Daniel Ocean
22.06.11,12:26
Ide mi o to aby som daň platil až po odčítaní výdavkov
Ďakujem.
Gabi03
22.06.11,10:33
Všetci podnikatelia (fyzické alebo právnicke osoby) platia daň až po odčítaní výdavkov.
Daniel Ocean
28.06.11,12:56
lenze pri prenajme sa da odcitat iba 40 percent ako vydavky...ja by som chcel skoro za vsetky peniaze ktore od najomnika dostanem opravit tu nehnutelnost v ktorej byva a tym padom by sa platila aj nizsia dan.
KEJKA
28.06.11,12:59
lenze pri prenajme sa da odcitat iba 40 percent ako vydavky...ja by som chcel skoro za vsetky peniaze ktore od najomnika dostanem opravit tu nehnutelnost v ktorej byva a tym padom by sa platila aj nizsia dan.
firma -sro musí potom mať tú nehnuteľnosť vo vlastníctve. Svoj majetok môže opravovať, ako uzná za vhodné, pozor len na zmenu účelu apod. aby nešlo o T.Z.
Daniel Ocean
28.06.11,13:15
ide o to ako co najefektivnejsie prenajimat. Ci sa neoplati viac zalozit si firmu na to aby sa z toho zisku aj nieco budovalo a nie iba platilo na daniach.Co si myslite Vy?
Braňo
28.06.11,13:21
Čo si máme o tom myslieť? Najskôr ho musíš vytvoriť a potom ho môžeš investovať napr. do budovy. Nie všetky preinvestované peniaze musia byť aj náklady aktuálneho roku, takže pozor....