focus3ccd
22.06.11,08:18
Dobry den, chcel by som sa prosim opytat, ci niekto byva v byte, ktory spravuje Bytterm Zilina.
Moji rodicia ziju dvaja v byte o rozlohe 66m2 a platia rocne za nezatepleny byt len za vykurovanie 1000 Eciek. Na TUV, len naklady na zohrievanie vody dalsich takmer 300Eciek. (celkom dodavka tepla 1300Eur)
Zda sa mi to sialene, kedze my mame RD kde mame plochu 250m2 (prizemie/podkrovie) a platime 1100Eciek, ale aj za TUV aj za varenie. Komplet plyn. Zabudol som dodat, dom zatepleny 50mm polystyren na dvoch stranach a 40mm polystyren na 2 stranach.

Je pravda, ze su to panely zelezobetonove, takze tie naklady su mozno realne. Ma niekto podobnu skusenost o kolko sa znizia a ci sa vobec znizia naklady, ked sa im bytovka zatepli?

Dakujem.
focus3ccd
24.06.11,09:21
Nikto sa tu nenajde, co patri pod Bytterm? hmmm
Braňo
24.06.11,09:43
znížia sa zhruba o 30% reálne, avšak závisí, či budú robiť komplet aj s výmenu okien.
focus3ccd
25.06.11,05:44
Vdaka, aspon nejaka ta orientacia. Nasi uz okna maju vymenene, takze mozno to urobi aj nieco malinko viac.

Dik
220870
25.06.11,05:59
Samozrejme je to nereálna cena.Jeden príklad,od správcu jedného veľkého činžiaku v Partizánskom(snáď neklamal).Po vybudovaní svojej kotolne šli všetci nájomníci o polovicu nižšie s nákladmi na kúrenie a teplú vodu .Pokompletnom zateplení a výmene okien o ďaľšiu polovicu.Kotolňu stavali spolu tri činžiaky cca po roku- dvoch postupne zateplovali.V bytoch majú cez zimu príjemné teplo nie ako to poznám z TO prekúrené na 30°C,cez leto prjemnú teplotu od zateplenia,nie 45°C ako sme raz namerali cez leto pod stropom vrchného bytu..
iv@n
30.06.11,12:45
ja som mal 50m2 byt čo spravoval bytterm, naštastie som ho už predal, prirážajú si na teplo a vodu fajnovo, na poslednom vyúčtovaní som mal mesačne skoro 80€ za teplo a teplú vodu, teraz na dome, ktorý je 4x väčší platím za plyn (teplo, TUV a varenie) 86€ takže asi tak. plus niečo v tomto skanzene socializmu vybaviť je umenie, fakt ako výlet v časostroji ked som tam behal pri predaji bytu podpisovať nejaké papiere..
popoiu
20.07.11,11:24
My bývame v paneláku, ktorý tiež spravuje Bytterm. Nemáme zlé skúsenosti, akurát máme dosť vysoký fond opráv (čo sme sa ako vlastníci bytov dohodli, aby sme našetrili na zateplenie, čo sa má začať realizovať už toto leto). Cenovo to u nás vychádza takto: celková cena nájomného (teda čo platíme Byttermu) je 169EUR mesačne, v tom je teda kúrenie, teplá voda, fond opráv (ten je z toho vyše 40 EUR mesačne), výťah atď. Keďže doteraz u nás nie je vyregulované kúrenie, ani merače na studenú vodu, to sa rozpočítava podľa osôb a výmery. Náš byt má 82m2.
Tak ak táto informácia nejak pomôže...
focus3ccd
26.03.12,11:32
A aku mas prosim ta aktualnu vysku fondu oprav?
popoiu
26.03.12,12:27
Fond opráv platíme 50 centov za 1m štvorcový.
focus3ccd
26.03.12,13:47
Dakujem