Katarína STR
31.08.04,08:11
Ja si chcem konečne oddýchnúť na dovolenke, na ktorú odchádzam 17.9.2004 na 2 týždne. Je to EGYPT. Vždy som tam túžila ísť. A vidieť paramídy a chrámy naživo.

Dúfam, že tam nič nechytím :D . Myslím chorobu.

A pekne sa opálim.

A naberiem síl do novej práce. Lebo keď sa vrátim, tu na Slovensku už bude o dosť chladnejšie.

Nebol niekto teraz niekedy v Egypte? Máte nejaké skúsenosti ? S akou cestovkou ste išli ?
Braňo
31.08.04,06:28
Ja som bol minulý rok, dávaj pozor na vodu, hygienu, ináč veľmi pekne a teplo. :-)
Katarína STR
31.08.04,06:49
Braňo : Dik za radu, bolo mi už povedané, že keď si nejakú vodu kúpim, najlepšie len uzatvorenú. Nie z vodovodu.

No a tiež ma upozornili na možné brušné problémy. Hančky a pod. Ale napísali mi tiež liek, ktorý sa dá kúpiť len v Egypte.
bepo
31.08.04,07:18
Z tej vody z vodovodu dones domov ked bude niekto potrebovat schudnut:D
Danielle369
31.08.04,08:58
Ahoj Katka,práve som prišla z Egypta,je tam super, ja som zase musela piť ich vodu aby som vôbec mohla ísť na wecko.Ale mnoho ludí tam malo hnačku 2-3 dni ,dokonca aj z melonov.Odporúčam Ti ísť na výlet ponorkou,je to nezabudnuteľný zážitok.A ešte niečo,tie lieky na hnačku si prines aj domov,môj muž ju dostal aj doma a naše lieky mu nezaberali.Pekný upršaný deň.
ANNA
31.08.04,09:12
Pripájam sa k prianiu krásnej dovolenky. Ja hovorím, že na dovolenke je všade dobre ak ideš s tým pravým.Ja keď balík kufre, tak mám kabelu plnú liekov na to i ono a muž si vždy klopká na čelo. Ale tento rok sa mi to oplatili.
Katarína STR
31.08.04,09:29
bepo : to je dobrý nápad
Katarína STR
31.08.04,09:55
dan : Ďakujem za radu. Myslím, že si zoberiem tie lieky aj domov.

Chcem ísť na výlet ponorkou. A potom na pyramídy a ešte do púšte na jeepoch.
Katarína STR
31.08.04,09:57
Anna : si taká ako ja. Ja tiež beriem pomaly z každého druhu. Na horúčku, na bolesti, na spálenie, na uštípnutie, na hrdlo, na nádchu, alpu ....

Ale dosť z tohto som vždy využila.
Katarína STR
31.08.04,10:01
Ja idem konečne na dovolenku len s manželom. Chceme si pripomenúť medové týždne.

Minulý rok sme boli aj s naším malým v Grécku, vtedy mal 1 rok aj 10 mesiacov. Dovolenka bola krásna, ale mali sme dosť starostí s malým.

Tento rok bude mať 3 roky a necháme ho u mojich rodičov. Budú ho dávať do jasličiek a tým pádom ho nebudú mať na krku celý deň.

My si konečne bez starosti odychneme. Bez toho, aby som stále na neho striehla.
Aj keď .. myslieť budem na neho stále. Čo robí, či sa mu nič nestalo, či je všetko v poriadku, či poslúcha...

Určite to poznáte.
Katarína STR
31.08.04,11:04
Inak idem do strediska HURGADA do Hotela AIDA VERDI all inclusive + izba superior.

Nebol tam nikto náhodou, prípadne poblíž ? Ako to tam vyzerá ?
emily
31.08.04,11:32
NechcemŤi zobrať dobrú náladu, ale môj šéf sa práve z Hurgady vrátil a namiesto päťhviezdičkového hotela sa dočkal len nejakej rozostavanej budovy pred kolaudáciou, kde sa ešte aj po nociach naplno pracovalo. Jediná dobrá vec tam boli motorky v púšti. Starší ľudia a srdciari to prežili len s nitroglicerínom pod jazykom. Aj cesta späť bola "zaujímavá". Na lietadlo čakali v hale 17 hodín, lebo cestovka nemala niečo zaplatené.
Mimochodom dovolenkovali s cest.kanceláriou OROSZTOUR a stálo ich to 100 000,-.
rosemary
31.08.04,11:37
Kolegyňa sa vrátila z Egypta s tým, že nikdy viac. Vraj zlaté Chorvátsko. Veľmi si tento rok pochvaľujú Rumunsko a Bulharsko. Údajne pre nás lacno , čisto a dobre.
Katarína STR
31.08.04,11:39
Dobrú náladu ani nie, ale som rada, že to viem. Ja idem s Tip Travel a Tatratour Žilina.

Tento Hotel Aida Verdi už je dlho postavený, takže takéto problémy by tam dúfam, nemali byť.

Mňa to stálo 49.000,- Sk.
Katarína STR
31.08.04,11:40
No počakaj, oni nemali presne dohodnutý HOTEL ?
ivab
31.08.04,11:46
Katka potom napíš ako bolo, lebo ja sa tam chystám budúci rok a tiež som myslela na Tip travel, tak mi tvoje skúsenosti s nimi pomôžu pri výbere cestovky.

Vopred dik a prajem nech to dopadne podľa predstáv!
Katarína STR
31.08.04,11:55
Ivab : jasné, prípadne sem dám nejaké tie fotky. Lebo v katalógoch sú len také strohé. Aspoň budeš mať predstavu.

Ja dúfam, že tam bude dobre. Mám predplatené všetky služby + najlepšiu izbu s veľkým balkónom.

Inak odkiaľ si ?

Ja idem až 17.9. do Egypta
Katarína STR
31.08.04,11:58
Ono je viacej názorov na Egypt. Niektorí sú veľmi spokojní, ale už som aj počula o niektorých, že nadávali. Ževraj mali plesnivú izbu a pod.

Inak ono to závisí aj od cestovky a on náročnosti a spokojnosti každého jedného nás.
Čo sa páči jednému, nemusí sa inému.
Čo jednému k spokojnosti stačí, iný nad tým ohrne nos.

Na čistotu som aj ja náročná. No uvidím.
ivab
31.08.04,12:13
Tým fotkám sa isto poteším, hlavne ak budú vyjadrovať skutočnosť, nie ako koľkokrát tie katalógové.

Ja by som tam šla tiež až tak v septembri, cez júl - august je aj u nás (aspoň občas) horúco, tak prečo si ho nedopriať aj keď u nás už ťaháme kožáky zo skrine, však?

Som z Dubnice, takže by som využila Tip travel v Trenčíne.

Ale uvidím, všetko bude teraz závisieť od teba a tvojho "hodnotenia".;)

Zatim sa maj pekne!
Makina
31.08.04,12:23
Ivab: mohla by som tam ísť prosím ťa s tebou? :-)))
emily
31.08.04,12:24
No počakaj, oni nemali presne dohodnutý HOTEL ?
Práveže mali. ale bývali v úplne inom. Tiež mali bývať v hoteli, ktorý je už pár rokov v prevádzke.
Fidlo
31.08.04,12:45
My sme boli v Egypte tento rok koncom júna, takže už nám pomaly mizne aj opálená koža, ale bolo tam super. Boli sme so spomínanou cestovkou OROSTOUR v Hurgade, hotel Les Rois, a naozaj nemôžem povedať nič zlé. Delegátka sa o nás starala, bola k dispozícii každý deň, fakultatívne výlety boli dobre zorganizované aj s bohatým výkladom - určite si nenechajte ujsť Káhiru ani šnorchlovanie ku koralom. S tými ich liekmi /DIAX/ a hnačkami máme skoro všetci skúsenosti - my sme boli 5 členná rodina a naši známi 3 členná rodina a okrem nášho jedného syna sme tým prešli všetci aj keď každý trochu ináč. Naozaj sa neoplatí skúšať iné lieky na hnačku, len tie ich, nestoja veľa, vyjdu okolo 20 Sk /4 egyptské libry/ a mala ich na predaj aj delegátka, treba si ich hneď na začiatku zabezpečiť a pri prvých príznakoch začať brať, pôsobia priamo na tie ich baktérie, ktorým sa nevyhnete ani pri najväčšej pozornosti a hygiene. Problémy prejdú za 1 - 2 dni. Brali sme so sebou aj varnú konvicu a ešte aj ovocie a zuby sme si umývali s prevarenou vodou. Ináč náš prvý dojem keď sme tam prišli nebol nič moc - hrozný bordel všade mimo hotelových komplexov, ale hotel bol nový a čistý. A keď sme odtiaľ odchádzali povedali sme si, že na budúci rok ideme zas. More bolo najkrajšie a najčistejšie aké sme doteraz videli /boli sme už v Tal. Bulh.,Chorv.,Grécku/ a ešte jedna vec na nezaplatenie - nemôže sa vám tam stať, že by vám nevyšlo počasie. Jedna moja býv. kolegyňa bola týždeň pred nami v Tunisku /jún !/ a z celého pobytu sa kúpali asi 2 dni ináč bola zima ako u nás a pršalo !!! asi by ma trafilo. V Egypte je vždy teplo a nepršalo tam už niekoľko rokov, ale najlepšie je tam ísť mimo sezóny kvôli horúčavám, tiež je tam menej ľudí a lepšie ceny. Ak by niekto chcel bližšie informácie, rada poradím. Takže aj napriek menším nepríjemnostiam s črevami - už len Egypt.
Katarína STR
02.09.04,04:47
FIDLO : veď práve, dúfam aj ja že si to užijeme. Minulý rok sme boli v Grécku a bolo síce 36 stupňov, ale more bolo studené. A cez deň sme boli tak 1-2krát v mori. Až večer bolo trošku príjemnejšie a to už zase môj synček vtedy skoro 2 ročný už musel ísť spať, lebo tam bolo strašne veľa komárov a keď sme sa zdržali dlhšie do noci vonku, bol taký doštípaný, že sme museli na pohotovosť. A more toiež nebolo najčistejšie. Plávali stále okolo mňa nejaké rastiliny a stráva. Nepríjemné.

Delegátka ma tiež upozornila, že v hoteli v Egypte bude krásne aj jeho areál. ALe mimo areálu, že je to hrozné. Že je to chudobná a špinavá krajina. Ale ja sa teším na more a na pyramídy a nie na dedinu.

A schválne ideme v septembri. Lebo leto si užijem tu a ešte si ho predĺžim do konca septembra v EGYPTE.
Katarína STR
02.09.04,04:51
Práveže mali. ale bývali v úplne inom. Tiež mali bývať v hoteli, ktorý je už pár rokov v prevádzke.


No tak, ale potom to nie je chyba Egypta ale cestovky. A to mi nemôže pokaziť náladu.
A v tomto prípade dúfam, že sa sťažovali. Lebo to nie je splnenie zmluvy a byť nimi chcem prachy späť. Aspoň časť. Ja som si čítala zmluvu poriadne a mám tam napísané, že všetky zmeny je ti cestovka povinná oznámiť najneskôr 21 dní pred odletom. Inak je povinná dodržať zmluvu. Ak nie musí sa to vyriešiť ako pokuta cestovke. Lebo oni by ti tiež dali pokutu, keby si nedodržal ich podmienky. No nie ?
ivab
02.09.04,04:59
Makinka, jasnačka. Čakala som, kedy sa ozveš. :p
Martinková
02.09.04,06:22
Ja som sa vratila z Egyptu 6.augusta, boli sme cez Kartago 5-hviezdickovom hoteli a bola to krasna dovolenka. Tazko povedat kto chyti tu chorobu , ako to tam nazyvajú "Faraonovu pomstu" napriklad my sme boli dve rodiny a mali
to len nasi manzelia, z toho sa netrap, lebo nikdy nevies kto to dostane a kedy.Určite si nenechajte ujst výlet do Safari na motokarach, je to SUPER.
Boli sme tam v prelome júl-august a aj napriek vysokým teplotám sa dalo vydrzať, lebo stale tam fukal vietor, izby mali klimatizáciu takže bolo to v poriadku. Ak máš záujem ozvi sa môžem Ti poslat nejake fotky a bližšie informácie.
Katka prajem Ti peknú dovolenku .
Betka
Katarína STR
02.09.04,07:06
Ja som sa vratila z Egyptu 6.augusta, boli sme cez Kartago 5-hviezdickovom hoteli a bola to krasna dovolenka. Tazko povedat kto chyti tu chorobu , ako to tam nazyvajú "Faraonovu pomstu" napriklad my sme boli dve rodiny a mali
to len nasi manzelia, z toho sa netrap, lebo nikdy nevies kto to dostane a kedy.Určite si nenechajte ujst výlet do Safari na motokarach, je to SUPER.
Boli sme tam v prelome júl-august a aj napriek vysokým teplotám sa dalo vydrzať, lebo stale tam fukal vietor, izby mali klimatizáciu takže bolo to v poriadku. Ak máš záujem ozvi sa môžem Ti poslat nejake fotky a bližšie informácie.
Katka prajem Ti peknú dovolenku .
Betka


Ak budeš taká zlatá pošli mi tie fotky. Ale ako ? Mailom ?

Budem veľmi rada.

Ahoj
Vlastas
02.09.04,09:57
Práve dnes je týždeň ako sme sa vrátili s Hurgady. Všetko platí ako písali predchádzajúci. Teploty vysoké ale vietor ich znižuje, strava - švédske stoly boli fajn. Treba si dať veľký pozor na pitný režim - veľa, veľa piť, pretože žalúdočné problémy sú aj z nedostatku tekutín. Chcela by som doporučiť fkultatívne výlety sme si zabezpečili vždy cez egypské cestovky /je ich tam veľa, na každom rohu/. Poskytujú všetky služby, aj tlmočníka /anglicky,rusky niekde aj česky/, a ich ceny sú o polovicu lacnejšie ako keď si výlet zakúpite u delegáta na hotely. Navštívili sme Káhyru, šnorchlovanie /Giftun/, Safary, ponorku aj Aguapark/super vybláznenie/ a na všetkých výletoch sme sa stretli s niekým z hotela, ktorí išli cez delegáta a boli šokovaní, že naša cena bola oveľa nižšia ako ich a boli nám poskytnuté rovnaké služby. Ceny v obchodoch ale i v cestovkách treba ešte dojednávať a tak i ušetríte aj sa zabavíte a užijete si. Čo sa týka hotela, v Hurgade je normálne ak Vám na letisku oznámia že Vám zmenili hotel. Boli sme v Hurgade už druhý krát a vždy nám hotel zmenili, my sme však boli spokojný lebo to bol hotel tej istej kategórii alebo lepší. Prajem príjemnú dovolenku a veľa zážitkov. Vlasta
Katarína STR
02.09.04,11:19
Ďakujem za povzdbudenie. Už sa moc teším.

A ďakujem za dobrú radu o tých egypských cestovkách. Vyskúšame.

A inak, s akou cestovkou ste boli ?
Martinková
02.09.04,11:36
Ďakujem za povzdbudenie. Už sa moc teším.

A ďakujem za dobrú radu o tých egypských cestovkách. Vyskúšame.

A inak, s akou cestovkou ste boli ?

Ja som bola cez Kartagotour. Uplne súhlasim s Vlastas. Zajtra Ti poslem emailom fotky. Pekny den .
Betka
iva
03.09.04,05:17
CK Kartago ma veľmi peknú stránku (www.kartago.sk (http://www.kartago.sk)), kde je okrem iného aj hodnotenie jednotlivých hotelov - teda hodnotia tí klienti CK, ktorí tam boli na dovolenke.
Katarína STR
03.09.04,07:14
CK Kartago ma veľmi peknú stránku (www.kartago.sk (http://www.kartago.sk)), kde je okrem iného aj hodnotenie jednotlivých hotelov - teda hodnotia tí klienti CK, ktorí tam boli na dovolenke.



Mne sa to nedá otvoriť. Všetko iné áno, ale hodnotenie hotelov sa nedá.
Katarína STR
03.09.04,07:22
Už sa mi to dá. Ale nie je tam hotel, do ktoého pôjdem Škoda.
Martinková
03.09.04,07:38
Už sa mi to dá. Ale nie je tam hotel, do ktoého pôjdem Škoda.

Katka skus kliknut na message board - viac... ,tam kde je hladat text ,skus zadat nazov hotela, ked tam su nejake prispevky on ich najde.

Betka
MirkaV
23.09.04,07:54
Tak ja sa s Vami na dva týždne rozlúčim, zajtra pekne odlietam do Hurgady :) huráááá konečne zaslúžená dovolenka :) ale budem na Vás občas myslieť
Katarína STR
30.09.04,10:50
29.9.2004 som sa vrátila z Hurgady z hotela Aida Verdi. Bolo super. Izby krásne zariadené, klimatizované, veľký balkón, všetko presklenné. Strava super. Uff. Dúfam, že som nepribrala. Krásne som sa opálila. Ale moc som to nepreháňala, lebo nešla som tam, len kôli opáleniu.
Boli sme v ponorke, obdivovali sme rybičky, potom sme boli aj na motorkách na púšti, bolo super.
A potom pri pyramídach. Len cesta z Hurgady k pyramídam bola autobusom neuveriteľne dlhá 520 km tam a 520 km zase späť.
Ale stálo to zato.

Len je veľký skok v teplotách. Odlietali sme pri teplote 36 stupňov a prilietali do Bratislavy pri teplote 15 stupňov.

Ale stálo to všetko zato. Budem mať asi 109 fotiek. Potom tu nejaké poskytnem.
More malo 28 stupňov, veľmi teplúčke a hlavne čisté.

Prehánky /faraónová pomsta/ ani moc neboli, až predposledný deň to trosku začalo.
Inak pohoda.

Obskakovali nás sami chlapci. Upratovali a umývali izby, varili a pod.

Inak Egypťania sú dosť neporiadní. Nepoznajú odpadkový kôš. Všetky smeti hádžu na zem, na ulicu.
Martinková
30.09.04,11:27
Katarina tak Ta vitam mezi nami , som rada, ze Ta dovolenka Vam vyšla
a bola si spokojna. Posli potom par fotiek.
Pekny den
Betka
Šalková
02.10.04,07:22
Ahojte moja mamina ide v októbri do egypta a bojí sa o zdravie má vysoký krvný tlak a problémy zo zalúdkom a črevamy, má 50 rokov. Sko to tam znášajú starší ludia ?

Dik za odpoveď
Katarína STR
05.10.04,04:02
Keď som tam bola ja/17.9.2004-28.9.2004/, bolo tam dosť starších ľudí, dokonca aj 60tnici.
A v pohode.

Praveže sme boli až prekvapení, že tam bolo toľko starších ľudí.

Slniečko bude síce dosť piecť, ale bude fúkať dosť vietor, takže dusno tam určite nebude.
A v tieni je fajn.

So stravou nikto nemal problémy.
Mali len tí, ktorí neverili, že treba veľa piť tekutín, tak 3 litre denne.
Aj ja som to pocítila, v ten deň keď som vypila málo vody, cítila som, že ma začína pobolievať brucho a aj hlava, a cítila som sa dosť unavená. Takže naozaj treba veľa piť VODY.

A prevencia je tiež dôležitá, keď tam príde, nech si na lačno hneď dá malý štamprlík domáceho páleného. Ževraj na to je najlepšia slivovica a zaručene ju nebude preháňať. Ani nič podobné.
Ja nepijem a pravdu povediac je mi z toho blbo. Ale radšej som to vydržala a dala som si každé ráno na lačno a nesmie sa to zapíjať vodou.
Vydržala som to asi 6 dní a potom som s tým prestala a začala som pociťovať nepríjemné vrčanie v bruchu. Ale prehnalo ma len raz za deň a pohoda.

Ale inak je tam v pohode. Aj strava aj obsluha.

A kam ide tvoja mamina ?
bepo
05.10.04,05:35
Alkohol na crevne problemy nepomaha, slovaci nasavaju jak vysavac a aj tak aspon pol zajazdu dostane hnacky.Najlepsie je kupit si egyptske tabletky, sprievodcovia vedia ake.Tie pomahaju zarucene.Teploty v oktobri su okolo 35, takze v pohode ako na Slovensku v lete.
Katarína STR
05.10.04,06:57
DEPO : je pravda, že keď už dostaneš v Egypte hnačku, už nás slovenský liek nepomáha. Vtedy už pomáhajú len egyptské lieky - ANTINAL aspoň čo ja viem.

Ale ako prevencia je domáca pálenka zaručená. Je to overené na celom zájazde, čo sme boli.

Je pravda, že niekto má slabučký žalúdok a dostane hnačku už len zo zmeny prostredia, ale človek, ktorý dobre znáša zmeny prostredia by nemal dostať hnačku ak dodržiava pitný režim a prevenciu hneď ráno na lačno bez zapitia.
AlaNR
08.10.04,11:02
Po tých bombách, čo v Egypte teraz vybuchli, už nemám odvahu pozrieť sa tam.
Katarína STR
08.10.04,11:20
Ale, to bolo pri hraniciach s Izraelom. A ono sa môže pomaly hocikde stať niečo podobné.

Takže, ale obavy sú , to je jasné. Matka mi hneď volala.
"Ešte, že už si doma" Doma som asi týždeň z Egypta.
bepo
08.10.04,12:56
Jedna cestovka robi zajazdy aj do Taby.A ja som v stredu okolo Hiltona isiel do Izraela takze neviete kedy a kde sa co stane.
Chobot
27.06.05,11:59
Od minulého roku to tu akosi stíchlo okolo Egypta. Uz tam nikto necestuje? Ja sa chystám v auguste a som zvedavý, aké to bude. Boli sme uz 2 x v Tunisku, v Egypte by vraj malo byt este teplejsie.

Bol niekto v hoteli King Tut? Cítal som aj na nemeckých stránkach rôzne recenzie na tento hotel a ej to tak 50 na 50. Asi to bude zálezat od prvého dojmu - kto má problémy na zaciatku, bude asi nespokojný do konca. A potom som videl kritiky aj takých ludí, ktorým vadila uz aj velkost pohárov, v ktorých sa podávali nápoje. A este mi poradte, aký typ zástrciek tam majú, ci si mám zohnat nejaký adaptér na dobíjacku.
Katarína STR
30.06.05,04:09
Ahojky, moj sef ide v polovici júla do Egypta. Ide do strediska Hurgada, hotel presne neviem.
Potom ti napíšem ako sa tam mal a tak, aké tam bolo počasie a okolie.
Ty ideš do strediska Hurgada alebo Sharm El Shaikh ?
Chobot
30.06.05,05:42
Hotel je v Hurghade.
bepo
30.06.05,06:00
Ak chceš len dobíjať mobil alebo sa holiť tak nepotrebuješ adaptér,iné som neskúšal ale tuším tam majú iné zástrčky.
Katarína STR
30.06.05,06:39
Ja som bola v stredisku Hurgada , hotel AIDA VERDI a tam boli normálne zástrčky.
Nemali sme s tým žiadné problémy.

Hotel King Tut bohužial nepoznám a nebol ani v blízkosti toho mojho.
Asi to bude niekde ďalej. Ako ďaleko je to od letiska?
A cez ktorú cestovku ides ?
Chobot
30.06.05,06:56
Idem cez Firo Tour a hotel by mal byt do 15 minút od letiska, blízko centra.
bepo
30.06.05,07:24
Možno to bolo v Tunisku,už si nepamätám,ale čo viem je že v Austrálii majú iné ako v Malajzii a iné ako v Európe.Tak ak ti toto pomôže :D
Katarína STR
30.06.05,08:06
Pozrela som si fotky toho fotela a sú pekné.
Podľa mňa budeš pokojný.
dvd
30.06.05,08:08
Zasuvky su ako u nas iba vo zvislej polohe co je zle napr. pre elektricky odpudzovac komarov, ktory si treba pre istotu zobrat aj s kratuckou predlzovackou. My sme boli v Egypte uz 2x - najprv v Hurghade a tento rok v Sharm El Sheikhu. Ja jednoznacne odporucam Sharm. :)
SERVIS
30.06.05,11:36
Sharm el Sheik je perlou Egypta. Je to veľmi bezpečné mesto. veľa svetových prezidentov tu má svoje dovolenkové sídla. Pri výbere hotela si treba uvedomiť že veľa hotelov nemá pieskovú pláž ale sú tam koralové útesy. Skrátka vojdete do vody a hneď 6 metrová hĺbka. Nie je to dobré pre menšie deti a slabých plavcov, čo majú pri plávaní radi zem na dočiahnutie. Z nášho zájazdu a celkove zo všetkých hotelov sa nenašlo dostatok ľudí na výlet ku pyramídam, nenašlo sa 6 ľudí na výlet džípmi do púšte atd. Jediný výlet sa uskutočnil na horu Sinai, ale tam sa mi nechcelo. Takže neviem, ale z našich plánov sa toho veľa neuskutočnilo.
DanielaSL
09.07.05,19:15
Idem cez Firo Tour a hotel by mal byt do 15 minút od letiska, blízko centra.Ja som sa práve vrátila z Egypta, bola som cez Koalu. Bývala som v hoteli Le Pacha Resort , ale cestovka ho neviem prečo má pod názvom Cataract.Bolo to v Hurghade, tiež v centre mesta. Mali sme skvelú dovolenku , hotel bol výborný, mal krásnu záhradu s bazénom.Pláž sa mi najprv nepáčila ,vadili mi zakotvené lode, ale potom som si zvykla a keď som videla pláže ostatných hotelov , tak som bola s našou spokojná. Naši známi boli tiež v tom termíne ako my ,ale cez Firo, bývali poblízku nás a tiež boli so všetkým spokojní. Akurát známa dostala tú "faraónovú pomstu" v takej intezite , že jej musel lekár pichnúť infúziu. My sme nemali žiadne problémy. Ale sme si dávali pozor na stravu. Zvyčajne si ľudia nakladajú zo všetkého trochu , tak to zásadne neodporúčam a najmä nie miešať zeleninové šaláty. My sme jedli všetko , ale opatrne a s mierou , tiež sme nepili ich vodu , ale mali sme all inclusive a to je super, piješ , čo chceš a netreba sa zháňať za kupovaním vody. Zástrčky sme mali normálne , takže nebol žiaden problém. Komáre sme mali prvý večer, snažili sme sa ich zlikvidovať a nadávali, že sme nezobrali tie repelenty do prúdu. Ale keď sme zapli klímu , komáre zmizli. Výlet k pyramídam je náročný - trval 22 hodín , je to do Káhiry dlhá cesta. Pri pyramídach sme boli v čase obeda a bolo tam neznesiteľne horúco, tak sme si to tam ani moc nevychutnali. Naše cestovky to ináč veľmi predražujú tieto výlety. Tí známi , čo išli cez Firo tak si vybavili výlet normálne na ulici v cestovke. Mali to podstatne lacnejšie.Akurát s nimi išla poľská sprievodkyňa. Toľko asi, keď budeš chcieť niečo vedieť viac , ozvi sa.
KEJKA
11.07.05,14:43
Nuž, ja idem až v októbri a cez KARTAGO, mam s nimi dobre skusenosti. Tiež nam zmenili hotel a nič nepovedali, len nas vyklopili. Lenže z ich strany to bol taký ťah - príjemné prekvapenie. Dostali sme miesto 4*. vedla ktorého sa stavalo, miesta v novom 5*. takže super. to bolo v Tunise, ale teraz Egypt vychádza dosť lacnejšie a sú aj tam pieskové pláže, tak som vybrala Egypt. Ak niekto poznáte Lorette de Mar, napíšte, budem rada.
beja
12.07.05,07:46
Ja som bola v Egypte v októbri min.r. na svadobnej ceste. Bolo to najkrajších 15 dní mimo domova. Boli sme v Hurghade s Orostoursom, bývali sme v najlacnejšom hoteli, pláž bola oproti ostatným perfektná, vodu som čistejšiu a teplejšiu ešte nevidela a to som toho videla už dosť. No nevynechali sme ani jeden fakultatívny výlet. Všetky boli super. Šnorchlovanie, Karnak, chrámy, pyramídy /boli sme na 2-dňovej Káhire, aby to nebolo také rýchle/, ešte aj tá okružná jazda po Hurghade /vraj zdarma/ bola dobrá, akurát ten výlet jeepmi do púšte - nic moc, no je to zážitok. Faraónovou chorobou prešiel takmer každý, no Antinal zaberá skvelo, akurát by som odporúčala zobrať repelent na komáre. Keď sme v noci vypli klímu, bolo ich tam dosť. Ale ináč - Egypt bol super. Určite tam ešte niekedy zájdem. A ináč dvoch nás to vyšlo spolu na 50 000,- so všetkým.
KEJKA
24.07.05,05:41
Sharm el Sheik je perlou Egypta. Je to veľmi bezpečné mesto. veľa svetových prezidentov tu má svoje dovolenkové sídla. Pri výbere hotela si treba uvedomiť že veľa hotelov nemá pieskovú pláž ale sú tam koralové útesy. Skrátka vojdete do vody a hneď 6 metrová hĺbka. Nie je to dobré pre menšie deti a slabých plavcov, čo majú pri plávaní radi zem na dočiahnutie.....
NIKDY NEHOVOR NIKDY
KEJKA
24.07.05,05:42
....., tak som vybrala Egypt. Ak niekto poznáte Lorette de Mar, napíšte, budem rada.
NIKTO NIč?
pyton
24.07.05,07:47
Ty más odvahu íst do Egypta?:eek: Práve som cítala, ze sa odtial predcasne vracajú.
Prikladám link na blog, kde píse nejaký chalan priamo odtial.
http://styk.blog.sme.sk/c/16563/Sharm-el-Sheikh.html

/sorry za písmo, blbne mi diakritika/
cuvo2
25.07.05,17:48
Lorette de Mar nie je v Egipte, alebo možno aj je. Ja poznám Lorette de Mar v Španielsku, severnejšie od Barcelony. Bol som tam pred štyrmi rokmi, bolo tam fajn. Koala tam v tom čase mala v prenajkme vilku asi 50 m od pláže a v tejto vilke boli dva aparmány, lepšie povedané dva dvojizbové byty.Život tam začína o 11.00hod, kedy sa začínajú otvárať aj prvé obchody a trvá do 04.00, kdedy obchody zatvárajú. Niektoré sú však otvorené aj do 06.00 hod. Prší tam dosť málo, čiže väčšinou je pekne. Vedľa pláže je pekná palmová alej.Pláže su z jemného piesku. Hlbka vody do nejakých 10 m od brehu je postupne sa zvažujúca až do 160 cm. Potom však už je len pre plavcov. Nedaleko však je pláž, ktorá sa volá Santa Katarina a na tejto pláži majú neplavci raj, pretože sa dá ísť aj 150 m do mora a stále je vody tak po prsia. Mestečko nie je veľké. Večer, lepšie povedané v noci funguje niekoľko moc diskotek, ktoré klientov lákajú všetkými možnými jazykmi, teda aj slovenčinou. Časť mestečka má staré uličky, kde by som ženám nedoporučoval v noci ísť, nie že by sa museli báť mužov, práve naopak, žien. Prevádzkuje sa tam najstaršie ženské remeslo a keď sa tam objaví žena, tak v nej vidia konkurentku a strašne jej nadávajú. V Lorette je niekoľko hotelov, je tam mimo iného, nákupné centrum. Jedna z uličiek je na spôsob arabského trhu, ktorý však funguje iba v noci. V mestečku je niečo ako Aqva park. Premával tam vodný taxi, ktorý za babku previezol po plážach na pobreží. Bola tam požičovňa skútrov, čo je tam hlavný dopravný prostiedok a vrnčia celú noc. Čo sa týka peňazí, keď si rozumne menila, nebolo tam vôbec draho. Dokonca picu nám nosili priamo do bytu. Mal som polpenziu, čo bohate stačilo, lebo počas dňa sa na obed nikomu nechcelo ísť aj keď mal plnú penziu. Voda sa tam tiež kupuje v 5 litrových demižonoch, ale nikto ju nepije, všetci sme pili Sangriu ( druh španielského vína ), čo je pre nás Slovákov iba malinovka. Čo sa týka dopravy bol som tam letecky, ale viem že tam boli aj autobusom no nespomínam si koľko trvala cesta. Viem však, že bývala zástavka v Monaku, kde vraj vždy trávili jeden deň. Z Lorette je neďaleko Barcelona, kde je tiež čo pozerať.
Ja som bol v Lorette do Mar spokojný.
ondrejvla
25.07.05,18:32
Nuž, ja idem až v októbri a cez KARTAGO, mam s nimi dobre skusenosti. Tiež nam zmenili hotel a nič nepovedali, len nas vyklopili. Lenže z ich strany to bol taký ťah - príjemné prekvapenie. Dostali sme miesto 4*. vedla ktorého sa stavalo, miesta v novom 5*. takže super. to bolo v Tunise, ale teraz Egypt vychádza dosť lacnejšie a sú aj tam pieskové pláže, tak som vybrala Egypt. Ak niekto poznáte Lorette de Mar, napíšte, budem rada.
Egypt vychádza dosť lacnejšie a sú aj tam pieskové pláže, tak som vybrala Egypt. Ak niekto poznáte Lorette de Mar, napíšte, budem rada - v EGYPTE?! Necestuješ náhodou na dovolenku do Španielska ?
KEJKA
25.07.05,18:42
Egypt vychádza dosť lacnejšie a sú aj tam pieskové pláže, tak som vybrala Egypt. Ak niekto poznáte Lorette de Mar, napíšte, budem rada - v EGYPTE?! Necestuješ náhodou na dovolenku do Španielska ?
nie, určite nie, možo som blbo napísala to meno, ale je to 6 km od Hurghady.
-): -):
DanielaSL
25.07.05,20:25
Žeby sa tak hotel nejaký volal ? Lebo aj ja viem , že také stredisko je v Španielsku.
Vera
26.07.05,06:45
Sharm el Sheik je perlou Egypta. Je to veľmi bezpečné mesto. veľa svetových prezidentov tu má svoje dovolenkové sídla. Pri výbere hotela si treba uvedomiť že veľa hotelov nemá pieskovú pláž ale sú tam koralové útesy. Skrátka vojdete do vody a hneď 6 metrová hĺbka. Nie je to dobré pre menšie deti a slabých plavcov, čo majú pri plávaní radi zem na dočiahnutie. Z nášho zájazdu a celkove zo všetkých hotelov sa nenašlo dostatok ľudí na výlet ku pyramídam, nenašlo sa 6 ľudí na výlet džípmi do púšte atd. Jediný výlet sa uskutočnil na horu Sinai, ale tam sa mi nechcelo. Takže neviem, ale z našich plánov sa toho veľa neuskutočnilo.
bežné stredisko??? UZ NIE :-(
KEJKA
12.08.05,11:14
Nuž, ja idem až v októbri a cez KARTAGO, mam s nimi dobre skusenosti. Tiež nam zmenili hotel a nič nepovedali, len nas vyklopili. Lenže z ich strany to bol taký ťah - príjemné prekvapenie. Dostali sme miesto 4*. vedla ktorého sa stavalo, miesta v novom 5*. takže super. to bolo v Tunise, ale teraz Egypt vychádza dosť lacnejšie a sú aj tam pieskové pláže, tak som vybrala Egypt. Ak niekto poznáte Lorette de Mar, napíšte, budem rada.
takže som dilino. Zaplatím si polovicu zajazdu a ani neviem kde idem. Ale zrejme toto letovisko je mediálne známejsie tak sa mi to popietlo. idem do Egypta, ale miesto je PALMAde Mirette, akurat som si to znova pozrela v katalogu. Takže poznáte niekto PALMA de Mirette? Má to ****.
dara
12.08.05,12:15
takže som dilino. Zaplatím si polovicu zajazdu a ani neviem kde idem. Ale zrejme toto letovisko je mediálne známejsie tak sa mi to popietlo. idem do Egypta, ale miesto je PALMAde Mirette, akurat som si to znova pozrela v katalogu. Takže poznáte niekto PALMA de Mirette? Má to ****.
O Lorette som písala daj do vyhľadávača na porade.
KEJKA
12.08.05,12:49
O Lorette som písala daj do vyhľadávača na porade. no ved fajn, ale ja nechcem Lorette ale PALMA de MIRETTE v Egypte pri Hughade.
Dik
pyton
23.08.05,15:09
Natrafila som na Palma de Mirette, nevedela som, že sa jedná o hotel, vyznelo to ako oblasť.
Hotel s týmto názvom je tu hodnotený viackrát:
:) http://recenze.invia.cz/index.php?d=1&country=11&lokalita=33&hvz=-1&hotel=3351&fulltext=
KEJKA
30.08.05,19:45
Natrafila som na Palma de Mirette, nevedela som, že sa jedná o hotel, vyznelo to ako oblasť.
Hotel s týmto názvom je tu hodnotený viackrát:
:) http://recenze.invia.cz/index.php?d=1&country=11&lokalita=33&hvz=-1&hotel=3351&fulltext=
ano, prave to som chcela. Dakujem pekne, rychlo som to prebehla, prejdem si to postupne celé. Uz som zaznamenala, že recenzie su rozdielne, až extrémne ale prevažue pozitívne hodnotenie. Tak dufam, že nám to vyjde.
pyton
31.08.05,05:34
Aspoň vieš, na čo sa máš pripraviť a na čo si dať pozor.
Chobot
31.08.05,06:06
Ja som sa teraz v nedelu vrátil z Hurghady. Konkrétne ten hotel nepoznám, je tam kvantum hotelov, poväcsine nové. Hurghada je nové turistické centrum, ktoré bolo vybudované v priebehu posledných 15 rokov. Predým tam bola len rybárska dedina.

Pokial ten hotel má aspon 4 hviezdicky, tak to môze byt v pohode. Tie 4 * treba brat s rezervou, nedá sa to porovnat s rovnakou kategóriu hotela u nás. Standardom tam býva klíma, telka, niekedy chladnicka. Neviem, akú formu stravy más, ale ak más All inklusive, tak je to v pohode. Ak más polpenziu, tak nápoje v hoteloch sú dost drahé. Po meste je vsak kopec "supermarketov" a "minimarketov". Sú to také malé obchodíky, ktoré by som prirovnal k dedinským obchodíkom "rozlicný tovar". Tam sa dajú nakúpit rôzne nápoje (napr. Cola, Fanta, dovozové pivo, minerálku), za prijatelnú cenu. napr. 1,5 l Coca Cola stojí 5-7 egyptských libier (1 libra = cca 6 SKK).

Treba sa vsak pripravit, ze samotné mesto Hurghada je vlastne jedno velké stavenisko. Na kazdej ulici sú nedokoncené stavby, je tam kopec prachu. Zelene je tam minimum, mesto je postavené v pústi.

Ak je to letovisko mimo mesta, tak to bude hotel klubového typu - jeden areál s viacerými budovami. To vám potom stací zájst 1, max. 2 krát do mesta nakúpit suveníry. Ak vsak v takomto klube nemáte nápoje all inklusive, tak budes potrebovat dost penazí na nápoje, pitný rezim sa tam zdvojnásobuje proti násmu.

Ak chces vediet viac informácií (napr. výlety), spýtaj sa. Poradíme, poslúzime.
pyton
31.08.05,06:35
Díky za info Chobot. Celkovo bolo dobre? Mňa by tiež zaujímalo aké sú tam pláže?
Chobot
31.08.05,06:56
Díky za info Chobot. Celkovo bolo dobre? Mňa by tiež zaujímalo aké sú tam pláže?
S plázami to je trochu problém. Vybavenie v hoteloch je OK, más tam lehátka, slnecníky, plázové uteráky. Problém je s morom. Egypt je známy svojimi koralovmi plázami. V nasom hoteli sme mali pieskovo kamenistú pláz, takú malú zátoku, hlbokú cca po kolená. Potom bolo treba prejst pás kameno-koralov a potom bolo hlboké more - 7m. (vid obrázok - plytká voda bola len v tej zátoke, ostatné je hlboká voda s prístupom cez kamene). Cize taká voda po pás/prsia pre lenivých plavcov tam nebola. Pre deti doporucujem (aj pre dospelých) gumené papuce do vody (aby ste sa neporanili na musliach a koraloch). Ale zálezí od hotela, niektoré si mozno upravili pláze.

Ale more je teplé, vydrzís v nom hoviet aj hodinu. Cez den bolo v tieni 34 stupnov.
KEJKA
16.10.05,10:55
tak sa milí poraďáci s vami lúčim. Zbalená, dotovana infoškami od vas letím do Egypta. O 15 dní sa ozvem, papaaaaaaaaaaaa.
DanielaSL
16.10.05,11:09
Tak ti Lidka prajeme kráááásnu dovolenku a pomysli si na nás poraďákov a pošli nám sem ešte trochu tepla.:)
KEJKA
01.11.05,08:55
.... a som spat. Opalena zrekreovana, citim sa este ako "slanecek", co som bola tolko nalozena v morskej vode. Bolo teplo az horuco, trochu viac fukal vietor ale maju na to vybavenie - plážové ochranné polkruhy. Az budem mat fotky v PC, nejake prilozim.

Osobitne pozdravujem kamaratku z detstva - vdaka porade sme sa nasli, to je uzasne.
Takze este raz cauko.
DanielaSL
01.11.05,15:13
Tak vitaj doma Lidka , my sme tu vytiahli už zimné kabáty a teplé topánky. Tak nás aspoň poteš tými fotkami.
Timka1
20.11.07,12:13
Ahojte poraďáci, konečne som na porade, po dlhšej odmlke, ktorú spôsobil Egypt. Som rada, že sme sa vrátili všetci zdraví, nakoľko sme mali so sebou aj dve maličké deti. Nenadarmo sa vraví, všade dobre, doma najlepšie. A aj napriek tomu, že bolo tam krásne.
michelle84
21.11.07,20:03
Kde presne ste boli? Popíš svoje dojmy, čo sa páčilo a čo nie.