Miro SV
19.06.11,18:04
Zdravím , chcel by som radu, ako mam dostať normálnu podobu tohoto stromčeku.
arizona
19.06.11,16:18
Co si predstavujes pod pojmom "normalna podoba"?
Chces z nej klasicky strom?
Gina Er
19.06.11,16:21
vyzerá to,že živé sú len tie bočné výhony,hlavný kmeň je asi mŕtvy...
arizona
19.06.11,16:37
vyzerá to,že živé sú len tie bočné výhony,hlavný kmeň je asi mŕtvy...
... a ja ze je to krik a v nom zapichnuta nejaka ozdoba :D:---
Gina Er
19.06.11,16:39
... a ja ze je to krik a v nom zapichnuta nejaka ozdoba :D:---
no vyzerá to dosť divne :eek::eek::D:D
tak teraz neviem.....:rolleyes:
Miro SV
19.06.11,16:40
vyzerá to,že živé sú len tie bočné výhony,hlavný kmeň je asi mŕtvy...

cize to možem vyhodiť ???
Gina Er
19.06.11,16:41
mne to príde asi tak,že tam bol kmienok a hore sa to rozvetvovalo a ovísali konáriky ako normálne vŕba má vo zvyku.....ale asi to odumrelo a vyhnala od koreňa nové výhonky
Miro SV
19.06.11,16:43
mne to príde asi tak,že tam bol kmienok a hore sa to rozvetvovalo a ovísali konáriky ako normálne vŕba má vo zvyku.....ale asi to odumrelo a vyhnala od koreňa nové výhonky

ano bolo to hore rozvetvené, az toho roku sa to takto vyvinulo... :(
Gina Er
19.06.11,16:44
cize to možem vyhodiť ???
nevyhadzuj,orež tú odumretú časť.....nechaj to rásť,uvidíš,ako sa to bude vyvíjať.....vŕba má veľkú schopnosť obnovy,rastie ako z vody....dá sa tvarovať...
Miro SV
19.06.11,16:53
nemam skusenosti s pestovním rastlím, neviem ci to vytvarujem. Ciže mam ten kmeň odrezať a tie zelene casti nechat rast ? alebo ako to myslis ?
Gina Er
19.06.11,17:02
nemam skusenosti s pestovním rastlím, neviem ci to vytvarujem. Ciže mam ten kmeň odrezať a tie zelene casti nechat rast ? alebo ako to myslis ?
ano,ten vyschnutý kmeň vyrež.
Gina Er
19.06.11,17:03
nevidím dobre z tej fotky,že odkiaľ to je živé,či sa to rozvetvuje pravidelne alebo nie....
arizona
19.06.11,17:40
Chces mat z toho stromcek? Odstrihni z toho konar,hrubky ceruzky a daj do vody zakorenit. Potom zasad a olamuj bocne vyhonky. Je dobre priviazat k palici,aby sa vrba netahala nabok,ale rastala pekne rovno.
To mas najjednoduchsie riesenie. Ja som tak sadila vrbu pred 3 rokmi,dnes ma asi 3 metre.

PS : odporucam ju zasadit trochu dalej od toho muru...
Gina Er
19.06.11,17:55
http://www.biospotrebitel.sk/clanok/1359-zivy-altanok-z-vrby.htm
môžeš si z tých výhonkov spraviť aj altánok
ajuschka
23.06.11,07:30
odrez ten mrtvy kmienok, a z tych spodnych vyhonov nechaj ten najsilnejsi iba. ostatne pichni do vody ako ti radili ostatni.
ten co nechas priviaz k nejakemu koliku aby rastol rovno, a ked dorastie do pozadovanej vysky tak ufikni. potom sa ti zacne rozkonarovat, a uz budes len vylamovat konariky ktore nechces
viktorviktor
23.06.11,11:28
ak to bola vŕba rakytová - Salix caprea, S. kilmanrock, tak je v háji, štepí sa na kmienik (višňa, javor a i) a naštepený vrch je rakyta, to čo uschlo, zrejme je zasadená na mieste kde viac mrzne.
Oliwa
23.06.11,11:40
odrez ten mrtvy kmienok, a z tych spodnych vyhonov nechaj ten najsilnejsi iba. ostatne pichni do vody ako ti radili ostatni.
ten co nechas priviaz k nejakemu koliku aby rastol rovno, a ked dorastie do pozadovanej vysky tak ufikni. potom sa ti zacne rozkonarovat, a uz budes len vylamovat konariky ktore nechces

Ako kolík Ti zatiaľ môže poslúžiť aj ten vyschnutý kmienok, čo teraz s vyzerá ako habarka... Vršok odrež, spodok odrež a hlavne ako Ti radila Arizona, zasaď a zapichni to ďalej od domu, lebo to je ozaj veľmi blízko - predstav si dospelú vŕbu po rokoch, aj keď strihanú... Dom sa je určite neuhne...
irma1
23.06.11,11:43
ak to bola vŕba rakytová - Salix caprea, S. kilmanrock, tak je v háji, štepí sa na kmienik (višňa, javor a i) a naštepený vrch je rakyta, to čo uschlo, zrejme je zasadená na mieste kde viac mrzne.

Súhlasím, pôvodná vŕba na kmieniku je v háji aj s kmienikom. To čo tam vidno sú asi výhony z koreňov a pozor, korene patria kmieniku, ktorý nevieme z čoho bol.
A to isté tam aj narastie, tak len aby to nebol 30 m strom. Ja by som to radšej vyhodila a kúpila niečo, čo k tomu domu tak blízko môžem posadiť.