misurka
31.08.04,08:18
Mozete mi niekto poradit?
Boli sme nájomcom výr.priestorov, na kt. tech. zhodnotenie sme uskutocnovali my a zaroven sme toto tech. zhodnotenie odpisovali. My sme teraz momentalne zafinancovali vystavbu novych priestorov a z tych starych - tie kde sme boli v podnájme sme si od prenajímateľa nenarokovali zaplatit, okrem radiatorov, ktore mu chceme predat za 30 000 SK. Zostat. cena tech.zhod. je okolo 800 000 SK, cize cela zostat. cen 770 000 bude pre nas dan. nákladom? Tieto radiatory mu predam normalne s DPH a odpocitam na výstupe? Dakujem za odpovede!!!
misurka
02.09.04,04:28
Prosim, vie mi niekto pomoct?
rosemary
02.09.04,08:58
Podľa zákona o dani z príjmu § 19 ods.3 písm b/ by to do nákladov malo ísť. Ale akosi sa mi to nezdá . To je strašná strata. Uvidíme, čo na to ostatní.A vy ste technické zhodnotenie vôbec neodpisovali, keď máte zostatkovú cenu zníženú iba o predané radiátory?
mudroš
02.09.04,10:44
Mozete mi niekto poradit?
Boli sme nájomcom výr.priestorov, na kt. tech. zhodnotenie sme uskutocnovali my a zaroven sme toto tech. zhodnotenie odpisovali. My sme teraz momentalne zafinancovali vystavbu novych priestorov a z tych starych - tie kde sme boli v podnájme sme si od prenajímateľa nenarokovali zaplatit, okrem radiatorov, ktore mu chceme predat za 30 000 SK. Zostat. cena tech.zhod. je okolo 800 000 SK, cize cela zostat. cen 770 000 bude pre nas dan. nákladom? Tieto radiatory mu predam normalne s DPH a odpocitam na výstupe? Dakujem za odpovede!!!
Zostatková cena pôjde do nákladov. V roku vyrdenia sa neuplatnia daňové odpisy a daňová zostatková cena k 31.12 predchádzajúceho roka sa uplatní ako daňový výdavok. Ale na drzhej srane u prenajímateľa je to príjem. Z hľadiska dane z príjmu je to v poriadku.
Pozor ale na DPH. Ide o pnenie za protihodnotu (bezodplatné) a preto podľa § 22 ods. je treba odviesť DPH !!!
misurka
02.09.04,10:46
Práve že sme tech. zhodnotenie odpisovali, avšak za 4 roky sa toho moc nenaodpisovalo a toho zhodnetenia tam bolo naozaj dost a okrem toho este aj v priebehu rokov sa nieco do tej budy investovalo, takze preto taka vysoka ZC. Som z toho uplne mimo, neviem ako to poriesime.
Podelte sa o nazor a rady!!!