guru21
20.06.11,08:06
Ahojte, potrebujem poradiť....

1. Mám právo ako rodič žiadať od vyučujúceho zadanie a napísanú písomku prípadne test môjho dieťaťa? Dcera si dane veci pytala, ale dostala iba písomnu bez zadania s tým, že vyučujúci jej zadanie dať nemôže, čo sa mi zdá byť hlupe.

2. Ako bojovať s profesorom, ktorý ma velmi zlu povesť v ponižujúcom a zranujucom správaní voči niektorým študentom. Hlavne tým, ktorí Aj ovladajú na známku od 2 vyššie.
Stažnosť u tiednej bola viacmenej odpalkovaná, pretoze som odisla so slovami triednej, že pán profesor by take nieco nikdy neurobil. Vyjadrenie riaditeľa: najdite mi náhradu za neho a ja ho vyhodim.
Mnohým inym ziakom na tejto skole a tiez mojej dcera dosť jeho spravanie ublizuje a neviem ako dalej toto riešiť..
zdenka131
20.06.11,16:48
Ahoj, ako rodič máš právo vidieť písomnú prácu svojho dieťaťa. Pokiaľ problémy s učiteľom nie sú ochotní riešiť riaditeľ školy a triedna učiteľka, máš právo obrátiť sa na školskú inšpekciu.
alessi
20.06.11,16:54
1. ano môžeš vyžadovať aj zadanie. Osobne nedávam zadanie iba v prípade že som dosť lenivy, aby som vymýšlal ine(pre inu triedu, skupinu, na buduci rok apod.). Ale taký prípad u mäa zatiaľ nenastal. Jay som raDšEJ KED SI DIEťA ZADANIE zoberie a doma prepočíta(som matikár) alebo prejde dané učivo. Pravdepodobne dostaneš iba k nahliadnutiu.
2. bolo povedané vyššie
guru21
21.06.11,03:24
Triedna mi povedala, ze mi dany profesor zadanie asi neda, lebo je to jeho "autorske pravo". Prislo mi to dost smiesne a potvrdilo mi to realitu, ktoru som pocula aj z ust inych rodicov a hlavne ich deti, ze pan profesor zadáva také otazky, ktoré by ani sam nevyriesil.
alessi
21.06.11,05:50
tu o autorske pravo nejde, pretože tu pisomku nejdeš použiť inde. ide pravdepodobne o zle opravenu, zle zostavenu alebo o iny strach daneho učiteľa.
mne riaditeľka prikazuje, že ked pride rodič, tak musim mať pripravenu pisomku, zadanie i stupnicu bodovania(plus vzorova pisomka). rodič ma právo vedieť tieto informácie.
druhá vec je keby som ako matikár došiel za iným matikárom(učiteľom mojich detí) a danu pisomku išiel použiť na svojej hodine. tam je možné hovoriť o autorskych pravach ale to už je mimo témy.
guru21
21.06.11,07:14
Alessi, vieš tu ide i o to, že dcera chodí na doučovanie AJ a doučovatelka (profesionálny pedagog) ju hodnoti na známku 3. Dala som si jej vedomosti potvrdit nezavislým, dalšim pedagogom, ktorý mal rovnaké hodnotenie. Jej anglictinár, okrem invektív na jej a tiez iných ziakov, ju hodnotí tak, ze jej dáva reparat. Okrem nej ide o dalsie 3 dievcata. Ja jedina z rodicov som bola za triednou a vcera som jej volala, ze si prosím tie zadania a tiez písomky tak mi povedala, ze ved dcera ma predsa len 4-ku a nie reparat. Mam pocit, ze ma chcela "uchlácholit" aby som do toho viac nevrtala, pretoze vedela, ak dcera bude v auguste skusana, tak to tak nenecham.
A nenecham to tak ani teraz, pretoze to, co si prezila moja dcera za posledné obdobie nezelam nikomu, ziadnemu rodicovi. Je to cele take nespravodlive, ze skola stoji pevne za profesorom, aj ked je, podla mna, psychicky chory!!!
danielag70
01.08.11,09:53
:) guru - neviem ako poslať súkromnú správu, ak môžeš ozvi sa mne ty...nedá mi tu pridať mail, lebo mi vypisuje, že som nováčik...
danielag70
01.08.11,09:59
V prvom rade by ste sa mali spojiť viacerí rodičia...viacerých vás totižto budú brať VAŽNEJŠIE....školy dostávajú dotácie na žiaka, t.z. každý si stráži tých svojich, aby neodišli...možno by stačilo postrašiť, že prestúpia...zatiaľ čo ja viem, tak jednoznačne "vyhráva" výhražka inšpekciou...v našej škole keď nejaký rodič toto spomenie tak už máme :D POHOTOVOSŤ....neviem z akého mesta ste, ale ak z malého, tak zaujímavé by bolo zapojiť do DEBATY aj zriaďovateľa..:--- ...rovno starostu či prednostu...;) verte, nitky politiky sú niekedy priesvitné... (viem o intrigách, kedy starosta sa chce zbaviť riaditeľa a toto by uvíííítal...) NORMALNOU cestou nič neporiešite, lebo už teraz sa k vám p.riaditeľ menovanej školy správa NENORMALNE.:mee:
Vebi34
03.08.11,21:08
Na škole zrejme nič nedosiahneš, len cez školskú inšpekciu. Skúste sa dohodnúť viacerí rodičia a sformulovať list. Možno aj k nám raz príde spôsob hodnotenia žiakov ako v mnohých iných krajinách- nebude čiastkové hodnotenie žiakov- priebežné písomky a ústne skúšanie, ale len záverečné testovanie všetkých žiakov, ktoré bude jednotné a postupové pre daný ročník. Potom jednotka bude jednotkou na každej škole.