Jurcci
22.06.11,11:14
Chcel by som sa vas opytat, ako sa postupuje s neplaticom, ktory bol niekolko krat upozornovany a kontaktovany kvoli neuhradeniu svojho zaväzku(okolo 800€) Som zivnostnik a uz niekolko mesiacov dlznik neuhradil ani cast. Ako mam dalej postupovat? existuju uroky, ktore mozem pripisovat kazdy mesiac?
Dakujem
dana9
22.06.11,09:18
ahoj
na tuto temu je to vela popisaneho, hladaj pod heslom platobny rozkaz

pointa je ze v takomto stadiu mozes na sud podat zalobny navrh, platobny rozkaz, ktoreho vzor sa na porade nachadza.
prostrednictvom tohto navrhu poziadas sud aby urcil dlznikovi povinnost uhradit ti dlznu sumu, navysenu o uroky z omeskania a to bud urcene podla zakona, alebo o zmluvny urok urceny resp. medzi vami dohodnuty pri uzavreti zmluv
Palina
22.06.11,09:26
Tiež riešime tento problém a preto je najlepšie si to dať cez spoločnosť ktorá sa tým zaoberá, alebo právnikovy, ktorý spíše PR aj so všetkými náležitosťami.
Mila123
22.06.11,09:32
hádam právnikovi.....nie????
Jurcci
22.06.11,12:03
a ake spolocnosti sa tymto zaoberaju? ... a co sa tyka nejakych poplatkov a podobnych vydavkov spojenych s vybavovanim takehoto dokumentu, tak v akej cenovej relacii sa pohybuju u pravnikov/sudu/specializovanych spolocnosti? No a tieto poplatky co im zaplatim mi budu preplatene dlznikom, ci nie?
dana9
22.06.11,12:30
napis si ten vzor sam, duny poplatok je cca 6% z ceny istiny, ak vyhras dlznik ti ho musi zaplatit
Jurcci
22.06.11,13:27
ok. A potrebujem vypočítať úroky z omeškania za oneskorené uhradenie faktúry. Pocitam ich ja, ci sud? Len dlh vlastne trva uz od februara, takze sa bude pocitat asi cez dva kalendarne polroky. Docital som sa, ze: podľa § 3 nariadenia vlády 87/95 SR je úrok z omeškania o 8 precentuálnych bodov vyšší ako urokova sadzba ECB(su tam aj nejake vynimky). Urokove sadzby som si nasiel na stranke NBS. a teraz co dalej s tym? a urok dlhu sa pocita mesacne asi... Dakujem za odpovede ;)
Nokerla
22.06.11,17:14
Pocita sa za rok.