stanka613
22.06.11,13:42
Som na rodičovskej dovolenke s dcérou ktorá má 16 mesiacov a ta staršia má 3 roky ale ide do školky, mazel pracuje na HPP a chodí na fušky. Rozmyšlame založit živnost na moje meno a neviem či si možem založit aj ked som na RD nechcem o nu prist, ale po novom sa to asi da nie som si stopercentne ista. V živnosti budu uvedene zámočnícke, murárske, maliarske,stavebné a ine činnosti. Živnost chceme spravit preto na mna aby mohol manzel stale pracovat tam kde pracuje, pretoze ak v jeho práci zistia že má živnost vyhodia ho ako iných. A aby bola som krytá ja aj on chcem ho zamestnat na dohodu. Chcela by som vediet či by v tom nebol problém alebo či mi neviete navrhnut dake ine dobre riešenie. A čo všetko treba kde nahlasit ked chcem si založit živnost:
ŽU - založit živnost pridelia ICO
DU- registrovat pridelia DIC
SU - registrovat pridelia IC
to je ohladom mna a ked ako zamestnavatel tak sa mam registrovat na SU a DU a na ZP ked zamestnavam na HPP nie tak???????????????
stanka613
22.06.11,16:03
pomože mi niekto prosím
sasenkak
23.06.11,07:23
Kludne mozes poberat rodicovksy prispevok aj mat zivnost.
A co sa týka živnosti ,kedže predpokladam ,že nemas potrebnu kvalifikáciu a prax na činnosti,ktore opisujes,musis ustanovit zodpovedného zastupcu ,ktorý tieto podmienky splna. T.j. v tvojom pripade manzel.
Detaily neviem ,ja som toto riesila pred par rokmi,jednalo sa o autoservis,ale nakoniec sme to nedotiahli do konca.
Skus pozriet aj tu
http://www.mojepodnikanie.sk/clanky/Remeselne-zivnosti