ZuzanaLele
21.06.11,12:43
Dobry den, potrebovala by som informaciu o poskytnuti materskej. 11/2010 sa mi narodila dcerka a od 06/2011 zacinam poberat rodicovsky prispevok. Momentalne som opat tehotna a dieta by sa malo narodit 02/2012. Budem mat opat narok na matersku v rovnakej vyske (to som mala max. vysku)ako pri prvom dietati? Co sa bude diat s rodicovkym prispevkom. Subezne sa materska aj rodicovsky prispevok asi nepobera. Dakujem
Tweety
21.06.11,10:46
Dobry den, potrebovala by som informaciu o poskytnuti materskej. 11/2010 sa mi narodila dcerka a od 06/2011 zacinam poberat rodicovsky prispevok. Momentalne som opat tehotna a dieta by sa malo narodit 02/2012. Budem mat opat narok na matersku v rovnakej vyske (to som mala max. vysku)ako pri prvom dietati? Áno. Co sa bude diat s rodicovkym prispevkom. Subezne sa materska aj rodicovsky prispevok asi nepobera. Budeš poberať materské a potom RP, ale nie oboje naraz.Dakujem
V texte.
brčko
21.06.11,12:07
Dobry den, potrebovala by som informaciu o poskytnuti materskej. 11/2010 sa mi narodila dcerka a od 06/2011 zacinam poberat rodicovsky prispevok. Momentalne som opat tehotna a dieta by sa malo narodit 02/2012. Budem mat opat narok na matersku v rovnakej vyske (to som mala max. vysku)ako pri prvom dietati? Co sa bude diat s rodicovkym prispevkom. Subezne sa materska aj rodicovsky prispevok asi nepobera. Dakujem


záleží aký zákon bude platiť v čase tvojho nástupu na md. Ak sa zákon nezmení, tak sa materské bude rátať z pravdepodobného vym.základu, z ktorého by sa ti rátalo materské v mesiaci nástupu na md a ktoré ti mzdárka uvedie do potvrdenia pre soc.poisťovnu.

podla teraz účinného zákona, nemáš nárok na rodič.príspevok za mesiac, za ktorý celý poberáš materké (tj. ak začneš poberať materské od 2.12., tak za december je ešte nárok na RP).
Podla terz účinných zákonov je možné požiadať potom o príspevok na starostlivosť o staršie dieťa (ak sa o dieťa staráš sama a nechodí do šklôlky, tak je vo výške 41eur na mesiac), na ktorý je nárok od mesiaca, za ktorý už nemáš nárok na RP až do mesiaca, v ktorom mladšie dieťa dosiahne 6týždnov veku. O tento príspevok sa žiada po narodení dieťaťa, lebo potrebuješ kopiu RL novonarodeného dieťaťa.

ale či v takomto znení bude platiť zákon aj v r.2012???