wifon
22.06.11,07:49
Ahojte vsetci,

Rozbieham biznis v UK a velmi rad by som si zalozil ucet priamo tam, ci zariadil si to tak aby peniaze nechodili tyzden a aby neboli vysoke poplatky. Proste klasicke cislo uctu ktore bude na fakture a na, ktore budu moct zakaznici posielat peniaze. Viem, ze sa to da nejakym sposobom cez moneybookers.com, ktory spolupracuje s UnicreditBank u nas. Len teraz neviem ci si iba zalozim ucet tuna a ten plati aj tam alebo ako tofunguje? Mate s tym niekto skusenosti? Dakujem za reakcie :)
Zuzana.U
08.07.11,10:14
Neviem ako je to tu s biznisom, ale ak si chces otvorit normalny ucet potrebujes doklady o bydlisku. Najlepsie by bolo skusit otvorit ucet v Lloyds Bank ...tam sa vraj otvara ucet najlahšie.
MatoB
08.07.11,13:31
Moneybookers funguje na tom principe, ze si cez ich stranku zalozis konto, a vlastne zakaznici mozu posielat platbu priamo (aj bez registracie na Moneybookers) prevodom z banky do Moneybookers (maju ucet aj na slovensku v UnicreditBank) s tym, ze Moneybookers ti to po prijati pripise na Moneybookers ucte. Je to nieco ako PayPal akurat lacnejsie, lepsie, rychlejsie a nasledne si to mozes preposlat na bankovy ucet. Tvojou ulohou bude potom len vytvorit URL link, kde tvojho zakaznika Moneybookers presmeruje na stranku kde su platobne udaje vygenerovane. (C. uctu, VS, SS,.....)
saxana 1
11.07.11,19:23
Ked mas biznis v UK, tak musíš mať aj UK účet. Bez toho to nejde.
A ako ti radila Zuzana, tak najlahšie by to malo byť v Lloyds. Stačí ti len pas na založenie účtu. Nerobia s tým problémy ako kedysi. Nepotrebujú ani proof of address.
Opal Transfer Ltd
14.07.11,14:06
Mozes vyuzit sluzby Opal Transfer Ltd, cez ktoru ti mozu chodit peniaze do UK. Poplatok je len 3£ pri akejkolvek sume, ziadne ine poplatky. Ak si das napriklad poslat 5 platieb naraz tak zaplatis poplatok 3£ len raz a sam si mozes riadit peniaze, kedy si ich chces poslat, kolko platieb naraz atd. Doba prevodu je 2 dni. Ak by si si otvoril ucet v UK, peniaze ti mozu chodit priamo na ucet, ty len zavolas a zadas informacie a teleoperator ti prevedie peniaze. Taktiez si mozes poziadat o kopie transakcii na tvoj email. ak mas nejake otazky kludne sa pytaj :)
Letko
24.10.11,06:27
Mám účet v Lloyds TSB v UK a chcem si zmeniť adresu z anglickej na slovenskú. Máte s tým niekto skúsenosti? Môžem mať len slovenskú adresu? Účet rušiť nechcem pre prípad návratu do UK.
saxana 1
24.10.11,08:19
Áno, To nie je problém. Ja mám účet v Halifax a výpisy mi teraz chodia na SK adresu. Rušiť ho určite nemusíš i keď tam už nebudeš bývať.
Letko
24.10.11,08:41
Áno, To nie je problém. Ja mám účet v Halifax a výpisy mi teraz chodia na SK adresu. Rušiť ho určite nemusíš i keď tam už nebudeš bývať.

Ďakujem za info :)
Letko
22.04.13,08:37
Vraciam sa k starej téme. V systéme som pozeral, že adresu už mám zmenenú, no výpisy mi nechodia a asi tento rok by mi mala prísť debetka. Obávam sa, že ak mi nechodia výpisy, nepríde mi ani karta. Máte s tým skúsenosť? Lloyds tsb.