nunik
19.06.11,11:41
Dobry den. Chcela by som sa poinformovat ohladom BSM. Moju kamaradku nedavno rozviedli a chcela by vediet ako to je s majetkovym vysporiadanim. Ma podat na sud ona o BSM, alebo to urobi sud-predvolaju ich ? A čo ak nechcu obaja ex manželia aby bol deleny majetok _ je totiž predpoklad že aj nadalej budu byvat spolu,pretože nemaju peniaze aby sa navzajom vyplatili...Poradi mi ako by mala postupovat ? Dakujem
doktor23
19.06.11,10:37
prečo to riešiť súdne? Mali by spísať zmluvu od vyporiadaní BSM, kde si uvedú čo spoločne nadobudli (aj dlhy) a ako si to chcú vyporiadať. Ak sa týka táto zmluva nehnuteľností, musí byť písomná, podáva sa spoločne s návrhom na vklad a správnym poplatkom 66 EUR.
Odporúčam ísť s tým ako vždy za právnikom (notár, advokát). Ak sa nedohodnú, môže vykonať vporiadanie BSM súd, návrh je potrebné podať do 3 kovo od právoplatnosti rozsudku o rozvode.

Ak nespravia ani jedno, po troch rokoch sa pri nehnuteľnostiach automaticky stávajú podielovými spoluvlastníkmi s rovnakými podielmi a pri hnuteľných veciach patrí každému to, čo momentálne užíva.