kolomankraslan
20.06.11,11:15
dobry den chcel by som sa spytat podnikam ale ako len sprostredkovavam firme zakazky.
potrebujem mat na to zivnost lebo ho uz mam asi 2 roky a platim socialne, zdravotne a ak si nieco zarobim okamzite mi to zobere stat.
mam zivnost ale ako vravim ja len sprostredkovavam firme zakazky a s toho mam proviziu.
Najlepsie na tom je ze aj tak ledva zarobim z toho nieco ale zo zdravotnej poi. my teraz dosiel papier ze mam nedoplatok 270 eur takze super.
Zaujimavy je tento nas pos..ny stat clovek si trochu chce zarobit ma dve pracovne miesta a este ho obere aj stat.
popritom som aj zamestnany a aj odtial my odvadzaju vsaetky veci.
Co by sa dalo v takomto pripade robit lebo soc. 110 eur, zdra. 25 eur .
dakujem za odpoved
Economic
20.06.11,17:02
dobry den chcel by som sa spytat podnikam ale ako len sprostredkovavam firme zakazky.
potrebujem mat na to zivnost lebo ho uz mam asi 2 roky a platim socialne, zdravotne a ak si nieco zarobim okamzite mi to zobere stat.
mam zivnost ale ako vravim ja len sprostredkovavam firme zakazky a s toho mam proviziu.
Najlepsie na tom je ze aj tak ledva zarobim z toho nieco ale zo zdravotnej poi. my teraz dosiel papier ze mam nedoplatok 270 eur takze super.
Zaujimavy je tento nas pos..ny stat clovek si trochu chce zarobit ma dve pracovne miesta a este ho obere aj stat.
popritom som aj zamestnany a aj odtial my odvadzaju vsaetky veci.
Co by sa dalo v takomto pripade robit lebo soc. 110 eur, zdra. 25 eur .
dakujem za odpoved

Máš nasledovné možnosti : jedna tá, ktorú máš teraz.
Druhá možnosť, založiť si eseročku, ak nechceš mať dôchodok zo sociálnej poisťovne, tak tam platiť nemusíš, no zdravotnú poisťovňu si musíš platiť dobrovoľne. pretože zdravotné poistenie musíš mať.
Tretia možnosť : zamestnať sa, všetko odvádza zamestnávateľ.
kolomankraslan
20.06.11,17:21
Máš nasledovné možnosti : jedna tá, ktorú máš teraz.
Druhá možnosť, založiť si eseročku, ak nechceš mať dôchodok zo sociálnej poisťovne, tak tam platiť nemusíš, no zdravotnú poisťovňu si musíš platiť dobrovoľne. pretože zdravotné poistenie musíš mať.
Tretia možnosť : zamestnať sa, všetko odvádza zamestnávateľ.

Najprv vdaka za odpoved.
Ja som zamestnany a aj tak musim platit socialku a aj zdravotne poistenie.
Takze platim 2 krat aj s prace a aj ako zivnostnik.

ako pises ze zdravotne poistenie si platim dobrovolne to zasa ako plati mi to aj zamestnavatel a aj ja si to musim platit a akurat teraz mi vysiel nedoplatok okolo 300 eur.
Economic
20.06.11,17:25
Najprv vdaka za odpoved.
Ja som zamestnany a aj tak musim platit socialku a aj zdravotne poistenie.
Takze platim 2 krat aj s prace a aj ako zivnostnik.

ako pises ze zdravotne poistenie si platim dobrovolne to zasa ako plati mi to aj zamestnavatel a aj ja si to musim platit a akurat teraz mi vysiel nedoplatok okolo 300 eur.

No teda ! Tak potom je eseročka pre Teba veľmi výhodná !
kolomankraslan
20.06.11,17:34
No teda ! Tak potom je eseročka pre Teba veľmi výhodná !

A v sro nemusim platit socialku?
Economic
20.06.11,17:43
A v sro nemusim platit socialku?

Pokiaľ si nebudeš vyplácať žiadnu odmenu alebo mzdu, samozrejme nič !!!!
Pokiaľ by si si vyplácal i nepravidelne, už musíš !
negotiant
10.07.11,14:30
A v sro nemusim platit socialku?
Uz v ramci odvodovej reformy sa bude aj zo ziskov srocky tiez platit socialne poistovne.

Vlastne vsetky prijmy fyzickej osoby sa spocitaju a z toho sa vypocitaju odvody. Len kvoli odvodom sa ti uz pomaly srocku neoplati zalozit.