kerberos1
20.06.11,09:19
Robím rekonštrukciu staršieho domu a v celom dome bude SDK (strop aj steny) do predsienky by sme chceli dať posuvné dvere aby sme tak "tepelne" oddelili vchod do domu od ostatnej časti obývaného priestoru. Len mám dilemu kedy a ako tie dvere namontovať. Pre lepšiu predstavu skúsim opísať tu miestnosť. Podlaha - prvý betón na ktorý pôjde ešte hydroizolacia polystyrén, systémová doska s podlahovým kúrením a poter dokopy cca 15cm, steny sú tehlové po oboch stranách, strop - dosky nabité na nosných hradách, šírka priestoru do ktorého chcem dať tie posuvne dvere je cca 210 cm, dvere by tam maly byť 90cm. NO a teraz ten problém, SDK priečka s dutinou pre posuvne dvere musí byť namontovaná ešte pred tým ako začneme robiť podlahové kúrenie ? Ak áno tak existuje puzdro posuvných dverí ktoré by sa dalo dodatočne výškovo nastaviť +- 1cm ? spraviť najprv tu priečku aby bola kotvená priamo do stien ? alebo najprv spraviť steny a priečku uchytiť do SDK ? ďakujem za odpovede
220870
20.06.11,16:26
Takéto dvere sa montujú po zhotovení poteru.Dvere sa dodávajú aj s púzdrom a omietajú sa alebo priamo obkladajú sadrokartonom.Väčšinou vo dvoch vrstvách.Dvere si musíte kúpiť vybrať podľa čistej svetlej výšky a šírky miestnosti a hrúbky priečky. ......na obrázku sú posuvné dvere osadené v priečke z Ytongu.
kerberos1
21.06.11,06:21
Dakujem za radu, nakoniec som sa ale rozhodol že z dovodu kotvenia a stability tých dverý ich namontujem ešte pred tým ako budem mať položenu podlahovku. Sadrokarton musím mať komplet hotový aby kurenár vedel dať okolo stien dilatačný pásik. Ak by som to spravil až po zhotovený horného poteru tak by som musel kotviť tu deliacu priečku do už hotových sadrokartonových stien a stropu a to sa my nezdá byť až tak stabilné.
220870
21.06.11,15:40
Tie dvere sú pomerne pevné nie sú namáhané otrasmi a pod ako otváravé dvere.Osobne by som ai sám dopredu neodvážil na takúto vec.