Retro7
22.06.11,11:43
Ahojte poradaci. Potrebujem surnu radu.
Chcem skoncit PP kt. zacal 1.12.2010. Normalnu vyplatu som dostal len za prvy mesiac, v Jan. ani zmluvny zaklad, ktory do dnesneho dna nebol vyplateny, ostatne mesiace len zmluvny zaklad a ziadnu pohyblivu zlozku. Majitel to odovodnuje stratou, ale pracovne povinnosti neustale pribudaju a az je to mobbing v mnohych pripadoch.
Skoncilo to max.vyhorenostou a lezim v nemocnici. Po navrate chcem dat okamzitu vypoved, resp. Dohodu o skonceni PP, v najlepsom pripade so skorsim datumom ako je 2 mesacna vyp.doba.
Je, resp.existuje ina moznost skorsieho skoncenia PP ak zamestnavatel bude trvat na 2 mesiacoch? Nevyplatenie Jan.mzdy, hm... na to sa uz odvolat neda, vsak? Pracovna doba nie je dodrziavana, casto sa od nas vyzaduje aj praca nadcas, porady do 22.00 hod, praca v sobotu atd. Ale to sa ututlava..
Poradte, pomozte, uz si to odnasa moje zdravie....
Mila123
22.06.11,09:51
Prosím ťa , na čo si doteraz čakal??????? IP ti pomôže
VERONIKA6
22.06.11,09:58
§ 69

(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.

(2) Mladistvý zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer aj vtedy, ak nemôže vykonávať prácu bez ohrozenia svojej morálky.

(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.
Retro7
22.06.11,10:06
Okrem vlastnej blbosti??? :-) Mozno profesna cest a snaha zachranit firmu.
Retro7
22.06.11,10:11
OK, takze nevyplatenie mzdy za Jan. nepripada do uvahy, nakolko nie je urceny pevny datum vyplat. Cize do konca Feb.mal zamestnavatel moznost + dalsich 15 dni, co uplynulo 15.Marca.
Preradenie na inu pracu nie je riesenim, situacia je v celej firme podobna.
Preto musim riesit doslova "utek" z firmy, ale kedze dokazu mi hadzat polena pod nohy, do konca Augusta by som bol "otrokom" vlastneho zamestnavatela. Preto hladam elegantne riesenie. Samozrejme, v pripade absencie mi zuzitkuju dvovolenky, ktore mi neumoznili dosial cerpat a mozu siahnut na celu poslednu mzdu...
Retro7
23.06.11,04:03
Cize vypoved zo strany zamestnanca alebo pokus o Dohodu o skonceni PP?
Da sa to formulovat do jedneho dokumentu? Cize pokial nedojde k dohode o skonceni PP v skorsom termine, tak plati vypoved s 2 mesacnou vyp.dobou? Nejaky vzor pripadne?
VERONIKA6
23.06.11,04:36