SamuelSK
20.06.11,13:06
Zdravim,

Dal som si namontovat klimu Samsung Jungfrau -P AQV09YWAN a zistil som jednu neprijemnost - klimatizacia nie je schopne VETRAT miestnost (!!)
V navode (po anglicky, cize nemoze to byt zly preklad?!) pisu "Fan mode can be selected to ventilate your room, Fan mode will be helpful to refresh the stale air in you room."
z toho pochopitelne chapem, ze mi to vyvetra a pouzije sa na to vonkajsi vzduch, a nie ze bude fukat vnutorny vzduch, cize "ventilator z tesca"

No vsetko zatial nasvedcuje tomu, ze to prave takto je, ale ja neverim ze klima za tisic eur bude taka smejdna..

Mate doma nejkau klimu? Ako to funguje?

Dik
lubko6394
20.06.11,11:20
Na vetranie sa používa okno. Klimatizácia v dome alebo byte Ti má zabezpečiť požadovanú teplotu, teda chladiť alebo zohrievať. Preto má dve jednotky- vonkajšiu a vnútornú ktorá si vymieňajú chladivo podľa požiadaviek vnútornej jednotky. Čo si si myslel, že tými dvomi medennými trubkami Ti bude chodiť vzduch ?
SamuelSK
20.06.11,11:29
Tak ja zijem fakt mimo realitu :)

Avsak nechapem ako to ze milionom ludi toto neprekaza, nemate VYDYCHANY vzduch? prave preto som chcel klimu, aby sa mi nedostsal PRACH a haved cez OKNO...

no zistil som ze DAIKIN vie vetrat.

Mne ide o toto:
chcem plne automaticke zariadenie, ktore sa postara o co najkvalitnejsi vzduch.

to chcem tak vela? :)

nehcem vetrat, aby sa mi do bytu nedostal humus ked sused zapali cigaretu, dalsi sused podpali travu, alebo niektu nastartuje auto, alebo mi vleti do bytu pel, ci komare (sietka nestaci).

znizenie teploty za 1200 eur, to je trosku prehnane, to by som mohol kupit klimu z tesca za 200eur + ventilator za 20 eur a mal by som to iste, ci nie ?
lubko6394
20.06.11,11:45
Tak ja zijem fakt mimo realitu :)

Avsak nechapem ako to ze milionom ludi toto neprekaza, nemate VYDYCHANY vzduch? prave preto som chcel klimu, aby sa mi nedostsal PRACH a haved cez OKNO...

no zistil som ze DAIKIN vie vetrat.

Mne ide o toto:
chcem plne automaticke zariadenie, ktore sa postara o co najkvalitnejsi vzduch.

to chcem tak vela? :)

nehcem vetrat, aby sa mi do bytu nedostal humus ked sused zapali cigaretu, dalsi sused podpali travu, alebo niektu nastartuje auto, alebo mi vleti do bytu pel, ci komare (sietka nestaci).

znizenie teploty za 1200 eur, to je trosku prehnane, to by som mohol kupit klimu z tesca za 200eur + ventilator za 20 eur a mal by som to iste, ci nie ?

To čo Ty by si chcel sa volá rekuperácia s ochladzovaním, tiež som o tom sníval - pokiaľ mi nepovedali predpokladanú cenu...
SamuelSK
20.06.11,12:03
ide o to ze mnoho ludi kupiuje lacne sroty a tym sa skresluje trh, potom si clovek co chce kvalitu musi priplatit.
hod se mcenu, co by to stalo.

moja klima vysla na 2400eur aj s montazou a to mam velke H. z toho :)

cize ak by ma vysiel daikin na 4000eur (dve jednotky v oboh pripadoch), tak by to bolo "lacnejsie"

nie som tak bohaty aby som kupoval lacne veci, proste..

rekuperácia je spatne ziskavanie tepla nie?
o to mi ani tak nejde, myslim. mne ide o to aby ta moja klima co mam teraz brala vzduch zvonka, tj. 1 "vysavac" ktory by mi vetral namiesto toho aby len nezmyselne a bez akehokolvek vyznamu obmienal vzduch ktory som uz vydychal. seriozne, ma toto vyznam ?
expeert
20.06.11,12:56
ide o to ze mnoho ludi kupiuje lacne sroty a tym sa skresluje trh, potom si clovek co chce kvalitu musi priplatit.
hod se mcenu, co by to stalo.

moja klima vysla na 2400eur aj s montazou a to mam velke H. z toho :)

cize ak by ma vysiel daikin na 4000eur (dve jednotky v oboh pripadoch), tak by to bolo "lacnejsie"

nie som tak bohaty aby som kupoval lacne veci, proste..

rekuperácia je spatne ziskavanie tepla nie?
o to mi ani tak nejde, myslim. mne ide o to aby ta moja klima co mam teraz brala vzduch zvonka, tj. 1 "vysavac" ktory by mi vetral namiesto toho aby len nezmyselne a bez akehokolvek vyznamu obmienal vzduch ktory som uz vydychal. seriozne, ma toto vyznam ?

Cena závisý od veľkosti miestnosti - t.j. od potrebného množstva výmeny vzduchu a tým potrebného výkonu jednotky.
Inak na tú jednotku a hlavne na potrubie potrebuješ dosť miesta.
To čo máš napísané v úvode po anglicky - to znamená asi toľko, že tá klíma ti vie zapnúť samostatne ventilátor, bez spustenia chladenia, čiže aby ti spravila len "prievan"
SamuelSK
20.06.11,13:00
mna zaraza to, ze ludom toto nevadi, ono je to technicke nenarocne riesenie, ale radsej budem vetrat horuci vzduch dovnutra v 40C lete a potom ho znova chladit...
to je:
1. extremne neekonomicke riesenie
2. extremne nezdrave riesenie, kedze 24>40>24>40>24 blabla kazdy den minimalne 2x
3. je to absurditan :) nech hovori kto co chce, toto je volovina...
peterkos2
20.06.11,16:08
Neviem čo to je za zázrak-tá tvoja klíma,ale za 2400EUR ti namontujem dve klímy Toshiba digital Inverter.Neviem,čo tu riešiš čerstvý vzduch,vetraj ráno a večer,keď sú nízke teploty.
srska
20.06.11,16:24
my máme lg c09awr tretiu sezónu a šlape bez problémov.
"vetranie": samozrejme, že je to len vírenie vzduchu v miestnosti ventilátorom ale niektoré klímy majú filtre na mikročastice (neoplazma)
SamuelSK
20.06.11,19:16
no ano su to dve klimy, kazda bola za 1000+200 montaz, do dvoch miestnosti, nech to ma aj nejaky vyznam (kuchyna je na sever, tam netreba ani tak velmi) po ~20% zlave.

ma to aj nejaku Super plasme ion funkciu a tiez filtruje 90% prachu a ineho vo vzduchu, ale tak... vzduch sa vydycha rychlejsie ako by si clovek myslel.

Kolko m3 potrebuje 1 clovek na 1 hodinu dychania ?
bodliak
20.06.11,19:26
Statisticky cca 20m3 / 24h.

Ono to dost kolise od 8 l/min v klude po 80 l/min pri tazkej namahe...
SamuelSK
20.06.11,23:03
cize 16m2 obyvacka moze mat zakruhlim to na 2 dni vzduchu.. takze 1/2 dna by to este mohlo vydrzat? respektive po akom case je citit ze vzduch je vydychany. skusim to nejak otestovat, ale to bude na velmi vela dni.
(vzdy v ten isty den vzdy na rovnaky cas vyvetram, pojdem vyvencit psa, pridem domov a pocitovo zapisem ako citim vzduch? :D )
marek_K
22.06.11,09:00
jedina klima na trhu co viem ze ma zaroven rekuperacne vetranie je daikin ururu sarara. Akoze neviem co riesis, ja pridem z prace, vyvetram, zavrem a pustim klimu. Ziadny vydychany zvduch v byte nemam do vecera. Inac ked klimu vypnem na 30-45 minut ma izba povodnu teplotu, takze potom mozes kludne vetrat.
Stretol som sa s tym ze vacsina ludi nevie ako funguje klima, myslia si ze to vetra vzduch, vymena chladiva im nic nehovori.S vetranim to je potom klimatizacna vzduchotechnika, ten daikin sa tomu snazi len trosku priblizit.
pivko
22.06.11,09:06
Ja mám LG čo je značka pre klímu No.1 vonkajšia jednotka + 2x vnútorná inverter 2,7/3,5 cena s montážou 2.000 EUR
srska
22.06.11,09:12
Ja mám LG čo je značka pre klímu No.1 vonkajšia jednotka + 2x vnútorná inverter 2,7/3,5 cena s montážou 2.000 EUR
ako si riešil rozvod od vonkajšej jednotky k vnútorným? trubky zvonku? ja mám vnútornú na stene a rovno za stenou zvonku mám vonkajšiu, takže vnútri po byte žiaden rozvod.
marek_K
22.06.11,09:23
Ja mám LG čo je značka pre klímu No.1 vonkajšia jednotka + 2x vnútorná inverter 2,7/3,5 cena s montážou 2.000 EUR

mam tiez LG ,ale co sa tyka klim do domacnosti je nr.1 daikin, potom toshiba a az potom LG. Takze len aby som ti vyvratil iluzie ze mas tu najlepsi znacku na trhu. Tiez zavisi ktoru triedu zariadenia mas.

Inac este pre SamuelSK - ta ionizacia nefiltruje ziadny prach, zabija mikro organizmy.Je to len kus drotu natahany medzi par plechov, tam sa ionizuje prudom vzduch. Aj to je to tak na 7*20cm, co je len mala cast celej plochy kadial sa nasava vzduch, takze ucinok je minimalny. Kazda klima ti prach prave naopak brutalne viri, nie filtruje. Ta sietka co tam je zachyti len velke vlakna.

Co ja ocenujem ze mam 3,5kW LG Libero R , pouzivam ju bezne na 1 rychlosti z 5tich a vtedy je spotreba 250-300W a miestnost 20m2 vychladi rychlo aj bez toho aby som zvysoval rychlost vetraku.
pivko
22.06.11,09:39
Často cestujem do Ázie - Thajsko a tam jednoznačne v klímatizáciach vedie značka LG;)tak že to asi bude dobrá značka;) a pre srsku , rozvody a konzolu na vonkajšiu jednotku som robil pred tateplením domu 120cm nobasilom tak že všetko mi to ide z vonku po múre.
srska
22.06.11,09:54
Často cestujem do Ázie - Thajsko a tam jednoznačne v klímatizáciach vedie značka LG;)tak že to asi bude dobrá značka;) a pre srsku , rozvody a konzolu na vonkajšiu jednotku som robil pred tateplením domu 120cm nobasilom tak že všetko mi to ide z vonku po múre.
pivko, ďakujem. u mňa to nebolo možné takto riešiť - byt a budova zateplená.
ja som s lg tiež spokojný. keď ju dám v noci na sleep mode, tak môj nočný prd je hlasnejší:D
peterkos2
22.06.11,10:26
mam tiez LG ,ale co sa tyka klim do domacnosti je nr.1 daikin, potom toshiba a az potom LG. Takze len aby som ti vyvratil iluzie ze mas tu najlepsi znacku na trhu. Tiez zavisi ktoru triedu zariadenia mas.

Inac este pre SamuelSK - ta ionizacia nefiltruje ziadny prach, zabija mikro organizmy.Je to len kus drotu natahany medzi par plechov, tam sa ionizuje prudom vzduch. Aj to je to tak na 7*20cm, co je len mala cast celej plochy kadial sa nasava vzduch, takze ucinok je minimalny. Kazda klima ti prach prave naopak brutalne viri, nie filtruje. Ta sietka co tam je zachyti len velke vlakna.

Co ja ocenujem ze mam 3,5kW LG Libero R , pouzivam ju bezne na 1 rychlosti z 5tich a vtedy je spotreba 250-300W a miestnost 20m2 vychladi rychlo aj bez toho aby som zvysoval rychlost vetraku.
No pred LG by som ešte doplnil Mitsubishi a určite Hitachi
pivko
22.06.11,10:49
LG je na SK pomerne nová neznáma značka , v Azii je to však výrobca špičkovej bielej techniky. Určite by som si však nekúpil TV značky LG.
luck
22.06.11,11:18
LG je na SK pomerne nová neznáma značka , v Azii je to však výrobca špičkovej bielej techniky. Určite by som si však nekúpil TV značky LG.
Ja mam LG plazmu a som s ňou spokojný...
SamuelSK
22.06.11,21:59
no tne moj 2.5kW nedokaze miestnost schladit pod 20C ak je vonku viac ako 25C ..

nie ze by som o to stal, ale skusal som to len ako test, ale nic :)

a ta miestnost ma 16m2 ... zeby bolo 2.5kW malo, alebo samsung smejd? predajca mi povedal ze samsung je OK znacka (az po daikin) tak neviem :D

a ako sa zbavit prachu? cistickou vzduchu? ano ta sietka za chyti len minimim prachu, lenze.. otazka:

co je lepsie pre alergika ?
mat cisty vzduch doma, alebo spinavy?
lebo ak cisty - vyjdem von a bum, koniec
ale ak spinavy, tak bum koniec doma..
SamuelSK
23.06.11,10:21
A ked nezachyti ten prach, preco pise ze zachytia od 90 do 99% prachu ?


zachytí až 90% prachu a baktérií spôsobujúcich alergie.
marek_K
23.06.11,11:44
papier znesie vela, nechaj to mesiac bezat a neupratuj v izbe. Potom pozri ci sa viac prachu zachytilo na filtroch v klime alebo na tvojom nabytku...:)
Aby klima nieco realne filtrovala cely vstupny nasavaci otvor by musel byt prekryty filtrom podobnym tomu v autach (vzduchovy+pelovy ).

Klima urcite mnozstvo prachu zastavi. Bohuzial na tom najnevhodnejsom mieste - medzi tymi tenkymi rebrami vymennika ked je mokry. Tam sa to postupne usadzuje az sa to uplne zapcha. Preto je dobre nechat si klimu raz rocne vycistit.
srska
23.06.11,11:52
papier znesie vela, nechaj to mesiac bezat a neupratuj v izbe. Potom pozri ci sa viac prachu zachytilo na filtroch v klime alebo na tvojom nabytku...:)
Aby klima nieco realne filtrovala cely vstupny nasavaci otvor by musel byt prekryty filtrom podobnym tomu v autach (vzduchovy+pelovy ).

Klima urcite mnozstvo prachu zastavi. Bohuzial na tom najnevhodnejsom mieste - medzi tymi tenkymi rebrami vymennika ked je mokry. Tam sa to postupne usadzuje az sa to uplne zapcha. Preto je dobre nechat si klimu raz rocne vycistit.
to by si ju musel mať nonstop celý rok pustenú.
SamuelSK
23.06.11,11:52
no moju klimu musim cistit 1x za dva tyzdne (tu sietku) asi tam sa usadzuje najvacsi prach a bezne cistit odporucaju 1x za 4az12 mesiacov.. tak ako neodfiltruje vsetko, ale snad to s nou nebude horsie, ci hej? :) ako bez nej?

a mas nejaky nazor na ten cistic vzduchu? nejaky daikin alebo ururu... udajne to ma byt efektivnejsie..
peterkos2
23.06.11,15:01
papier znesie vela, nechaj to mesiac bezat a neupratuj v izbe. Potom pozri ci sa viac prachu zachytilo na filtroch v klime alebo na tvojom nabytku...:)
Aby klima nieco realne filtrovala cely vstupny nasavaci otvor by musel byt prekryty filtrom podobnym tomu v autach (vzduchovy+pelovy ).

Klima urcite mnozstvo prachu zastavi. Bohuzial na tom najnevhodnejsom mieste - medzi tymi tenkymi rebrami vymennika ked je mokry. Tam sa to postupne usadzuje az sa to uplne zapcha. Preto je dobre nechat si klimu raz rocne vycistit.
Prachu zachytí veľmi veľa,záleží aj na type klímy.Minulý týždeň sme montovali nové od Hitachi a tie mali veľmi jemné filtre.A čo sa týka toho nasávacieho otvoru,tak ten je celý prekryrý na všetkých klímach.Keď si ale necháš zasviniť tie filtre,tak potom si ventilátor,keď už nemá odkiaľ brať vzduch precucáva bordel z filtrov a potom dôjde k usadeniu prachu na lamelách výparníka,časť stečie do kondenzu a zaserie sa ešte aj kondenzná vanička a odtoková hadica.Dalo by sa debatovať
SamuelSK
23.06.11,16:51
peterkos2, cize ako casto by sa ten filter mal menit? staci tak casto ako pisu v navode? cize len zavolam tu firmu ktora mi to montovala a precisti to a ficim dalej? :)

som alergicky na prach a pel a rozne ine biliny a buriny :D
ale tazko sa vsima ci je to s klimou lepsie - tak ci tak musim kazdy den vetrat.. no niekedy (tesne pred klimou, schvalne som dlho nevysaval ani neumyval prach) som celkom casto kychal rano a ine dni vobec... schvalne to skusim teraz sledovat, no zatial je to "kapanek lepsie" - i ked, aj teraz sem tam dostanem take kychacie serie (rovnako dlhe ako predtym), cize mozno zmena bude minimalna.. no dufam ze to aspon trosku pomoze :)
peterkos2
23.06.11,17:25
peterkos2, cize ako casto by sa ten filter mal menit? staci tak casto ako pisu v navode? cize len zavolam tu firmu ktora mi to montovala a precisti to a ficim dalej? :)

som alergicky na prach a pel a rozne ine biliny a buriny :D
ale tazko sa vsima ci je to s klimou lepsie - tak ci tak musim kazdy den vetrat.. no niekedy (tesne pred klimou, schvalne som dlho nevysaval ani neumyval prach) som celkom casto kychal rano a ine dni vobec... schvalne to skusim teraz sledovat, no zatial je to "kapanek lepsie" - i ked, aj teraz sem tam dostanem take kychacie serie (rovnako dlhe ako predtym), cize mozno zmena bude minimalna.. no dufam ze to aspon trosku pomoze :)
Filtre sa nemenia,len sa čistia-najlepšie pod tečúcou teplou vodou ,ale otoč si ho tak,aby voda tiekla na filter zo strany výmenníka-a prach vyplavovala smerom dolu.S tými intervalmi je to individuálne podľa prašnosti.Na to musíš prísť sám
srska
13.07.11,19:02
Tiez som sa zaujimal o klimy a chcel som nieco do bytu, ale nakoniec som sa na to vykaslal kvoli tomu, ze mame prvy maly bytik a dufam, ze coskoro situacia dovoli nieco vacsie :-)) Popri surfovani som nasiel jedneho chlapika, ktory mi povysvetloval par veci a mozem asi len odporucit z jeho slov klimu s invertorom (pmklima.sk/novinky/invertory-od-lg.html) ... salena uspora energie a nove LG vedia pracovat ticho na urovni sumu v kniznici... co by mohla byt vyhoda v teplejsich oblastiach hlavne v noci, alebo ked ma niekto male dieta... tak mozno som niekomu pomohol... zatim... moja lg je tichšia na min. obrátkach ventilátora ako moje pc:)
SamuelSK
13.07.11,19:07
no aj moja samsung je na silent mode len 21dB alebo 22dB, uz neviem, nie je pocut, ale nechladi tak dobre na takej rychlosti

zaujimala by ma prax a realne chladiace ucinky u tej LG

ako nizko do dokaze na maxime uchladit? miestnost bez dveri, teplomer na stole (centrum miestnost), podstresne podlzie, celodenne slnko..

moja 2.5kW na maxime to cez den neda pod 22C.

na najtichsom mode mozno neda pod 25C.

to je nieco co predajca len tak bez extremne priamej otazky nepovie :)

tiez ma inventor a spotrebuje tak cca 1kW za 2 hodiny bezneho chladenia.. odobera 3.5A a dnes mi to vyhodilo isstice, ked som mal obe na turbo + pracka + vysavat + plazma + nejake svetla :)

aj vy mate POTOK z tej klimy? neskutocne vela kvapka na zem z nej...
srska
13.07.11,19:38
no aj moja samsung je na silent mode len 21dB alebo 22dB - dtto, uz neviem, nie je pocut, ale nechladi tak dobre na takej rychlosti - mal som dnes celé poobedie pustenú a nastavenú na 24 st. a termostat ukazoval 24,5 - chladený skoro celý 2 izbový byt 58m2

zaujimala by ma prax a realne chladiace ucinky u tej LG

ako nizko do dokaze na maxime uchladit? miestnost bez dveri, teplomer na stole (centrum miestnost), podstresne podlzie, celodenne slnko.. - neskúšal som

moja 2.5kW na maxime to cez den neda pod 22C. - načo ti je 22 st.?

na najtichsom mode mozno neda pod 25C.

to je nieco co predajca len tak bez extremne priamej otazky nepovie :)

tiez ma inventor a spotrebuje tak cca 1kW za 2 hodiny bezneho chladenia.. odobera 3.5A a dnes mi to vyhodilo isstice, ked som mal obe na turbo + pracka + vysavat + plazma + nejake svetla :) - nemeriam spotrebu a ističe zatiaľ nevyhodila

aj vy mate POTOK z tej klimy? neskutocne vela kvapka na zem z nej... - nie na minime z trubky voda len kvapká
odpoveď v texte
SamuelSK
13.07.11,19:48
No naco je 22C ...
asi nieco ako maximalka na aute - je dobre vediet kolko to zvladne, aby som nenarazil na dialnici na maximum ze 125kmh..
proste pod 24 aj tak nejdem, je to v lete zbytocne AVSAK.. je relativne chore ak je 22C minimum 16m izba, ak je to na turbe

nejak sa mi nechce verit, ze cely byt (ako tam prudi vzduch??) ochladi 1 klima, to ma aky vykon ?

ten moj samsung nie je nejak stary a je hodnoteny celkom dobre (ved za 999eur snad aj bude), tak sa mi nechce verit ze ten LG je az o tolko lepsi :)

aky je to typ prensejsie? aby som nieco pogooglil :)
Michal1985
13.07.11,19:58
este mozno dodat aky PC :-)) moj otec ma na starom desktope taky ventilator, ze aj klima z 85teho musi davat menej dB :-DDD
SamuelSK
13.07.11,20:01
no to hej, lebo moj pc nie je pocut ani ked je zapnuty (pasiv a nizkootackovy 12cm fan, az musim rozmyslat ci som zapol alebo nie :) ) ale tak klima nikdy nemoze byt az taka ticha, to by musela byt cela pasivna bez prievanu :) i ked ticho je velmi relativny pojem, aj kamos mi hovori ze je to tiche, no mne to take nepride :D
srska
13.07.11,20:15
lg: http://www.lg.com/ie/air-conditioning/room-air-conditioners/LG-C09AWR.NE2.jsp
procesor má therlmaltake typhoon: http://bigbruin.com/reviews05/bigtyphoon/index.php?file=1
točí stabilne na 1300 obr/min - ten čo počujem je ventilátor zdroja:)
SamuelSK
13.07.11,20:24
tak tu hlucnost by mal mat papierovo rovnaku, ale zaujimalo by ma ci by to dokazal schladit na realne 18C aj u mna (panel + ktovie ako ma vyrievaju susedia + vecne slnko + najvyssie poschodie)

asi mam prilis handicapovanu izbu :D alebo este mam pirlis divny podorys, lebo ten vzduch uricte nesrpavit "U-zakrutu" aby (180stupnovu) isiel z obyvacky do spalne..

a to tento samsung odkaze este aj "mierit" vzduch tam kde chcem (tj ma take lopatky pohyblive, ale to je uz asi vsade...

ale stve ma to ze to takto "zle" chladi

ako na 24C je to pouzitelne, ale pod, to uz sa riadne zapoti.. a to mam len 16m2 obyvacku.
srska
13.07.11,20:32
tak tu hlucnost by mal mat papierovo rovnaku, ale zaujimalo by ma ci by to dokazal schladit na realne 18C -vyskúšam zajtra ak bude vonku pekáč:)aj u mna (panel + ktovie ako ma vyrievaju susedia + vecne slnko + najvyssie poschodie)-my sme otvorený roh juh+západ - celý deň pekáč

asi mam prilis handicapovanu izbu :D alebo este mam pirlis divny podorys, lebo ten vzduch uricte nesrpavit "U-zakrutu" aby (180stupnovu) isiel z obyvacky do spalne.. - no problem

a to tento samsung odkaze este aj "mierit" vzduch tam kde chcem (tj ma take lopatky pohyblive, ale to je uz asi vsade... hore,dole+l, p

ale stve ma to ze to takto "zle" chladi ???

ako na 24C je to pouzitelne, ale pod, to uz sa riadne zapoti.. a to mam len 16m2 obyvacku.- neverím
v texte
peterkos2
14.07.11,06:46
no aj moja samsung je na silent mode len 21dB alebo 22dB, uz neviem, nie je pocut, ale nechladi tak dobre na takej rychlosti

zaujimala by ma prax a realne chladiace ucinky u tej LG

ako nizko do dokaze na maxime uchladit? miestnost bez dveri, teplomer na stole (centrum miestnost), podstresne podlzie, celodenne slnko..

moja 2.5kW na maxime to cez den neda pod 22C.

na najtichsom mode mozno neda pod 25C.

to je nieco co predajca len tak bez extremne priamej otazky nepovie :)

tiez ma inventor a spotrebuje tak cca 1kW za 2 hodiny bezneho chladenia.. odobera 3.5A a dnes mi to vyhodilo isstice, ked som mal obe na turbo + pracka + vysavat + plazma + nejake svetla :)

aj vy mate POTOK z tej klimy? neskutocne vela kvapka na zem z nej... Keď máš miestnosť bez dverí,tak sa nečuduj,že ti ju neuchladí.Chlad totiž padá dolu a rozlieza sa,kde môže.To aký exot navrhol do takej miestnosti ešte k tomu v podkroví a otvorenej 2,5-ku?
srska
14.07.11,06:50
Keď máš miestnosť bez dverí,tak sa nečuduj,že ti ju neuchladí.Chlad totiž padá dolu a rozlieza sa,kde môže.To aký exot navrhol do takej miestnosti ešte k tomu v podkroví a otvorenej 2,5-ku?tiež si myslím, že málo - býval som pod strechou paneláku 20 rokov - v lete peklo aj o 11-tej večer:)
SamuelSK
14.07.11,08:44
tak som to nechal v noci pustene na 16C - avsak teplomer nezaznamenal menej ako 22.9C na stolicke (cca 90cm vyska nad zemou?) a klima hore ukazovala 23C (hore pri plafone)

cize ten 2.5kW vykon je prilis slaby na toto?

mozem skusit oddelit miestnost nejak od inych, o kolko lepsie to schladi...
SamuelSK
14.07.11,09:46
tak zatiahol som zavesy, zatvoril okna, nasadil a zatvoril dvere, klimu dal na turbo, ale pod 22C to nepadne.. klima si sama sebe pise ze ma 20C, avsak na stolicke je 22.3C

uz to chladi 1 hodinu a 1/2 hodinu to drzi pod 23, avsak nad 22.
SamuelSK
14.07.11,10:06
ale dal som teplomer tesne ku klime a ta vyfukuje 10C vzduch..

cize ak nedokaze ist pod 22, mozno 21C tak je zly prievan, alebo len priserne horuce okolie? (steny, okno prepustajuce slnecne luce,atd?)
srska
14.07.11,11:47
dnešný test lg v režime jet cool, pri ktorom by mala ísť 30 min. na max. výkon. po 30 min. v tomto max. režime, prejde automaticky do režimu chladenia s prednastavenou teplotou 18 st.

východzia teplota v byte podľa termostatu: 26,5 st, dvere do spálne otvorené + žalúzie na 3 oknách + balkónových dverách dole ale nesklopené. orientácia bytu: rohový, juh+západ

výsledok:
som objektívny a musím napísať, že po 4 po sebe idúcich režimoch jet cool teplota v obývačke a kuchyni (spoločný priestor) + prechod do chodby: 20,5st.
teplota v spálni - 22,5 st.

nemá význam chladiť ďalej, tých 18st sa nedá dosiahnuť (na tom objeme) ani s lg C09AWR.NEO2
lubko6394
14.07.11,14:33
dnešný test lg v režime jet cool, pri ktorom by mala ísť 30 min. na max. výkon. po 30 min. v tomto max. režime, prejde automaticky do režimu chladenia s prednastavenou teplotou 18 st.

východzia teplota v byte podľa termostatu: 26,5 st, dvere do spálne otvorené + žalúzie na 3 oknách + balkónových dverách dole ale nesklopené. orientácia bytu: rohový, juh+západ

výsledok:
som objektívny a musím napísať, že po 4 po sebe idúcich režimoch jet cool teplota v obývačke a kuchyni (spoločný priestor) + prechod do chodby: 20,5st.
teplota v spálni - 22,5 st.

nemá význam chladiť ďalej, tých 18st sa nedá dosiahnuť (na tom objeme) ani s lg C09AWR.NEO2

Ak sa nemýlim tak tá Tvoja klíma má výkon 3,5 kW, takže to asi bude málo. Skús len 1 miestnosť tam kde je klíma. Druhá vec je, koľko je teplota bez klímy ak Ti barák žiari 36° a viac a Ty chceš 18° tak je to minimálne 50%. Alebo inak Peterkami tiež v zime nevykúriš poschodový barák na 22°.
srska
14.07.11,14:39
Ak sa nemýlim tak tá Tvoja klíma má výkon 3,5 kW, takže to asi bude málo. Skús len 1 miestnosť tam kde je klíma. Druhá vec je, koľko je teplota bez klímy ak Ti barák žiari 36° a viac a Ty chceš 18° tak je to minimálne 50%. Alebo inak Peterkami tiež v zime nevykúriš poschodový barák na 22°.to bol len test lubko. ja ju využívam 3. sezónu v režime chladenia na min. obrátkach a teplote 24st. nám dvom to stačí. prípadne v noci v sleep móde.
SamuelSK
14.07.11,15:05
a ak date do izby teplomer (klasicky, hoci aj digitalny, alebo ortutovy), tak ukaze vam rovnaku teplotu ako ten termostat? ja len ze ci to meria spravne, alebo kde meria ten termostat :)

lebo mne klima sice ukazuje niekedy o 1-2C menej ako klasicky teplomer (dva), tak ja len ci aj ten termostat nie je nahodou rovnaky.

lebo spravca vchodu mi tvrdil velmi ale velmi ze klima sa mi neoplati lebo bolo predsa zateplovane (aj strecha).

avsak bez klimy mam 28C v tychto dnoch (cize to uz povazujem za znacne viac ako prijemne, a to podla mna moze ist nad 30C v skutocnom lete)

ja sa len cudujem preco moja klima nevie tak pekne chladit, i ked asi ten vykon 2.5kW nestaci, hlavne z dovodu ze je byt panel a podstresny a cely den pali slnko..

ale v spalni nie je nejaky vacsi rozdiel - mensie okna o par dm2.. tmavsie zavesy (i ked toto asi nepomoze lebo luce sa tak ci tak dovnutra dostanu) ale je mensia izba 12 a nieco metrov stvorcovcyh a aj ked tam dam dvere, pod cca 21 to nejde :)

cize to by chcelo asi prilis vela energie aby to schladilo pod 20C kedze prakticky 6 stien hreje ako o zivot :)
ono pod 23-24C aj tak nejdem, je to vcelku prijemna teplota, pokial clovek nevykonava nejake extra tazke upratovanie :) len mi to nedalo, ze preco to nevie poriadnejsie schladit :)

srska - dik za udaje z toho testu... :)
srska
14.07.11,15:19
samuel: teplota na termostate je ok - a je od klímy 4,6m vo výške 1,10m od podlahy cca v strede bytu. klíma naň nefúka.
ak nemáte zateplený barák, tak to ti nezávidím. my síce máme (novostavba) ale keď je vonku pekáč, tak vnútri by bolo tiež tých 27st. prvú letnú sezónu sme klímu nemali - bol to otras (ja som ju nechcel:)) ale nedalo by sa bez nej existovať.
lubko6394
14.07.11,15:57
to bol len test lubko. ja ju využívam 3. sezónu v režime chladenia na min. obrátkach a teplote 24st. nám dvom to stačí. prípadne v noci v sleep móde.

Ja to mám iné.Barák mám zateplený a klímu som v posledných 3 rokoch použil 1x - v minulom roku, tento rok ešte ani raz. Problém väčšiny diskutujúcich sú asi slabé klímy za lacný peniaz. Moja sedliacka logika to chladenie celkom neberie, ale otáčam si to na kúrenie - t.j. koľko kW potrebujem aby som zvýšil teplotu z 10 na 20 stupňov. Tak som si kedysi prikuroval a tie 3 kW mi stačili na 1 izbu a zapojenie viacerých žeravilo drôty.
srska
14.07.11,16:02
Ja to mám iné.Barák mám zateplený a klímu som v posledných 3 rokoch použil 1x - v minulom roku, tento rok ešte ani raz. Problém väčšiny diskutujúcich sú asi slabé klímy za lacný peniaz. Moja sedliacka logika to chladenie celkom neberie, ale otáčam si to na kúrenie - t.j. koľko kW potrebujem aby som zvýšil teplotu z 10 na 20 stupňov. Tak som si kedysi prikuroval a tie 3 kW mi stačili na 1 izbu a zapojenie viacerých žeravilo drôty.aj my prikurujeme v prechodnom období (max 5x - zateplenie robí aj úžitok) kým nepustia vodu do vykurovacieho okruhu.
peterkos2
14.07.11,17:14
tak zatiahol som zavesy, zatvoril okna, nasadil a zatvoril dvere, klimu dal na turbo, ale pod 22C to nepadne.. klima si sama sebe pise ze ma 20C, avsak na stolicke je 22.3C

uz to chladi 1 hodinu a 1/2 hodinu to drzi pod 23, avsak nad 22.
Čidlo teploty na klíme je na nasávanom vzduchu a môže sa stať,že v určitých prípadoch klíma čiastočne nasáva vyfúknutý-čiže ochladený vzduch.Preto ten rozdiel teplôt.Ja by som rád vedel,že či by niekto dokázal vypočítať,koľko kW tepla sa naakumuluje napr.do tvojich múrov pri týchto horúčavách.Potom by sme sa zasmiali,že čo chceš spraviť-aký teplotný rozdiel s 2,5kWatmi?:D:D
SamuelSK
14.07.11,17:16
no mal som zobrat nejaku 10kW bestiu :D
srska
14.07.11,17:19
Čidlo teploty na klíme je na nasávanom vzduchu a môže sa stať,že v určitých prípadoch klíma čiastočne nasáva vyfúknutý-čiže ochladený vzduch.Preto ten rozdiel teplôt.Ja by som rád vedel,že či by niekto dokázal vypočítať,koľko kW tepla sa naakumuluje napr.do tvojich múrov pri týchto horúčavách.Potom by sme sa zasmiali,že čo chceš spraviť-aký teplotný rozdiel s 2,5kWatmi?:D:D
súhlasím. vysvetli mi však alebo ma pouč, prečo by mala byť udržiavaná teplota klimatizáciou v byte na 18, 20 alebo 22 stupňoch. načo je to dobré?
peterkos2
14.07.11,17:21
Ja to mám iné.Barák mám zateplený a klímu som v posledných 3 rokoch použil 1x - v minulom roku, tento rok ešte ani raz. Problém väčšiny diskutujúcich sú asi slabé klímy za lacný peniaz. Moja sedliacka logika to chladenie celkom neberie, ale otáčam si to na kúrenie - t.j. koľko kW potrebujem aby som zvýšil teplotu z 10 na 20 stupňov. Tak som si kedysi prikuroval a tie 3 kW mi stačili na 1 izbu a zapojenie viacerých žeravilo drôty.
Že som taký smelý-a máš aj podkrovie?
peterkos2
14.07.11,17:23
súhlasím. vysvetli mi však alebo ma pouč, prečo by mala byť udržiavaná teplota klimatizáciou v byte na 18, 20 alebo 22 stupňoch. načo je to dobré?
Celkom na nič.Na nižšie teploty sa totiž používajú iné mašiny s inými chladivami.
srska
14.07.11,17:25
Celkom na nič.Na nižšie teploty sa totiž používajú iné mašiny s inými chladivami. no tak mne ta lg stačí - 24 udrží kedykoľvek
peterkos2
14.07.11,17:44
no mal som zobrat nejaku 10kW bestiu :D
Najdôležitejšie je,že ti odvlhčí vzduch.Keby si mal dve miestnosti rovnakých teplôt,v jednej 80% vlhkosť,v druhej 50% vlhkosť a prechádzal by si z jednej do druhej,myslel by si si,že v tej s nižšou vlhkosťou je zimšie.A vvvvoootem to jjjjee.:D:D
SamuelSK
14.07.11,17:48
no ma to cca 50-55% cely den tu vlhkost..

horsie to bude v zime, tam bude asi suchy, no uvidim..
lubko6394
15.07.11,04:55
Že som taký smelý-a máš aj podkrovie?

Nie nemám. Mám starý barák - slíž. Takže klíma je v kuchyni cez dvere obývák, cez chodbu spálňa.
KEJKA
19.04.12,14:07
odišla mi klimatizácia v kuchyni s funkciou kúrenia. chcem ju vymeniť za novú, už sa mi neoplatí investovať do opravy.
Ponúkajú mi klimatizáciu Chunlan 3,5 kw TC
poznáte to niekto?
guglila som, pod týmto označením vy vyhodilo kde-čo aj s funkciou kúrenia aj bez
v cenových reláciách 560-1300 EUR, tak som v rozpakoch.........................
KoxXxo
19.04.12,14:26
To vypadá na poctivú čínsku značku.
KEJKA
19.04.12,14:56
To vypadá na poctivú čínsku značku.
však? :), ale 9 rokov som mala klímu kupenu v akcii v Carfoure, slúžila k plnej spokojnosti. Akurát že mala len ovládačku a vypínač na vnútornej jednotke. ked mi "odišla" ovládačka, tak po zapnutí klima iba fúka, neda sa prenastaviť. takže mením.
KEJKA
19.04.12,15:49
odišla mi klimatizácia v kuchyni s funkciou kúrenia. .....................
Ponúkajú mi klimatizáciu Chunlan 3,5 kw TC
poznáte to niekto?
guglila som, pod týmto označením vy vyhodilo kde-čo aj s funkciou kúrenia aj bez
v cenových reláciách 560-1300 EUR, tak som v rozpakoch.........................
doplním - je to táto
http://www.opravy.sk/files/klimatizacia-chunlan-32.jpg
kúri aj chladí, rovnaký výkon bol aj pri starej klíme, stačilo.
pivko
19.04.12,15:56
To vypada na poctivú Čínsku značku :D:D:D:D:D:D
Včera som sa vrátil z Thajska a ako som už v tejto téme písal tak tam vládne LG.
Klíma tam ide nonstop celý rok tak že niečo musí vydržať.
srska
19.04.12,15:57
doplním - je to táto
http://www.opravy.sk/files/klimatizacia-chunlan-32.jpg
kúri aj chladí, rovnaký výkon bol aj pri starej klíme, stačilo.kejka, len na okraj: hodila by sa ti dizajnovo do tvojej kuchyne?
pozn.: čítal som tvoje príspevky o stavbe bungalovu a videl som aj fotografie interiéru
KEJKA
19.04.12,15:59
joj nie, to nejde do bungalovu, tam mám klimatizáciu riešenu inak.
toto je do starého domu, kde bola povodná klima s podobným dizajnom 9 rokov, aj viac.
KEJKA
19.04.12,16:01
LG som našla, ale za dvojnásobok a viac.

To vypada na poctivú Čínsku značku :D:D:D:D:D:D
Včera som sa vrátil z Thajska a ako som už v tejto téme písal tak tam vládne LG.
Klíma tam ide nonstop celý rok tak že niečo musí vydržať.
srska
19.04.12,16:02
joj nie, to nejde do bungalovu, tam mám klimatizáciu riešenu inak.
toto je do starého domu, kde bola povodná klima s podobným dizajnom 9 rokov, aj viac.už som sa ľakol:) že ako päsť na oko ak by išla do bungalovu:D
Kubco
12.05.12,17:03
Chcel by som sa spýtať aký typ klimatizácie odporúčate na cca 25m2 miestnosť v byte, poprosil by som konkrétny názov, nakoľko hľadám už dlhšiu dobu a nájdem buď za 300€ alebo za 1200€, niečo medzitým.
srska
12.05.12,17:20
Chcel by som sa spýtať aký typ klimatizácie odporúčate na cca 25m2 miestnosť v byte, poprosil by som konkrétny názov, nakoľko hľadám už dlhšiu dobu a nájdem buď za 300€ alebo za 1200€, niečo medzitým.kúp takú, čo má hladinu hluku ďaleko od hladiny hluku vrtuľníka. a po druhé aby trošku "pasovala" do interiéru
KEJKA
12.05.12,17:20
príspevok č.64
som spokojná.
peterkos2
12.05.12,17:23
Chcel by som sa spýtať aký typ klimatizácie odporúčate na cca 25m2 miestnosť v byte, poprosil by som konkrétny názov, nakoľko hľadám už dlhšiu dobu a nájdem buď za 300€ alebo za 1200€, niečo medzitým.

http://www.euklimatech.sk/sinclair_26.html napr. toto?
srska
12.05.12,17:23
pivko
12.05.12,17:39
Chcel by som sa spýtať aký typ klimatizácie odporúčate na cca 25m2 miestnosť v byte, poprosil by som konkrétny názov, nakoľko hľadám už dlhšiu dobu a nájdem buď za 300€ alebo za 1200€, niečo medzitým.
Len nekupuj mobilnú s hadicou , jednoznačne bedňa von + jednotka dnu.
LG pogoogluj , alebo ak by si bol z východu čo niesi tak mám super kontakt.
Kubco
12.05.12,18:17
kúp takú, čo má hladinu hluku ďaleko od hladiny hluku vrtuľníka. a po druhé aby trošku "pasovala" do interiéru
to je jasné, chcem aby bola tichá + musí byť aj designová (asi niečo tmavšie, nie biela).


príspevok č.64 som spokojná.
pozeral som aj tú, ale je biela a úprimne, radšej značku aj keď v Tvojom prípade vydržala pekných pár rokov.


ja mám túto: http://www.porada.sk/t170754-p4-klimatizacie.html#post1794569
tá je teda parádna, pozeral som tieto typy aj predtým, asi bude treba ale 3,5kW, farba by sedela.


http://www.euklimatech.sk/sinclair_26.html napr. toto?
vyzerá byť dobrá, len tá farba, ale pozriem aj ďalšie od nich, možno nájdem.


Len nekupuj mobilnú s hadicou , jednoznačne bedňa von + jednotka dnu.LG pogoogluj , alebo ak by si bol z východu čo niesi tak mám super kontakt.
nad mobilnou som ani neuvažoval, úplná zbytočnosť..určite bedňa von a jednotka dnu. LG by som chcel, nakoľko aj ja mám zatiaľ podobnú skúsenosť ako ty - kde som bol, tak mali LG kĺimu :) Preto by som aj ja bral nejakú. Nie som z východu, ale kontakt dať môžeš..:)
karakul
14.10.15,17:10
prečítal som si so záujmom tému;
má niekto skúsenosti s klimatizáciami Toshiba Super Daiseikai ?