kajanka78
22.06.11,13:53
Dobry den, priznam sa , ze teme materska trochu nerozumiem.
Chcela by som sa spytat, nasla som clanok, ze zena aby mohla dostavat matersku od zamestnavatela musi mat odpracovanych 270 dni (zamestnavatelom platene odvody).
Moj pripad je ale nasledovny, pracujem u jedneho zamestavatela 7 mesiacov, ak by som zmenila pracu (zamestnavatela u ktoreho by som pracovala dajme tomu 4-6 mesiacov), tento novy zamestnavatel mi nebude platit matersku 60percent z platu? bude to platit socialna poistovna? dakujem za odpoved
veronikasad
22.06.11,12:01
Dobry den, priznam sa , ze teme materska trochu nerozumiem.
Chcela by som sa spytat, nasla som clanok, ze zena aby mohla dostavat matersku od zamestnavatela musi mat odpracovanych 270 dni (zamestnavatelom platene odvody).
Moj pripad je ale nasledovny, pracujem u jedneho zamestavatela 7 mesiacov, ak by som zmenila pracu (zamestnavatela u ktoreho by som pracovala dajme tomu 4-6 mesiacov), tento novy zamestnavatel mi nebude platit matersku 60percent z platu? bude to platit socialna poistovna? dakujem za odpoved
Materské nevypláca zamestnávatel, ale sociálna poisťovňa, ak nemocenské poistenie trvalo v posledných 2 rokoch aspoň 270 dní (nemusí byť u jedného zamestnávatela). Vymeriavacím základom je spravidla príjem za predch. kal.rok. Ak tehotná zamestnankyňa zmení zamestnávatela a nový pracovný pomer trvá aspoň 90 dní, materské vypočítava SP z príjmu nového zamestnávatela.
kajanka78
22.06.11,12:09
dakujem, prosim Vas a v pripade ze by ma prepustili a pp by trval menej ako 90 dni a splnam poziadavku 270 dni za rok, vypocitava sa materska z predposledneho zamestnania? dakujem