Juhele
22.06.11,12:44
Dobry den,

Mate niekto skusenosti s pozicovnou strojov a naradia? Je to biznis na ktorom sa da aj zarobit? Stroje a naradia stoja kopu penazi a neviem odhadnut rentabilitu. Dakujem.
Indeed
01.07.11,08:30
Možno vo väčšom meste, áno.

Len by si mal zvážiť či chceš rozbehnuť požičovňu náradia , alebo záložňu peňazí od občanov za vypožičané náradie.

Ono mne ako zákazníkovi sa nevidí požičiavať si napr. zváračku ,za podmienok,že musím zložiť kauciu v cene 2/3 ceny zváračky.

Skor by lepšie išlo zriadiť požičovňu stavebnej mechanizácie, stavebné výťahy, lešenie, príp. požičiavať kompresor, či mini bagrík.
Juhele
02.07.11,11:25
Práveže je to na dedine, ale rozmýšľal som aj na doručovaní náradia a strojov za poplatok priamo zákazníkovi po okolitých dedinách. Je ich tu množstvo a všade sa niečo stavia, prerába.

Stavebná technika je žiadaná, ale aj poriadne drahá. Taký minibager stojí cez 10000 EUR a treba ho vedieť aj obsluhovať.

Stále ma to láka s tým začať, ale fakt neviem či sa to oplatí.
Mila123
02.07.11,11:34
podľa môjho názoru, je určite pre stavebníka viac rentabilné, keď mu niekto príde napríklad niečo upraviť aj so strojom, ako by si mal ho najprv objednať, doviezť, zaplatiť kauciu..potom pracne vykopávať (nakoniec málo kto má preukaz na obsluhu stavebných strojov a neviem si predstaviť, čo by sa dialo ,
keby sa stal nejaký úraz.....kto by bol zodpovedný)....ja žijem v okresnom meste , počet obyvateľov je cca 16 000 u nás je jedna požičovňa, ale iba náradia, pripomínam stavia sa u nás ...dopyt po malých stavebných strojoch nie je.....
derek191919
02.07.11,12:35
ja si myslim že by ti to nešlo v tej malej dedine. Ved vrtačku (a podobne veci) ľudia na dedinách vačšinou majú, ked nie tak susedia a na dedine sa navzájom pozná veľa ľudí, čiže si požičiavajú také veci. V meste by to určite išlo, nebudem si predsa kupovať vrtačku kvôly jednej-dvom dierkam na obraz, ale na dedine sa stale niečo robí, preto má veľa ľudí vlasné náradie. Ak si mal tým náradím na myslí vačšie stroje ako je báger a podobne, tak náš sused má traktor-báger JCB alebo tak a chodí s ním robiť až do BA, čo je od nás cca 80 km, čiže asi tiež sa mu to splatí ktovie kedy...