tinkas
21.06.11,08:06
ahojte poradaci....na základe RZZP 2010 szčo vyšiel nedoplatok cca 70 eur...ale počas roka 2010 bol PN, kedy si neprestal platiť ZP a z toho mu vznikol preplatok cca130 eur...ako mam teraz postupovat....mylsíte, ze ZP si to započíta a preplatok vrátiť alebo treba osobitne zaplatiť nedoplatok a požiadať o vrátenie zvyšného preplatku??
ivka70
21.06.11,06:08
Ako mu mohol vyjst sucasne preplatok aj nedoplatok?
To vsetko malo byt spocitane v RZZP a konecna jedna suma by bola vysledkom.
Tomu, co vyslo akosi nerozumiem.
tinkas
21.06.11,06:20
RZZP robila zdravotná poistovna na pobočke...a povedali, ze vyšiel nedoplatok ale že ked bol počas roka pn a szčo počas pn platila poistne tak z toho mu vyšiel preplatok...
ivka70
21.06.11,06:31
RZZP robila zdravotná poistovna na pobočke...a povedali, ze vyšiel nedoplatok ale že ked bol počas roka pn a szčo počas pn platila poistne tak z toho mu vyšiel preplatok...

Stale tomu nerozumiem.
Ak rozumiem principu RZZP, tak sa zrataju vsetky zaplatene preddavky, vypocita sa , kolko mal clovek zaplatit a rozdiel je bud nedoplatok alebo preplatok.
Tak bud vsetko to, co zaplatil, ZP v RZZP zratala a platny je len ten nedoplatok alebo to RZZP nie je urobene dobre.
Nebolo to vyjadrenie v ZP len k tomu, ze vdaka tomu, ze platil poiistenie ja pocas PN, tak je ten nedoplatok nizsi?
Ivenka
21.06.11,06:33
ZP aspoň v kE to robí tak, že vypočíta v rámci RZZP nedoplatok samozrejme správne. A keď vydokladujem PN tak mám preplatok na svojom konte ale už nie ako RZZP. Moja skúsenosť.
tinkas
21.06.11,07:46
volala som to poistovne..takze je to tak ako píše Ivenka, nedoplatok započítajú s RZZP a o zvyšok treba požiadať.....dakujem Vám