maort
20.06.11,17:32
Ahojte

viete mi povedať, či mám nárok na vrátenie dane z motorového vozidla? Vozidlo som nahlásil a daň zaplatil keďže som si chcel robiť cesťáky. Nakoniec som si pri daňovom priznaní z príjmov uplatňoval paušálne výdavky a teda náklady za vozidlo som si neuplatnil. Môžem žiadať o vrátenie dane, či nie?
Vďaka vám za pomoc
Tweety
20.06.11,15:41
Ahojte

viete mi povedať, či mám nárok na vrátenie dane z motorového vozidla? Vozidlo som nahlásil a daň zaplatil keďže som si chcel robiť cesťáky. Nakoniec som si pri daňovom priznaní z príjmov uplatňoval paušálne výdavky a teda náklady za vozidlo som si neuplatnil. Môžem žiadať o vrátenie dane, či nie?
Vďaka vám za pomoc
Daň z MV nemá nijaký vplyv na uplatňovanie nákladov. Podstatné je to, či MV bolo používané na podnikanie, ak bolo, bolo potrebné aj daň zaplatiť. A vôbec, odhlásil si ho z dane?
maort
20.06.11,16:09
Vozidlo som neodhlasoval, keďže tento rok ho budem používať na podnikanie.
Ale asi som sa zle vyjadril. Ide mi o iné. Môžem žiadať vrátiť už zaplatenú cestnú daň (za rok 2010), keďže som auto nakoniec na podnikanie nepoužíval ani jeden deň? I keď som to pôvodne mal v pláne. Ale nakoniec bolo pre mňa výhodnejšie uplatniť si paušálne výdavky, nie reálne pri dani z príjmu SZČO.
veronikasad
20.06.11,16:37
Vozidlo som neodhlasoval, keďže tento rok ho budem používať na podnikanie.
Ale asi som sa zle vyjadril. Ide mi o iné. Môžem žiadať vrátiť už zaplatenú cestnú daň (za rok 2010), keďže som auto nakoniec na podnikanie nepoužíval ani jeden deň? I keď som to pôvodne mal v pláne. Ale nakoniec bolo pre mňa výhodnejšie uplatniť si paušálne výdavky, nie reálne pri dani z príjmu SZČO.
Jazdil si v roku 2010 s mot.vozidlom na podnikatelské účely = využíval si auto na podnikanie, napr.dovoz tovaru ?
Uplatnenie paušálnych výdavkov nesúvisí s daňou s motorových vozidiel ...