jurkoviclukas
20.06.11,08:31
Ideme prvý krát na dovolenku do chorvátska autom. Viete mi niekto poradiť ako to je s mýtom v chorvátsku? Všade sú rôzne tipy no vôbec tomu nechápem. Ďakujem


Ešte by ma zaujímalo ako to je z dovozom potravím a nápojov do chorvátska
Rech25
20.06.11,06:42
Neviem, čo konkrétne chceš vedieť. Ja chodím cez Chorvátsko a funguje to tak, že prídem na maďarsko-chorvátsku hranicu /Goričan/ a prejdeš cez rampu. kde si zoberieš tiket. Nasledne valis po dialnice az sa blizis k Záhrebu. Tu ta caka velka mytnica alebo cestarina, kde za tvoj doterajsi usek cesty zaplatis. Nasledne ides dalej a dalsi tiket si beres za Zahrebom, lebo dialnica okolo Zahrebu je bezplatna. Za usek od Zahrebu zaplatis az ked budes vychadzat na dialnicnom vyjazde, v konkrétnej oblasti.
Rech25
20.06.11,06:44
Este doplnim ze na tych mytniciach mozes platit Kunami alebo aj Eurami, ale vydaju ti len chorvatske kuny.
jurkoviclukas
20.06.11,06:48
Neviem, čo konkrétne chceš vedieť. Ja chodím cez Chorvátsko a funguje to tak, že prídem na maďarsko-chorvátsku hranicu /Goričan/ a prejdeš cez rampu. kde si zoberieš tiket. Nasledne valis po dialnice az sa blizis k Záhrebu. Tu ta caka velka mytnica alebo cestarina, kde za tvoj doterajsi usek cesty zaplatis. Nasledne ides dalej a dalsi tiket si beres za Zahrebom, lebo dialnica okolo Zahrebu je bezplatna. Za usek od Zahrebu zaplatis az ked budes vychadzat na dialnicnom vyjazde, v konkrétnej oblasti.
Vďaka, presne takúto informáciu som potreboval. Inak je lepšie ísť na blink či skorej si niečo rezervovať vopred??? Predpokladám, že cez rezerváciu to bude drahšie, ale zase sa bojím, že budem celý deň hľadať nejaké ubytko a zabijem zbytočne deň dovolenky
Braňo
20.06.11,06:49
jurkoviclukas
20.06.11,06:56
pre Braňo:
to je v eurách či v kunách?? Dík
Rech25
20.06.11,06:59
pre Braňo:
to je v eurách či v kunách?? Dík
To je v kunách.
Rech25
20.06.11,07:01
Neviem ti povedať od kiaľ si, ale ak nemáš nič zarezervované, tak problém nájsť apartmán nebudeš.
Ale lepšie je vycestovať zo Slovenska večer až prídeš do Chorvátska dopoludnia, lebo keď vycestuješ počas dňa, tak dorazíš v noci a to by už nic nenájdeš.
Rech25
20.06.11,07:02
Este ti dam dobru radu. Naspäť necestuj v nedeľu, lebo pred Zahrebom aj keď rozšírili mýtnice, tak sa pravidelne tvoria kolóny. Už som bol 4x v Chorvátsku a ešte sa mi nestalo, že by som nestál.
GABAZ
20.06.11,08:01
Ked sa plati kartou, rady su ovela mensie. Kolony vznikaju pre tych co platia v hotovosti. Treba sledovat znacenie, na mytnicu, kde je mozna len platba kartou, treba odbocit skor.
Skus si postudovat na strankach :
www.chorvatske.cz
www.chorvatsko.cz
Neviem, kedy chces vycestovat a kde, ale v niektorych lokalitach a terminoch moze byt hladanie ubytovania dost narocne. Na stranke www.chorvatske.cz najdes aj ponuky ubytovania - popozeraj, aspon si urobis predstavu.
220870
20.06.11,16:35
Vďaka, presne takúto informáciu som potreboval. Inak je lepšie ísť na blink či skorej si niečo rezervovať vopred??? Predpokladám, že cez rezerváciu to bude drahšie, ale zase sa bojím, že budem celý deň hľadať nejaké ubytko a zabijem zbytočne deň dovolenky
Lepšie ísť na blind.Vždy som tak chodil aj do chorvácka chodiť budem.Platí čím južnejšie pôjdete tým ľahšie nájdete ubytovanie.Chorváti ktorý majú voľné ubytovanie postávajú popri cestách s cedulami zimmer frei.Ak sa niekde rohodnete ubytovať tak sa vždy dopredu chodte pozieť aj na more jeho čistotu ...
lujza.j
20.06.11,18:35
laurin
21.06.11,04:27
Ja chodim vzdy so zarezervovanym ubytovanim. Ak ides v plnej sezone, t.j. jul-august je naozaj lepsie mat istotu.
V juni a septembri to moze byt ine, to neviem vtedy nechodim ;)
sasenkak
21.06.11,04:53
Ja este doplním k tým platidlám ,doporučujem platit kunami nie eurami,pretoze este sa nam nestalo aby nam dobre vydali,oni si tam nahodia kurz aky sa im ľúbi:).
A nedoporučujem cestovať v piatok večer ,pretože poväčšine sa všade menia turnusy v sobotu. Najlepsie je uplne sa vikendu vyhnúť.
Rech25
21.06.11,06:58
To odporúčam aj ja a dôrazne. Lebo mám pocit, že tí ľudia na mýtnici si čosi berú pri seba a zle ti vydajú. Samozrejme ti to tam hneď neskontrolujes. Oni ti len vydaju a otvoria rampu a spoliehaju sa na to ze tam nebudes stat minutu, zdrzovat a preratavat si to.
220870
21.06.11,16:04
Na mýtniciach to skúšajú stále dookola.
sasenkak
22.06.11,04:26
Napadlo ma ešte,že čo sa týka nápojov a jedla,tak to už nie je obmedzené.Boli časy,ked Vam prehrabali celý kufor a boli tam nejaké obmedzenia ,ale už to neplatí.
Marína
22.06.11,06:46
Napadlo ma ešte,že čo sa týka nápojov a jedla,tak to už nie je obmedzené.Boli časy,ked Vam prehrabali celý kufor a boli tam nejaké obmedzenia ,ale už to neplatí.
Platí toto - podmienky dovozu výrobkov živočíšneho pôvodu do Chorvátska
(http://www.foreign.gov.sk/servlet/content?MT=/App/WCM/main.nsf/vw_ByID/ID_C0B1D004B5A332B2C1257627003301E7_SK&ALPHA=CH&OpenDocument=Y&LANG=SK&MENU=staty_sveta-prehlad_statov_podla_prislusnosti_k_zu&TG=BlankMaster&URL=/App/WCM/Aktualit.nsf/%28vw_ByID%29/ID_8C544238CB6C7EA7C125767A00294670)
re88ne
08.07.11,16:03
Dobry den, viem ze sa tu toho pise uz vela ale ak by sa niekto nasiel kto by chcel pomoct tak budem rad. Chystame sa asi na 5 dni do chorvatska cca 12 osob. Chcel by som radu od niekoho kto tam uz bol aby mi nejak opisal cestu z Kosic do Istrie ( umag, pula a pod ), chcel by som vediet kolko dam za myto v chorvatsku, ci za dialnicne znamky, proste nejake konkretne info kto tam uz bol. dakujem pekne za kazdu pomoc ...
Nokerla
08.07.11,16:42
Predpokladam, ze idete autami.
Ja som sa vratil v nedelu z Chorvatska. Nie je to nic hrozne, ba naopak, je to pohodicka.
Z KE na Budapest(tam to moze byt zle znacene, resp. zle pochopitelne), potom na Nagykanizsu (stale po dialnici)......Zahreb, Rijeka (stale po dialnici) mozu tam byt aj obmedzenia nakolko ja som bol v Poreči a ty ides do Puly.
Za Rijekou je to dobre znacene na Pulu.
Poplatky su celkom aj vysoke, nepamatam presne, ale v HR som platil cca 20-25€ (samozrejme iba jeden smer a platba bola kartou) + Vigneta v HU.

Stastnu cestu.
lujza.j
08.07.11,18:59
Dobry den, viem ze sa tu toho pise uz vela ale ak by sa niekto nasiel kto by chcel pomoct tak budem rad. Chystame sa asi na 5 dni do chorvatska cca 12 osob. Chcel by som radu od niekoho kto tam uz bol aby mi nejak opisal cestu z Kosic do Istrie ( umag, pula a pod ), chcel by som vediet kolko dam za myto v chorvatsku, ci za dialnicne znamky, proste nejake konkretne info kto tam uz bol. dakujem pekne za kazdu pomoc ...

http://www.hac.hr/hr/cestarina/cjenik/
http://www.porada.sk/t142411-do-chorvatska-cez-budapest.html
pablokri
13.07.11,15:55
ideme prvykrat autom do chorvatska od Šalgotarjanu na ostrov Čiovo pri Trogire v noci z 22.07 na 23.07 a neviem kolko tak trva zhruba cesta.Musime tam byt najneskor o 14.00.Alebo keby vtedy niekto siel tym smerom ze by sme sa niekde cestou spojili?Vdaka za odpovede.Potrebujem vediet hlavne aky cas si mam dat navyse pre pripadne zapchy a pod.