kajanka78
20.06.11,07:59
Dobry den,

chcela by som sa spytat, pre dvoma mesiacmi, som si nasla novu pracu kde mam definovane na dobu neurcitu, bez udania skusobnej doby, s clankom, ze pokial by som nedodrzala vypovednu dobu tak ma zamestnavatel pravo na jeden mesiac mzdy, ktory by mi nemusel vyplatit, popripade, ja by som mu ich musela previest na ucet, moja otazka je ked nenastupim v den 1.jula ako sme sa dohodli, mozu odomna vymahat mesacnu mzdu? budu vymahat hrubu alebo cistu mzdu? a dalsia vec, zistila som, ze som tehotna, moze ma na zaklade tejto skutocnosti byhodit zamestnavatel?
dakujem
Tweety
20.06.11,06:03
Dobry den,

chcela by som sa spytat, pre dvoma mesiacmi, som si nasla novu pracu kde mam definovane na dobu neurcitu, bez udania skusobnej doby, s clankom, ze pokial by som nedodrzala vypovednu dobu tak ma zamestnavatel pravo na jeden mesiac mzdy, ktory by mi nemusel vyplatit, popripade, ja by som mu ich musela previest na ucet, moja otazka je ked nenastupim v den 1.jula ako sme sa dohodli, mozu odomna vymahat mesacnu mzdu? budu vymahat hrubu alebo cistu mzdu? a dalsia vec, zistila som, ze som tehotna, moze ma na zaklade tejto skutocnosti byhodit zamestnavatel?
dakujem
A prečo nechceš nastúpiť, zvlášť,ak si tehotná, a nemáš SD? Pre teba je to nevýhodné. Al nenastúpiš,tak nemá čo vymáhať, tzv. pokuta je len za nedodržanie VD. Ale ak PP ani nevznikne,(nenastúpiš vôbec) nie je teda čo vymáhať.
KEJKA
20.06.11,06:06
veľa otázok, málo informácií. Si tehotná, tak preto nenastúpiš do práce?
nenastúpiš 1.7., alebo nenastúpiš vôbec?
Ak nastúpiš a nemáš vyp.lehotu, HPP trvá a zam-eľ ťa vyhodiť nemôže určite nie z dôvodu gravidity, aj preňho platí výpovedná lehota. Pri skúšobnej lehote by to bolo preňho jednoduchšie.
Ak nenastúpiš vôbec, tak PP ani nezačal, nemáš nárok na mzdu a ani zam-eľ nemá nárok na plnenie.
kajanka78
20.06.11,06:13
Nenastupim, pretoze ta praca je asi 60km bez dialnice, a rano by byva zle, rozmyslala som nad tym, ze by som zostala v doterajsej praci a stiahla vypovet, navyse ta nova praca je dost narocna na cestovanie (co mi predtym vyhovovale, ale teraz bohuzial nie)
dakujem za odpoved
Tweety
20.06.11,06:21
Nenastupim, pretoze ta praca je asi 60km bez dialnice, a rano by byva zle, rozmyslala som nad tym, ze by som zostala v doterajsej praci a stiahla vypovet, navyse ta nova praca je dost narocna na cestovanie (co mi predtym vyhovovale, ale teraz bohuzial nie)
dakujem za odpoved
Takže momentálne pracuješ ale si dala výpoveď? Tak sa tam skús dohodnúť na jej stiahnutí, možno budú ústretoví. A v novej? keď ani nenastúpiš, nemáš sa čo báť tzv. pokuty, pp ani nevznikne, tak, ako som už písala vyššie.
kajanka78
20.06.11,06:34
dakujem