alessi
19.06.11,12:06
Viem že mi treba byť platcom Dph a od určitej sumy aj platiť clo. Ako funguje proces? Objednam tovar príde na moju adresu nabehnem na colný úrad zaplatím clo a dph a predávam? Ako zistím výšku cla? Ide mi o to že chcem až na základe objednávky objednávať tovar(Časom určite nakúpim na sklad ale iba často predávaný tovar). A potrebujem si vopred stanoviť cenu(kúpna cena plus poštovné plus clo plus dph plus zisk). Clo je dane nejakým percentom z vysky tovaru alebo je to fix? Na čo si treba dať pozor?
Dáša_
19.06.11,11:14
prvá dôležitá vec - z akého štátu chceš tovar objednávať?
alessi
19.06.11,11:18
Najradsej by som chcel spolupracovať s Rakúskom alebo Nemeckom.
ale asi skončím v spolupráci s českou, s Pemicom.
Dáša_
20.06.11,19:45
Najradsej by som chcel spolupracovať s Rakúskom alebo Nemeckom.
ale asi skončím v spolupráci s českou, s Pemicom.

teda, priznam sa, dodnes som nenasla efektívny spôsob, ako používať ich web. Je sice pravda, ze to robim iba narazovo, ale vzdy bojujem.

mmch, či rakusko, nemecko alebo cesko je z hladiska dph a cla rovnake - colna únia.
alessi
21.06.11,05:45
pre Pemic planujem byť aj dodávateľ aj odberateľ. Predpokladam, že majú svoju pobočku na Slovensku, takže budem s Pemicom obchodovať ako so slovenskou firmou. takže nutne asi nebudem sa musieť stať platcom DPH a asi ani behať na CÚ.
zubro85
21.06.11,07:20
vrámci EU sa clo ani DPH pri nákupe neplatia (DPH platis len ak niesi platca DPH)..
alessi
21.06.11,07:55
Čiže ak mi firma v cz at alebo v de vystaví faktúru s dph už ju platiť nemusím? Nie som platca dph. Ked predám niečo mimo sk tak dph platí kupca že?
alessi
25.06.11,18:33
posúvam