Rech25
19.06.11,22:37
Starám sa pomerne dobre o svoje zuby. Dôkazom toho je, že od 5. ročníka ZŠ som len chodil na prehliadky bez nejakého zákroku. Radšej prevencia ako potom bolesť ale:
Denne si umývam zuby ráno a večer samozrejme zubnou pastou s fluorom.
Vždy ráno si po umytí zubov ešte vypláchnem ústa Listerinom a každý týždeň naviac na zuby aplikujem Elmex gél.

Všetky tieto prípravky majú veľa fluoridu. Dnes som na zubnej paste čítal: že ak používate iné prípravky s obsahom fluoridu, tak sa poraďte s lekárom.
Môže priveľa fluoridových prípravkov zničiť zuby ?
Stanislav 1975
19.06.11,20:40
Starám sa pomerne dobre o svoje zuby. Dôkazom toho je, že od 5. ročníka ZŠ som len chodil na prehliadky bez nejakého zákroku. Radšej prevencia ako potom bolesť ale:
Denne si umývam zuby ráno a večer samozrejme zubnou pastou s fluorom.
Vždy ráno si po umytí zubov ešte vypláchnem ústa Listerinom a každý týždeň naviac na zuby aplikujem Elmex gél.

Všetky tieto prípravky majú veľa fluoridu. Dnes som na zubnej paste čítal: že ak používate iné prípravky s obsahom fluoridu, tak sa poraďte s lekárom.
Môže priveľa fluoridových prípravkov zničiť zuby ?

Nie som síce lekár, ale nemyslím , že by ti malo škodiť,to čo ty popisuješ- práve naopak, klobúk dolu pred tvojou opaterou o chrup...- to 2 krát denne si dnes už málokto čistí zuby- ja tiež len večer...:cool:
video1983
19.06.11,20:43
ja si cistim dva krat ved to je samozrejmost podla mna rano a vecer, pouzvam elmex zub.pastu a vecer aj nit pravidelne


k teme: isto ti to neuskodi ale ak chces mat uplnu istotu zavolaj zubarke
Rech25
19.06.11,20:45
No tak po tom čo rodičia mi dali 60 000 na zubný strojček ešte kedysi dávno, tak od vtedy si ich vážim a radšej obetujem 5 minút denne tým zubom ako 30 minút u zubára.
Pýtam sa preto lebo pravidlo, všetkého veľa škodí väčšinou platí a nerád by som nadmerným fluoridovaním zuby zničil.
video1983
19.06.11,20:48
60 000skk? na strojcek? fu ha to si mal bud riadne krive zuby alebo zlaty strojcek v ustaach alebo neviem vobec v akych sumach sa to pohybuje
Stanislav 1975
19.06.11,20:48
No tak po tom čo rodičia mi dali 60 000 na zubný strojček ešte kedysi dávno, tak od vtedy si ich vážim a radšej obetujem 5 minút denne tým zubom ako 30 minút u zubára.
Pýtam sa preto lebo pravidlo, všetkého veľa škodí väčšinou platí a nerád by som nadmerným fluoridovaním zuby zničil.

Nie nie, fluor sa vylúči čo je nadbytočný- to máš ako s vitamínom C- z toho sa tiež neotráviš...:) a zas tým čistením sa ti až taká extra velká dávka nedostáva do organizmu...
alabut
20.06.11,02:30
Mne sa zda, ze privela fluoru robi zuby krehkymi. Cital som to, ale nechce sa mi kutrat v na webe.
Andre1983
20.06.11,05:46
Neviem, či priveľa fluóru škodí na zuby. Každopádne to nie je samotný fluór, lebo ten je jedovatý, ale je to "len" zlúčenina fluóru, čiže fluorid. Ale aj tak si myslím (čítal som na webe), že ak aj neškodí fluór na zuby, je dosť možné, že sa dostáva z ústnej dutiny do tráviaceho traktu a v tele pôsobí toxicky iným spôsobom. Nejdem tu nikoho strašiť ani nie som žiadny doktor. Ale čo je chemicky vyrobené, nie je prirodzené pre náš organizmus. Zubnú pastu som prestal používať cca pred 3-4 mesiacmi a odvtedy si zuby čistím bez nej pravidelne 2-krát denne ako aj predtým, pričom som nespozoroval žiadne zásadné zmeny. Čistenie zubov bez zubnej pasty síce trvá dlhšie, aby sa dosiahol porovnateľný výsledok a je možno pre niekoho menej príjemné, ale myslím, že to za tých 5-10 minút ráno a večer stojí, nie? Vyhnete sa tým zbytočnej potrebe chémie a jej prísunu do vášho tela. Je jasné, že mnoho závisí od vrodenej kvality zubov, ale chémia je všade a zjavne nemá moc blahodarný vplyv na ľudské zdravie ... svedčia o tom napríklad mnohé alergie, či onkologické ale aj iné ochorenia ...
Rech25
20.06.11,06:52
To si cistis zuby iba kefkou a vodou?
ludmilla
20.06.11,08:41
Starám sa pomerne dobre o svoje zuby. Dôkazom toho je, že od 5. ročníka ZŠ som len chodil na prehliadky bez nejakého zákroku. Radšej prevencia ako potom bolesť ale:
Denne si umývam zuby ráno a večer samozrejme zubnou pastou s fluorom.
Vždy ráno si po umytí zubov ešte vypláchnem ústa Listerinom a každý týždeň naviac na zuby aplikujem Elmex gél.

Všetky tieto prípravky majú veľa fluoridu. Dnes som na zubnej paste čítal: že ak používate iné prípravky s obsahom fluoridu, tak sa poraďte s lekárom.
Môže priveľa fluoridových prípravkov zničiť zuby ?

Na túto otázku by som v zásade odpovedala áno môže, ale pri veľmi vysokých dávkach pri používaní fluoridu zažívacím traktom ( fluoridové tablety, pitná a minerálna voda s vysokým obsahom fluoridu) u detí, kde sa vyvýjajú zuby, môžu na sklovine vznikať biele fľaky, pri veľmi silnom rozšírení môžu fľaky byť hnedo-žlté. Pri extrémnom predávkovaní zažívacím traktom môže vzniknúť akútna otrava.
Pri , pri popise tvojej ústnej hygieny nemôže byť škodlivá.
S fluoridom treba opatrne narábať v detskom veku, pretože fluorid je obsiahnutý v pitnej vode, v kuchynskej soli, v mäse, v rybách, v čiernych čajoch a niektoré deti ho dostávajú aj v tabletách, preto deti by si mali výlučne zuby umývať len detskými zubnými pastami okrem iného ich deti aj radi prehltajú, pretože obsah fluoridu v zubnej paste pre dospelých je pre nich veľmi vysoký. Detská zubná pasta má obsah prispôsobený detskému veku.
Zubné kazy vznikajú väčšinou vtedy, keď je nedostatok fluoridu v tele.
Pre dospelých fluorid nie je škodlivý, ale dlhodobé predávkovanie fluoridom môže viesť k fluoróze - sklovina začne byť fľakatá - biele až hnedasté škvrny a mäkká

Takže keby si sa chcel predávkovať musel by si tú zubnú pastu jesť :)
Andre1983
20.06.11,12:07
To si cistis zuby iba kefkou a vodou?

Ano, presne tak. Už som si na to tak zvykol, že zubnú pastu v ústach považujem za zvláštnosť :-)) Technicky vzaté, ide o odstránenie zubného plaku, viac-menej ... a na to zubnú pastu netreba ...