nemozna
21.06.11,16:19
chcela by som sa poradiť.
Mám niekoľko pôžičiek a so splácaním mám dosť problém.
Keď všetkým spoločnostiam napíšem a pravdivo im objasním situáciu, myslíte,
že bysom sa mohla s nimi dohodnúť na nejakom rozumnom splátkovom kalendári?
Xanti
21.06.11,14:23
Hm... do dobrého kolotoča si sa dostala.

Ja by som to skúsila riešiť jednou veľkou pôžičkou ... ktorou by som vyplatila množstvo malých ... a splátka za veľkú je iste menšia ako za mnoho malých s poplatkami za vedenia účtov a tak podobne.
video1983
21.06.11,14:26
dohodnut sa da s kazdym ale asi by ta to stalo viac ako keby si spravila to co ti radi Xanti ,takze to je aj moja rada
dana9
21.06.11,14:26
ahoj,

urcite sa to snaz riesit kym sa da, hlavne kym ta benky neeviduju ako klienta v omeskani.
skus sa s nimi skontaktovat a pokus sa dohodnut na splatkovom kalendari, pripadne ak je moznost, na znizeni splatok

a pripadne skus svoje uvery refinancovat, t.j zhrnut ich do jedneho vacsieho, s mensimi splatkami, ak by to bolo vyhodne

branie dalsich poziciek na splatenie len splatok nema vyznam, je to zacarovany kruh bez vychodiska.
podla mojho nazoru je najlepsie, ak si cerpala uver na kupu niecoho (auto, byt) tak to skus radsej predat a ziskane peniaze pouzi na vyplatenie uveru, zavisi to samozrejme od tvojej konkretnej situacie

ale treba to riesit kym sa da, ked sa prekroci urcity bod, tak uz sa z toho neda vymotat
Stanislav 1975
21.06.11,14:35
dohodnut sa da s kazdym ale asi by ta to stalo viac ako keby si spravila to co ti radi Xanti ,takze to je aj moja rada

videjko, nesúhlasím s tebou- s nebankovkami sa určite nedá dohodnúť, tie len čakajú kedy nebudeš platiť- a banky sú tiež troška také pofidérne- všade rozprávajú ako treba prísť ak sa človek dostane do ťažkostí a bude sa to riešiť a podobné kecy a 2 moji kamoši chceli upraviť hypo a výsledok- ZAMIETNUTÉ...:eek:
video1983
21.06.11,14:38
asi som naivny co uz , myslel som ze sa da dohodnut s kazdym ved sme predsa ludia
willma
21.06.11,15:18
Stanko by si sa divil- s bankou sa dohodnúť naozaj dá - vlastná skúsenosť - znížili mi na pol roka splátku na minimálnu možnú sumu - s hrôzou som očakávala prepočet hypotéky po tom polroku- čakala som navýšenie povodnej splátky okolo 70€ ak nie viac- ale už som dostala vyrozumenie- po polročnej úľave mi nabehnú splátky v pôvodnej sume + navrch cca 13€. Takže takto som dopadla ja. Ale ešte nájsť nejakú normálnu robotu a som spokojná viac.
twe
21.06.11,17:04
Da sa dohodnnut aj s pozickarnami. Neznamena, ze vzdy.

A pripajam sa k rade: jeden velky uver a vyplatit vsetky istiny tych poziciek. Pripadne sa niecoho zriect (auto, elektronika).