Meja88
31.08.04,08:20
Prosim Vás, poraďte mi, či sa priležitostný (raz za 5 rokov) predaj nehnuteľnosti zdaňuje na výstupe. Viem, že do keficientu a obratu sa neráta, ale neviem nájsť to, že by sa nemal zdaňovať. Ak sa zdaňuje, je predajná cena, cenou s DPH, alebo je to len základ dane?
Ďakujem.
rosemary
31.08.04,11:20
Podľa mňa sa nehnuteľnosť zdaňuje, to či je cena vrátane dane, alebo bez dane by ste mali poriešiť v kupnopredajnej zmluve, ktorá by mala na predaj nehnuteľnosti byť v každom prípade.
rosemary
31.08.04,11:22
Ešte som chcela dodať, že zmluvu od Vás určite budú pýtať na katastre pri prevode nehnuteľnosti
mudroš
31.08.04,12:03
Prosim Vás, poraďte mi, či sa priležitostný (raz za 5 rokov) predaj nehnuteľnosti zdaňuje na výstupe. Viem, že do keficientu a obratu sa neráta, ale neviem nájsť to, že by sa nemal zdaňovať. Ak sa zdaňuje, je predajná cena, cenou s DPH, alebo je to len základ dane?
Ďakujem.
Podľa § 38 je dodanie stavby v rátane pozemku na ktorom stavba stojíoslobodené, ak je dodanie uskutočnené po piatich rikoch od prvej kolaudácie.
Platiteľ sa môže rozhodnúť, že dodanie nebude oslobodené. Prečo by to však robil? Pravdepodobne s predajom nebude mať veľa prijatých zdaniteľných plnení, z ktorých by si nemohol odpočítať daň. ak však bude predávať platiteľovi, tak by to mohlo byť výhodné s DPH.