bolacka
19.06.11,10:31
Dobry den,

po 20 rokoch budeme menit na rodinnom dome okna. Oslovila som niekolko firiem, ktore mi dali rozne ponuky a mam dilemu. Najma pri vybere firmy. AK mate niekto skusenosti s firmami ktore uvediem nizsie ale s parametrami okien prosim pomozte mi pri vybere:

1. fy LK - Servis (na nete som citala famy ze maju polske okna) - profil Rehau, 70mm, Ug=1,0, kovanie ROTO NT
2. fy Incon - profil Inoutic, 76 mm, Ug = 1,1, kovanie Winkhaus
3. fy Kalypso - profil Weka, 70 mm, Ug = 1,3, kovanie Winkhaus
4. fy Kolan - profil Gaelan, 74 mm, Ug = 1,2, kovanie WInkhaus, na dvere kovanie KFV

Ide vzdy o plastove okna s dvojsklom. Okna su obrovske, preto to dvojsklo a este aj kvoli udrzbe.

Firmy mam zoradene podla vlastnej preferencie aj v suvislosti s cenami, ale radsej zaplatim viac za kvalitu, preto Vas prosim o radu aj s odovodnenim, co je asi najlepsia alternativa.

Dakujem
video1983
19.06.11,09:09
INCON, odporucam tam, tiez idem menit okna a dal som si spravit cenove ponuky v piatich firmach, medzi nimi aj incon . Pytal som sa na tie "moje" firmy cloveka co robi plastove okna a odporucil mi inkon. Este ti nieco poradim ak mozem. Ja som dostal cenovu ponuku od jednej firmy , a tu som poslal mailom do druhej s tym ze ked mi daju vyhodnejsiu ponuku tak beriem okna od nich, poslali o par 10€ lepsiu ponuku a tu ich ponuku som zase poslal dalsej firme s tou istou otazkou. Takto som obehol 4 firmy a opat poslal ponuku do inconu o 200€ lacnejsou ako mi dali prvu ponuku. Dokonca na moje prekvapenie sa pod nu vsunuli , takze som usetril 230€ a okna mi bude robit INCON :D
220870
19.06.11,12:42
Bez debaty,jednoznačne INCON.
pivko
19.06.11,12:49
Incon su naozaj dobré okná/mám ich aj ja/ akurát v KE ich montujú najvačší fušeri pod slnkom , tak že pozor na to kto ich bude montovať.Tí moji DEBILKOVIA nemali ani nivelák a vchodové dvere mi zamerali , vyrobili a osadili 3cm vyššie ako francúzke okno v obývačke.
220870
19.06.11,12:52
Na osadzovanie okien nieje potrebný nivelák ale minimum rozumu.Vzhľadom na to že úplne všetky firmy zamestnávajú len najlacnejších z najlacnejších exzotov sa nieje čomu čudovať.
terezamaria
19.06.11,12:56
Incon sú výborné, ale páčia sa mi aj okná od Slovaktualu N.Pravno.

A naozaj záleží od osadenia a kvality práce, aby to bolo aj dobre osadené, aj pekne zapracované. :):):)
drobeceva
19.06.11,12:57
Máme INCON - maximálna spokojnosť
pivko
19.06.11,12:59
Na osadzovanie okien nieje potrebný nivelák ale minimum rozumu.Vzhľadom na to že úplne všetky firmy zamestnávajú len najlacnejších z najlacnejších exzotov sa nieje čomu čudovať.
Mne je voľným :D okom vidno od vchodových dverí až do bývačky k francúzkemu oknu tak že nivelák by sa im určite oplatilo mať a keď nie nivelák tak aspoň šlaufváhu:D
220870
19.06.11,13:25
Mne je voľným :D okom vidno od vchodových dverí až do bývačky k francúzkemu oknu tak že nivelák by sa im určite oplatilo mať a keď nie nivelák tak aspoň šlaufváhu:D
Sprostý a lacný je jedno či na stavbe alebo v pohrebnej službe bude vždy len sprostý a lacný.Preto som aj ja skončil s oknami.Marže z materiálu 1-5% mi nedokázali vykryť náklady na montáže ,ktoré som mal asi najlepšie na Slovensku.(nezvyknem sa chvastať), ale to čo vidím po stavbách mi dáva za pravdu.Ak chcem kvalitu tak som neni schopný konkurovať cenou.
kuceravasue
19.06.11,16:15
JA ODPORUCAM DRUTEX.

URCITE SI TREBA DAT VYPRACOVAT CENOVU PONUKU CEZ webovu stranku a uvidite.

CENOVO A KVALITNE SU UCITE NAJLEPSIE NA TRHU
bolacka
19.06.11,16:24
dakujem velmi pekne za kazdu odpoved..presvedcili ste ma:))aj tak boli u mna na druhom mieste a kedze som necitala dobre referencie na lk servis, tak to bolo jasne po precitani vasich rad:)
drobeceva
19.06.11,16:30
myslím, že svoje rozhodnutie neoľutuješ a s oknami budeš spokojná :)
bubkoch
19.06.11,16:49
mal som okna od roznych firiem v roznych bytoch, ale naposledy som dal zarobit LK servisu a nelutujem, u mna jednoznacne najlepsi co sa tyka okien aj práce ... neboli najlacnejsi, ale maju aj najlepsie platobne podmienky (10% zaloha a zvysnych 90% na 9 splatok po 10%)
bolacka
22.06.11,06:16
dakujem velmi pekne za rady

..a preco by ste nebrali ponuku cislo 4 - profil Gaelan? Zaruka je 5 rokov.
SKlo osadzaju bud od firmy MOL Glass DS alebo od firmy SGS Nove Zamky.

CO hovorite na recyklovane profily? Je to vraj lepsie ako nove, pretoze ked profil prejde viackrat extrudaciu je lepsi a ze co sa pise o farebnej nestalosti, tiez nie je pravda. Viete mi pomoct s touto dilemou?
Firma Incon vraj pracuje s profilmi Tyssen, tieto profily v nemecku skrachovali a len umelo tlacia ceny dole. Myslite ze je to spravny vyber?
Dakujem
alltracboy
22.06.11,06:34
tak to je aka perla ze recyklat je lepsi :D
220870
22.06.11,15:06
dakujem velmi pekne za rady

..a preco by ste nebrali ponuku cislo 4 - profil Gaelan? Zaruka je 5 rokov.
SKlo osadzaju bud od firmy MOL Glass DS alebo od firmy SGS Nove Zamky.

CO hovorite na recyklovane profily? Je to vraj lepsie ako nove, pretoze ked profil prejde viackrat extrudaciu je lepsi a ze co sa pise o farebnej nestalosti, tiez nie je pravda. Viete mi pomoct s touto dilemou?
Firma Incon vraj pracuje s profilmi Tyssen, tieto profily v nemecku skrachovali a len umelo tlacia ceny dole. Myslite ze je to spravny vyber?
Dakujem
Neskrachovali.Thysen kúpila firma DeceunickPostupne profily premenováv a predáva pod svojim menom.Jedná sa o druhého najväčšieho výrobcu plastových profilov v Európe.Ja mám doma 10 rokov thyseny a nemal som s nimi sebemenší problémik.
Janinkaaa
25.08.11,05:56
Nemá niekto skúsennosti s firmou FORES GROUP, s.r.o. z Košíc ? Ponúkajú asi najlacnejšie okná v Košiciach.
Nebudem ľutovať, keď si od nich kúpim okná ?

Ďakujem za Vaše názory.
michaellla22
30.01.15,15:50
Dobry den ak vam mozem poradit pri vybere okien najprv si precitajte clanok.
http://domabyt.zariadim.sk/pred-vyberom-okien-preklepnite-dodavatela
Hindin Han
21.09.15,13:04
Ja by som asi tiež odporúčal Incon,chcel som ušetriť a tak som si dal okná vymeniť živnostníkom,lokálnej firme v B.Bystrici.Teraz mám nekvalitné poľské okná,odfláknuto osadené ,mesiac čakám na odstránenie závad,majiteľ sľubuje,ale neozýva sa.Na oknách,ako dlhodobej investícii netreba šetriť a treba si vybrať firmu,ktorá okná aj vyrába ,nielen montuje,teraz ma mrzí,že som si nevybral Incon.
osky
21.09.15,14:20
moj byvaly spoluziak-mame od neho tiez okna ,sietky,maju vlastneh murara ak niec treba dorobit ci upravit,my sme velmi spokojni.sidlo pri Trencine

www.beka.sk
osky
21.09.15,14:23
inak maju roznu ponuku,aj vchodove dvere a ine,treba pozriet stranku,prip.sa dohodnut osobne