Michaela V
19.06.11,09:35
Rada by som vedela či sa mi plat z výpisu mzdových listov musí zhodovať z výplatnými páskami a ak áno či je to možné súdne napadnúť ak to tak nie je. Ďakujem pekne za odpoveď.
Tweety
19.06.11,07:37
Rada by som vedela či sa mi plat z výpisu mzdových listov musí zhodovať z výplatnými páskami a ak áno či je to možné súdne napadnúť ak to tak nie je. Ďakujem pekne za odpoveď.
ÁNo to, čo je na páske, je aj v mzdovom liste, samozrejme, ak je celá mzda tak, ako má byť, teda legálna. :)
Michaela V
19.06.11,07:52
Takže v takom prípade sa môžem bez akého koľvek strachu obrátiť na súd a žiadať o vrátenie peňazí ktoré som v skutočnosti nedostala ?
Tweety
19.06.11,07:54
Takže v takom prípade sa môžem bez akého koľvek strachu obrátiť na súd a žiadať o vrátenie peňazí ktoré som v skutočnosti nedostala ?
A ako vieš, že na mzdovom liste je niečo iné? Si mzdárka? To, že je niečo iné na mzdovom liste, ešte neznamená, že máš nárok si to uplatňovať, veď ak si dostala to, čo máš na platovom dekréte, je to v poriadku. Za vedenie mzdových listom je zodpovedný zamestnáv.. On môže dostať pokutu.
Michaela V
19.06.11,07:58
Nie som ale potrebovala som potvrdenie o výške platu na súdne pojednávanie ohľadom výživného a zistila som dosť veľké platové rozdieli ktoré mi presahujú jeden mesačný plat.
Tweety
19.06.11,07:59
Nie som ale potrebovala som potvrdenie o výške platu na súdne pojednávanie ohľadom výživného a zistila som dosť veľké platové rozdieli ktoré mi presahujú jeden mesačný plat.
Treba si to najprv odkonzultovať so mzdárkou, a až potom niečo riešiť.
drobeceva
19.06.11,08:01
Nie som ale potrebovala som potvrdenie o výške platu na súdne pojednávanie ohľadom výživného a zistila som dosť veľké platové rozdieli ktoré mi presahujú jeden mesačný plat.
Skôr, ako sa začneš niekde sťažovať, doporučujem Ti zájsť za mzdárkou a dať si to vysvetliť.
V čom máš rozdiel?
Michaela V
19.06.11,08:13
Samozrejme že sa nechcem hneď súdiť len chcem vedieť prečo to tak je a ako by to malo byť a na čo mám nárok aby som sa vedela brániť ....ja sa do toho proste nerozumiem a preto hladam na to vysvetlenie. Naša mzdárka je neochotná a arogantná k ľuďom, ktorý sa v tomto nevyzná a problém je ešte v tom, že centrálu máme skoro 400km od BA.....Rozdiel je v čistom príjme na mzdových listoch napr.: na mzdovom liste je 539€ a na výplatnej páske 366€ to sú podla mna dosť vysoké rozdieli v jednotlivých mesiacoch. Keby sa sekla o 10€ tak pochopím ale až o tákéto sumy?
Tweety
19.06.11,08:15
Samozrejme že sa nechcem hneď súdiť len chcem vedieť prečo to tak je a ako by to malo byť a na čo mám nárok aby som sa vedela brániť ....ja sa do toho proste nerozumiem a preto hladam na to vysvetlenie. Naša mzdárka je neochotná a arogantná k ľuďom, ktorý sa v tomto nevyzná a problém je ešte v tom, že centrálu máme skoro 400km od BA.....Rozdiel je v čistom príjme na mzdových listoch napr.: na mzdovom liste je 539€ a na výplatnej páske 366€ to sú podla mna dosť vysoké rozdieli v jednotlivých mesiacoch. Keby sa sekla o 10€ tak pochopím ale až o tákéto sumy?
Tak jej, alebo jej nadriadenému pošli mailíka, v ňom všetko podrobne popíš a žiadaj vysvetlenie.
Michaela V
19.06.11,08:22
To určite urobím :). Tak ďakujem za pomoc a prajem pekný dník ja musím bežať do práce :)
Paula
19.06.11,08:48
Čistá mzda = hrubá mzda - poistné - preddavok na daň. Ak si mala nejaké zrážky, napr. životné poistenie, sporenie, pôžičku, atp....potom výsledná suma na páske je suma k výplate a nie suma čistej mzdy.
KEJKA
19.06.11,09:05
v prvom rade si porovnaj hrubú mzdu - tú určite poznáš. Ak nesedí čistá mzda, tak aj v hrubej musí byť veľký rozdiel.