Slávka1901
21.06.11,09:57
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Začala som pracovať ako asistentka predaja zmluva mi začala 15.11.2010 a mala trvať na dobu určitú do 15.5.2011. Keď som sa u vedúcej informovala,tak týždeň dopredu,že či mi bude zmluva predlžena povedala áno. 16.5.2011 som s ich vedomím pracovala bez zmluvy. Tu som ani na vlastnu žiadosť nedostala, keď som si ju už 31.5.2011 pytala, tak mi ju nedali. Napisali mi iba dodatok ku zmluve, kt. mi poslali 10.6.2011 mne prišiel domov 13.6.2011. Nie je mnou podpisaná ani jedna kopia z 2. Ten dodatok trval do 15.6.2011 a dali ma teraz na dohodu. Nemám pravo na odstupné?????
Xanti
21.06.11,07:58
No podľa mňa si stále zamestnaná, normálne dokonca na dobu neurčitú. Kedže Ti dodatok k zmluve nedali podpísať pred jej ukončením, ale snažia sa o to takto dodatočne.
Nič im nepodpisuj, a informuj sa na IP.
A chodievaj do práce, aby Ti nedali ukončenie PP pre porušenie pracovnej disciplíny.
terezamaria
21.06.11,08:02
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Začala som pracovať ako asistentka predaja zmluva mi začala 15.11.2010 a mala trvať na dobu určitú do 15.5.2011. Keď som sa u vedúcej informovala,tak týždeň dopredu,že či mi bude zmluva predlžena povedala áno. 16.5.2011 som s ich vedomím pracovala bez zmluvy. Tu som ani na vlastnu žiadosť nedostala, keď som si ju už 31.5.2011 pytala, tak mi ju nedali. Napisali mi iba dodatok ku zmluve, kt. mi poslali 10.6.2011 mne prišiel domov 13.6.2011. Nie je mnou podpisaná ani jedna kopia z 2. Ten dodatok trval do 15.6.2011 a dali ma teraz na dohodu. Nemám pravo na odstupné?????

Pokiaľ Ťa nechali pracovať 16.5.2011 bez zmluvy a dobu určitú si mala do 15.5., máš už dobu neurčitú a naďalej pracuješ na pracovnú zmluvu.
Tweety
21.06.11,08:04
Pokiaľ Ťa nechali pracovať 16.5.2011 bez zmluvy a dobu určitú si mala do 15.5., máš už dobu neurčitú a naďalej pracuješ na pracovnú zmluvu.
Veru je to tak, ďalší "šikovný" zamestnáv.
§71 ZP
Skončenie pracovného pomeru
dohodnutého na určitú dobu
1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

(3) Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť pracovný pomer podľa odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59.
Slávka1901
21.06.11,08:38
Ďakujem Vám!!!!!
Slávka1901
21.06.11,08:47
Volala som s veducov a ona mi tvrdi, že som dostala dodatok, že tam nejde o vypoved. Akože uznajte skoro mesiac čakať na papiere nie je fer, keď ich človek potrebuje. Ako mám postupovať????
dana9
21.06.11,08:52
pokial ten dodatok nie je podpisany aj z tvojej strany, nema absolutne ziadnu pravnu vahu

zmluva a teda aj dodatok je dvojstranny pravny ukon a na jeho platnost a ucinnost treba podpisy oboch stran

z takehoto dodatku teda nemozu pre teba vyplyvat ziadne povinnosti a nemoze menit podmienky existujuceho pracovneho pomeru

Tvoj pomer vznikol na zaklade prvotnej pracovnej zmluvy na dobu urcitu, ktorej podmienky su stale platne, jedine co sa zmenilo je , ze sa pracovny pomer zmenil na dobu neurcitu, tym ze ta zamestnavatel nechal aj po uplynuti doby urcitej pracovat
terezamaria
21.06.11,09:01
Volala som s veducov a ona mi tvrdi, že som dostala dodatok, že tam nejde o vypoved. Akože uznajte skoro mesiac čakať na papiere nie je fer, keď ich človek potrebuje. Ako mám postupovať????

Povedz vedúcej, že Dodatok si nepodpísala, nakoľko Ti ho dali " až moc " neskoro.
A že pracuješ ďalej ako riadna zamestnankyňa na dobu neurčitú. Nech Ti láskavo spravia taký dodatok, že doba určitá sa mení na dobu neurčitú.
mzdarka renca
21.06.11,16:49
a čo je v tom dodatku k PZ? to mi akosi ušlo;)
terezamaria
21.06.11,18:22
a čo je v tom dodatku k PZ? to mi akosi ušlo;)

O mesiac predĺžená doba určitá - 16.5.2011 - 15.6.2011, ktorý dostala domov až 13.6.2011. Podľa dodatku by 15.6. skončila a teraz by mala pracovať na Dohodu.:):):)
mzdarka renca
21.06.11,19:12
O mesiac predĺžená doba určitá - 16.5.2011 - 15.6.2011, ktorý dostala domov až 13.6.2011. Podľa dodatku by 15.6. skončila a teraz by mala pracovať na Dohodu.:):):)

ďakujem Terezka, tak to je sila, čo si zamestnávateľ dovoľuje, ale ešte viac ma zaráža, že personalistka nenachystala dodatok v predstihu, veď to musí sledovať nie? potom by nedochádzalo k takýmto nedorozumeniam a problémom.
terezamaria
21.06.11,19:42
ďakujem Terezka, tak to je sila, čo si zamestnávateľ dovoľuje, ale ešte viac ma zaráža, že personalistka nenachystala dodatok v predstihu, veď to musí sledovať nie? potom by nedochádzalo k takýmto nedorozumeniam a problémom.

Ale Renči predstav si tú odvahu zamestnávateľa, že nechá pracovníčku v pohode chodiť do roboty a popritom má pôvodnú zmluvu len do 15.5.2011.

Jednoducho niektorí zamestnávatelia si myslia, že zamestnanci sú tak " sprostí ", že im naletia na ich nedostatky a v pohode im ich " zožerú ". / prepáč Slávka, Teba sa to vôbec netýka, píšem to všeobecne/
mzdarka renca
21.06.11,20:17
Ale Renči predstav si tú odvahu zamestnávateľa, že nechá pracovníčku v pohode chodiť do roboty a popritom má pôvodnú zmluvu len do 15.5.2011.

Jednoducho niektorí zamestnávatelia si myslia, že zamestnanci sú tak " sprostí ", že im naletia na ich nedostatky a v pohode im ich " zožerú ". / prepáč Slávka, Teba sa to vôbec netýka, píšem to všeobecne/

no niekedy si pripadám ako v "Banánovej republike" bez právnych noriem, resp. bez ich dodržiavania:(
Slávka1901
22.06.11,16:14
Jééééééjjjjo ďakujem Vám veľmi pekne. Vo firme sa s nimi neda dohodnuť, tak im to idem dať pisomne. Tak ako mi to kazali na inšpektorate práce.
Som veľmi rada, že mi toľko ľudi pomohlo:)ĎAKUJEM
Slávka1901
22.06.11,16:17
Viete čo mi nato povedali, že maju externého učtovnika, že nestiha:)inak vtipnééééééééé. Načo ho potom platia, keď nestiha. Somnou teda nevybabru!!!!!!!
terezamaria
22.06.11,16:34
Keď Ťa nechcú, nech Ti dajú výpoveď aj s výpovednou dobou a odstupným. Ty máš dobu neurčitú, nakoľko Ťa nechali robiť bez dodatku. Stačí, že Ťa pustili do práce 16.5., kedy Ti už doba určitá neplatila. Už vtedy si mala dobu neurčitú.
Držím palce, nedaj sa! Zákonník práce je na Tvojej strane, vymáhaj si, čo Ti patrí.:):):)