tetrisss
22.06.11,16:58
V pondelok bol pre nasu velku skupinu spoluobcanov sviatok- boli socialne podpory. Nahodou som bola v obchode, zaparkovat nebolo kde a tak som sa zasmiala, coze maju tolko zakaznikov a slecna predavacka mi odpovedala a vy neviete? su podpory. Nuz trocha som sa nad tym zamyslela a par postrehov ponukam aj na diskusiu. Jednak samotny fakt, ze si obcania v socialnej nudzi pridu po vyplatu na aute je zarazajuci, kazdy, ktory potrebuje auto /zial aj ja, inak by som ho nemala/ vie, ze este ani z garaze nevysiel a uz ma prazdnu penazenku /dane, gumy, poistky, prehliadky,.../, ked som sa pozrela na oblecenie tychto socialne odkazanych obcanov, tak sama nova vec, ziadne leziaky, 1000 eurove kociare, kazdy druhy na uchu mobil, kedze maju spoje raz za cas, sadnu si do blizkej restiky, daju si hotdogy, obed, pripiju sa. Mate vy na takyto uzasny zivot cas? Ako je to vlastne s tymito davkami? Vsetko sa prehodnocuje, nie je aj tu miesto na zabranenie zneuzivania tychto penazi? Myslim, ze su to velke sumy z nasich spolocnych penazi. Preco sa navrh na karty na potraviny neuskutocnil?
trisestri
02.07.11,11:18
Aj u nás títo osadníci nakupujú viac ako tý čo platia dane-jednak je to výškou a metodikou ako sa určujú pre toto etnikum,jednak je to tým že oni neplatia za energie a vývoz odpadu-neraz som navrhoval ministerstvu práce jednak aby prídavky sa dávali iba po 3 dieta,od 3 danový bonus /ak chceš viac detí,tak sa aj sám staraj o ich živobytie/ a aby sa limitoval súbeh hornej výšky socialných dávok pre spoločne posudzované osoby-ved je to dlhodobo neunosné aby sa oplatilo namiesto roboty plodit deti a aby dakto na dávkách bral aj 3 násobok minimálnej mzdy-pomahat treba ludom ktorý sú objektívne v núdzi,ale nie tak že sa z toho pre niekoho stane výnosná živnost a nie tak že bude prudko narastat populácia neprisposobivých./takisto z dávok by sa malo umožnit stahovanie dlhov,sankcii,poplatkov a pokút/
misoft
02.07.11,15:22
Môj postreh: V deň sociálnych dávok sa nahrnie do obchodu (nákupného strediska) delegácia, ktorá nemá ďaleko k zahraničnej (je čierna :D) v zložení: hlava delegácie (ten, čo najviac kričí), potom jeho zástupcovia (tí kričia menej), potom pážatá (v počte 5 a viac) pobiehajúce všade okolo, nakoniec kolónu uzatvára obslužná čata (ťažné dvojnohé mulice, kričiace rovnakou intenzitou ako hlava delegácie), ťahajúca káričku (vozík, prípadne vyradený kočík s rôznymi kolieskami). Dopravný prostriedok sa zaparkuje (väčšinou) čo najbližšie ku vchodu (najlepšie miesto je presne uprostred vchodu) a delegácia v kompletnom zložení začne "zdvorilostnú" návštevu zariadenia (SBS-kári sú v plnej pohotovosti, vysielačky nažhavené, kamery zaostrené :D). Po "zdvorilostnej" návšteve a nakúpení a zaplatení (niekedy aj nie), sa všetko naloží do pristaveného dopravného prostriedku (zloženie nákladu približne 10kg múky, 5 chlebov, 10 kurčiat, 10 L oleja, 60 vajec, 3 salámy - najlacnejšie, 20 kg zemiakov, sladkosti - od každého 10 ks, 5 L vína, 5 L čuča, 1 basa piva + 10 pív navyše, nejaký ten prostriedok na pranie, niečo na riad - malá fľaštička 0,5L :D), delegácia sa presunie trochu bokom a po ťažkej návšteve začne konzumovať tých 10 pív navyše. Keďže je to málo, prejde sa k čuču, ak sa minie, ešte je tu víno. Približne po 1-2 hodinách družnej zábavy, neustáleho vykrikovania, obťažovania okoloidúcich, nadávania vodičom, ktorí ledva ubrzdia pred pobiehajúcimi "pážatami", zoberú zálohované fľaše (od piva - ostatné nie, tie nechajú na mieste poslednej zastávky), dokúpia chýbajúce čučo a s veľkou radosťou (krikom) a spevom sa poberú do svojich haciend (brlohov).
SBS-ka a personál až po ich odchode zistí, že stihli pojesť ešte 10 rožkov, 20 keksíkov, otvoriť 5 fliaš minerálky (a odpiť z nich). Dôvodom je, že časť delegácie robí rozruch na jednej strane (tam sa zamerá aj kamera), no na druhej strane sa veselo hoduje zadarmo.
katalóg
02.07.11,17:50
Údajne najväčšie manko má zo všetkých Lidlov na Slovensku Lidl umiestnený na Galvaniho v BA.
V okolí sú ubytovne. Ak sa nahrnú skupinovo do predajne, personál je bez šance. Plus prapracovaná metodika nákupov. Hlavne alkohol.
katalóg
02.07.11,18:01
Tetriss, čo sa týka oblečenia, máš tiež pravdu. Lenže oni sú tak poniektorí geniálne zorganizovaní, že napr. čo sa má niekde zo zákona oficiálne zlikvidovať, nepreclený tovar a pod., po odchode colníkov?, policajtov? sa už v nestráženej chvíli vyťahuje späť a putuje aj medzi nich. Keby sa to rozdalo radšej oficiálne na charitu, do detských domovov, migrantom.
Značkový tovar? Áno.
Alebo jednoducho popredávať so ziskom. Prečo sa to likviduje bez prínosu?
katalóg
02.07.11,18:13
Včera, predvčerom som videla znovu min. Mihála hovoriť znovu o dôchodcovskom koši. Chvíľu bolo ticho. Prihliadnu na potraviny, lieky, a ešte niečo spomenul, vynímajú z toho napr. elektroniku a iné veci, akoby sa dôchodcom nekazili veci. Asi je predpoklad, že dožijú v tom v čom žijú.
Namiesto toho aby si dôchodca udržiaval zdravie tak ako aj iný človek zdravou výživou, nehovoriac o psychike, idú ho tlačiť do liekov. Krásne. K lekárom a do nemocníc. Chorý prístup. A predovšetkým nehumánny. A najnovší prístup zatvárania nemocníc...