misurka
12.01.06,07:00
Myslíte, že žena poberajúca rodičovský príspevok môže na základe zmluvy o dielo zarobiť v období od 1.1. 2005 do 31.8.2005 100 000 SK(napr. upratanie stavby po rekonštrukcii) a považovať tento príjem za ostatný príjem podľa §8 ods.1 písm. a. Podala by daň. priznanie, kde by si uplatnila 25% paušál. výdavky a s daňou by sa dostala na 0 Sk. Len neviem, či to náhodou nemá nejaký vplyv na jej rodičovský príspevok. Zdravotné poistenie platiť dúfam nemusi???

Jednoducho potrebujem SZČO znížiť základ dane a myslela som práve na takýto spôsob.

Takisto si myslím, že sa to dá aplikovať aj v prípade dobrovoľne nezamestnaných( tento napríklad pre SZČO prenajíma v roku 2005 nejaké pracovné náradie za 10000 Sk/mesačne)

Čo na to poviete???

Dalo by sa takýmito 2 zmluvami znížiť daň. základ o 200 000 SK???
Vladimír Ozimý
12.01.06,08:37
1. bod - pausalne vydavky sa daju pouzit len pri prijmoch podla paragrafu 6 - definovane v paragrafe 6 ods 10.
2. bod - zdanuje sa len rozdiel z prijmov dosiahnutych podla paragrafu 8 ods 1 a prijmov oslobodenych v paragrafe 9 ods h
3. bod dolezite je zadefinovat si co je prilezitostna cinnost ci upratovanie nema skor povahu prace na ktoru by mala byt uzatvorena dohoda alebo prac. zmluva
4. na socialne to vplyv nema z dovodu ze clovek z prilezitostnych prijmov nie je ani zamestnanec ani SZCO
5. na zdravotne poistenie bol tu rieseny tento pripad uz v prispevku - ja som tvrdil ze to zavisi na paragrafe 11 ods. 2 - bol nazor ze to nema vplyv na zdravotne poistenie v pripade prilezitostnej cinnosti...
misurka
12.01.06,09:56
V prvom rade ďakujem za rady.
S tými paušál. výdavkami mi to už je jasné, neuvedomila som si že ide o iný § ako §6.
Myslím však, že keď zmluvu postavím tak, aby nemohla byť posudzovaná ako závislá činnosť, môžem urobiť zmluvy napr. na 80 000 na ženu na RD, na 80 000 Sk na dobrovoľne nezamestnaného, aby im nevyšla platiť daň a ja ako živnostník mám náklady vo výške 160 000 Sk?

Neviete ešte o nejakom spôsobe ako neplatiť ako SZČO príliš vysokú daň?


1. bod - pausalne vydavky sa daju pouzit len pri prijmoch podla paragrafu 6 - definovane v paragrafe 6 ods 10.
2. bod - zdanuje sa len rozdiel z prijmov dosiahnutych podla paragrafu 8 ods 1 a prijmov oslobodenych v paragrafe 9 ods h
3. bod dolezite je zadefinovat si co je prilezitostna cinnost ci upratovanie nema skor povahu prace na ktoru by mala byt uzatvorena dohoda alebo prac. zmluva
4. na socialne to vplyv nema z dovodu ze clovek z prilezitostnych prijmov nie je ani zamestnanec ani SZCO
5. na zdravotne poistenie bol tu rieseny tento pripad uz v prispevku - ja som tvrdil ze to zavisi na paragrafe 11 ods. 2 - bol nazor ze to nema vplyv na zdravotne poistenie v pripade prilezitostnej cinnosti...
Vladimír Ozimý
12.01.06,10:06
...................................
misurka
12.01.06,10:12
čo si mám o tomto myslieť?

...................................
Vladimír Ozimý
12.01.06,11:54
no to som musel nieco dat aby som si precital prispevok lebo mi ho vobec nezobrazovalo...ked nieco napisem tak mi ho ukaze takze to nebola nijaka reakcia
misurka
12.01.06,14:02
Nemali ste náhodou niekto takýto prípad:


Myslím však, že keď zmluvu postavím tak, aby nemohla byť posudzovaná ako závislá činnosť, môžem urobiť zmluvy napr. na 80 000 na ženu na RD, na 80 000 Sk na dobrovoľne nezamestnaného, aby im nevyšla platiť daň a ja ako živnostník mám náklady vo výške 160 000 Sk?

Neviete ešte o nejakom spôsobe ako neplatiť ako SZČO príliš vysokú daň?[/quote]
bibina
17.01.06,23:00
:eek: Neviem čo by na to povedali dámy a páni z DU. Asi by sme mali do účtovníctva zaradiť iba reálne náklady. Za práce skutočne vykonané a vyplatené.