Maria3
20.06.11,12:42
Dobrý deň,
hľadám ucelenú informáciu o DP v prípade zamestnavnia na dohodu, ak ide o študenta z EU (konkrétne z Bulharska). SocPoist uz mám vybavenú (pridelili mu dočasné rodné číslo), nie som si vsak istá ohľadom DP. Napr. má nárok na nezdaniteľný základ dane? Dohoda je podpísaná na viac ako 183 kal. dní, ale koľko to skutočne bude, to nik nevie. Ako to potom bude s daňovým priznaním? Môže ma požiadať o ročné zúčtovanie dane, alebo mu len vystavím potvrdenie a daň. priznanie si bude robiť sám doma? Je niečo v tejto oblasti, na čo by som nemala zabudnúť? Ďakujem vopred za rady.
Maria
Maria3
20.06.11,13:15
nikto mi s tym nevie pomoct?
wallie
21.06.11,08:33
nárok na nezdaniteľnú časť na daňovníka má, na Slovensku musí zdaniť príjem zo zdrojov na území SR podaním daňového priznania
ak má aj nejaké iné príjmy z iných krajín, všetky celosvetové príjmy by si mal vysporiadať potom vo svojej krajine podľa ich zákonov ale to už je jeho problém
Maria3
22.06.11,10:16
Wallie, ďakujem. Ten nárok na NZD bude v plnej výške (ročný) alebo v pomere k mesiacom odpracovaným u slovenského zamestnávateľa?
wallie
29.06.11,08:08
má nárok rovnaký ako slovenský zamestnanec, t.j. na celoročnú nezdaniteľnú časť, ktorú uvedie v daňovom priznaní