcu a hladam takeho u ktoreho mozem objednat aj mensie mnozstvo. ako sa vravi, kto hlada, najde:) aj ked je to asi pri kazdom tovare ine.
alessi
22.06.11,20:00
nechcem zakladať inú tému
ide mi o tovar, ktorý by som mal možnosť splatiť až keď ho predám. niečo ako komisionálny predaj. je také dačo ešte dnes možné?
Je zaujímavgé, že ked ako vydávateľ hľadám distribútora(kníhkupectvo) tak vtedy to je možné len takýmto spôsobom, ak hcem ja od distribútora knihy, musím ich ja najprv zaplatiť.
585drobec
23.06.11,12:34
Všetko je to len o dohodách a spolupraci. Ja som začínal tak, že som robil v železiarstve skoro 10 rokov, čiže som poznal odkial a čo sa oplatí. Jedného dňa som sa rozhodol to skúsiť, tak som otvoril predajňu aj zriadil e-shop. Postup bol taký skontaktoval som všetkých známych aj neznámych dovozcov. Tý známy boli maximalne ústretový a dokonca na začiatok boly faktúrky posunute na pol ročnú splatnosť. Čo sa týka ceny, dostal som také isté rabaty ako podnikatelia čo boli u nich už roky, takže som bol od začiatku konkurencie schopný. Jediný problém je pri kontaktovaní nových dodávateľov, všetcia si určujú pre malý podnik nesplnitelné podmienky, alebo chcú všetko na ruku cash. Jedno je isté treba sa tomu venovať aspoň na 200 % vždy sa dá najsť lepšia ponuka na vybraný druh tovarov, potom je to už len na rozhodnutí či sa to oplatí predávať, alebo nie a či sa to vôbec predá. Väčšina e-shopov funguje na forme príde objednávka, objednajú aj ony tovar a do 7 - 14 dní je u zákazníka. Odpadá im nákup a skladovanie tovaru.