Palusko.sk
22.06.11,08:51
dal som si vyvrtat studnu a rozhodujem sa pre ponorne cerpadlo na 230V. Ma niekto skusenosti s ponornymi od spolocnostu Aquacup pripadne nieco podobne v priblizne rovnakej cenovej relacii? Zatial moji favoriti su modely SIGI 40/60M alebo FUTURA 100/75M. Znackove ako su Wilo alebo Grundfos moc nechcem, su drahe a udajne dost citlive na piesok. Tiez ale nechcem nejaku nekvalitnu cinu.
Ide o vrtanu studnu 12m, vydatnost udajne 1.2l/s, pripojena na domove rozvody a polievanie travnika. Planujem pripojit 100l expanznu nadobu.
tienik
22.06.11,07:15
pozor na to, znackove cerpadla su citlive na piesok, ale neznackove vacsinou este viac.
Hlavne nezabudni na ochanu pred chodom na sucho - pri vrtanej studni sa moze lahko stat. Ak samozrejme nemas pod sebou strkove podlozie.
Palusko.sk
22.06.11,07:47
Presne na to som myslel ze tu ochranu tam asi bude dobre dat, pretoze je tam ilovite podlozie a istota je istota.
Zase ta aquacup nie je uplne neznackova vec, myslim ze to robia cesi. Ale nemam absolutne prehlad v tych znackach, poznam jedine to wilo, grundfos a gude, ktore nechcem hlavne koli cene, stoja asi raz tolko a koli tym reciam co som pocul ze im nechuti piesok, aj ked v cistej vode su vraj naj.
gaspi
22.06.11,08:02
Odporucam Sigmu 1"–EVGU–16–8. Myslim, ze plne dostacujuce na dom + zahrada.
V rodine mame ponorky len od Sigmy a plna spokojnost niekolko rokov.