peto111
22.06.11,14:24
Od januara 2011 je tusim nejak 296 eur mesacne v hrubom.
Chcem sa opytat, ked povedzme pracujem u jedneho zamestnavatela c.1 na DoPC 10 hodin tyzdenne, a zam. c.2 mam napriklad DoVP, mozem poziadat u oboch o nezdanitelnu ciastku? Ak mi sucet oboch prac nepresiahne 296 eur... rata sa to za kalendarny mesiac? A rata sa ten mesiac kedy dostanem vyplatu, alebo sa to pocita priamo z odpracovanych hodin za ten mesiac?

Ked poziadam o nezdanitelnu ciastku, plati to pre toho zamestnavatela pocas celeho roka, alebo na ake dlhe obdobie?
Ked jeden mesiac zistim, ze mi to presiahne tu hranicu, napriklad suctom prac na dohodu zarobim ten mesiac napr. 350 eur, ako sa postupuje vtedy? Treba odhlasit tu pracu s najmensim zarobkom, aby to bolo co najtesnejsie pod 296 eur? Alebo, da sa to urobit tak, ze v prvej praci mi nezdanitelnu ciastku vratia kompletnu, a v druhej, mi vratia iba z tej sumy, ktora zostava do 296 eur a zvysok sa zdanuje?

Ako to vlastne funguje, zamestnavatel automaticky brutto mzdu na dohode zdani, a ja ked poziadam o vratenie tych 19%, dostavam to od danoveho uradu, alebo mi to plati zamestnavatel a do danoveho teda nic neodvadza?
Mila123
22.06.11,12:28
Ja na tvojom mieste podpíšem iba u jedného zamestnávateľa Vyhásenie k dani.......nesmieš mať podpísané súčasne u dvoch.....aj ked by si mala menej ako 300,- € mesačne v hrubom.....potom si cez RZD požiadaš o preplatok....
veronikasad
22.06.11,17:05
Peťo, ak si ešte evidovaný na UP, tvoj príjem u všetkých zamestnávatelov na dohodu nesmie presiahnuť 136,61€ mesačne,
Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov môžeš mať súčasne podpísané len u jedného zamestnávatela.

Po podaní DP, do ktorého zahrnieš príjem od všetkých zamestnávatelov, ti DU vráti zrazenú daň do výšky ročnej nezd.časti základu dane.
ivka70
22.06.11,17:30
podpisat vyhlasenie k dani ... na uplatnenie nezdanitelneho minima mozes zo zakona v jednom mesiaci iba u jedneho zamestnavatela.
Pri podpisovani tusim aj potvrdzujes, ze si neuplatnujes nezd. minimum nikde inde.

Cize ty si musis strazit, u koho/u ktoreho zamestnavatela nezd. minimum podpises a zvysok zaplatenych dani u inych zamestnavatelov si musis/mozes uplatnit v rocnom zuctovani dane.

V ziadnom pripade nemozes mat uplatnovane nezd. minimum v jednom mesiaci 2 a viac krat.
katka 23
22.06.11,17:40
ivka 70 chcem sa opýtať - v jednom mesiaci - ak pracuje na DoPČ a má dobu neurčitú podpisuje každý mesiac?
KEJKA
22.06.11,17:41
podpísať stačí raz a u jediného zam-ľa
peto111
23.06.11,08:03
Tak modelova situacia... v juni zacnem pracovat na DoPC, ale vyplatu dostanem az v july. Pocas juna este zoberem jednorazovu pracu na vikend na DoVP, za ktoru dostanem peniaze este v juni. To znamena, ze mozem podpisat nezdanitelnu ciastku na tu druhu za jun, a potom v july podpisat nezdanitelnu ciastku na tu prvu?

Na urade prace sa ten sucet 136 euro za zarobky tiez rata za ten kalendarny mesiac, v ktorom dostanem vyplatu? (cize ta prva sa bude ratat az za jul?).
Tweety
23.06.11,08:07
Tak modelova situacia... v juni zacnem pracovat na DoPC, ale vyplatu dostanem az v july. Pocas juna este zoberem jednorazovu pracu na vikend na DoVP, za ktoru dostanem peniaze este v juni. To znamena, ze mozem podpisat nezdanitelnu ciastku na tu druhu za jun, a potom v july podpisat nezdanitelnu ciastku na tu prvu?

Na urade prace sa ten sucet 136 euro za zarobky tiez rata za ten kalendarny mesiac, v ktorom dostanem vyplatu? (cize ta prva sa bude ratat az za jul?).
AK máš tie dohody u jedného zamestnáv., vyhlásenie k zdaneniu podpíšeš raz pri prvej dohode. Potom už automaticky budeš mať odpočítanú NČ z odmeny z tejto dohody. ALe ak sú to súčasne rôzni zamestnáv. podpísať Vyhlasenie môžeš len u jedného z nich.
KEJKA
23.06.11,08:07
Tak modelova situacia... v juni zacnem pracovat na DoPC, ale vyplatu dostanem az v july. Pocas juna este zoberem jednorazovu pracu na vikend na DoVP, za ktoru dostanem peniaze este v juni. To znamena, ze mozem podpisat nezdanitelnu ciastku na tu druhu za jun, a potom v july podpisat nezdanitelnu ciastku na tu prvu?

Na urade prace sa ten sucet 136 euro za zarobky tiez rata za ten kalendarny mesiac, v ktorom dostanem vyplatu? (cize ta prva sa bude ratat az za jul?).
no od januára je to prvá práca?
ty podpisuješ vyhlásenie ku dňu podpísania PP, takže obe práce = dohody sú "júnové" bez ohľadu na výplatný termín.
Podpíš len RAZ a síce tam, kde máš bud väčšiu odmenu, alebo viacmesačný pracovný vzťah.
peto111
23.06.11,08:39
no od januára je to prvá práca?
ty podpisuješ vyhlásenie ku dňu podpísania PP, takže obe práce = dohody sú "júnové" bez ohľadu na výplatný termín.
Podpíš len RAZ a síce tam, kde máš bud väčšiu odmenu, alebo viacmesačný pracovný vzťah.
Diky. Ale aj tak tam vychadza vela komplikacii, napriklad, ako to zrusit... ked zrusim u toho zamestnavatela na DoVP, co ma jednorazovu brigadu, tak mozem hned podpisat u druheho, aj ked je u neho zmluva uz podpisana skor?
rodina1
23.06.11,08:56
Diky. Ale aj tak tam vychadza vela komplikacii, napriklad, ako to zrusit... ked zrusim u toho zamestnavatela na DoVP, co ma jednorazovu brigadu, tak mozem hned podpisat u druheho, aj ked je u neho zmluva uz podpisana skor?
Áno, môžeš, avšak až od nasledujúceho mesiaca. Teda u jedného ukončíš uplatnenie nezadniteľnej čiastky a u druhého si začneš uplatňovať.
eby
23.06.11,10:43
Ak zrusis u zamestnavatela na DoVP- ukoncis dohodu, tak nasledujuci mesiac podpises u zam-ela na DoPC, v mesiaci mozes mat odpocitatelnu len u 1 zam-ela.
peto111
23.06.11,18:03
Dakujem vam velmi pekne za odpovede.
SLAVKA.H
25.08.11,05:19
Ja mám tiež tento problém. Zamestnanec na DoVP od 1.7.11 do 10.7.2011 (68,- Eur) a následne s ním ďalšia DoVP od 16.7.2011 do 31.7.2011 (114,- Eur). Vyhlásenie k zdaneniu na odpočítateľnú položku má podpísané. Môžem mu teda dať odpočítateľnú položku v oboch DoVP, alebo iba v jednej v tomto jednom mesiaci?

Ďakujem
kn-alka
25.08.11,05:23
Ja mám tiež tento problém. Zamestnanec na DoVP od 1.7.11 do 10.7.2011 (68,- Eur) a následne s ním ďalšia DoVP od 16.7.2011 do 31.7.2011 (114,- Eur). Vyhlásenie k zdaneniu na odpočítateľnú položku má podpísané. Môžem mu teda dať odpočítateľnú položku v oboch DoVP, alebo iba v jednej v tomto jednom mesiaci?

Ďakujem


LEN 1x v mesiaci
jankasm
25.08.11,05:34
Ja mám tiež tento problém. Zamestnanec na DoVP od 1.7.11 do 10.7.2011 (68,- Eur) a následne s ním ďalšia DoVP od 16.7.2011 do 31.7.2011 (114,- Eur). Vyhlásenie k zdaneniu na odpočítateľnú položku má podpísané. Môžem mu teda dať odpočítateľnú položku v oboch DoVP, alebo iba v jednej v tomto jednom mesiaci?

Ďakujem

Môžeš mu dať len 1 odpočítateľnú položku v mesiaci.
Je dosť možné, že Ti program urobí výplatnú pásku len jednu, a teda odpočítateľnú položku použije vlastne na obidva príjmy. Ak nie, daň sa mu potom vráti cez ročné zúčtovanie.
SLAVKA.H
25.08.11,05:39
Ďakujem ste zlatí, dám to iba na jeden príjem.
Prajem pekný deň.