kunkelovaa
23.06.11,07:01
Účtujem RO obce s právnou subjektivitou - ZŠ,MŠ,ŠJ. Ide o malú školu (12 zamestnancov, nejaké DoVP). Mám sa rozhodnúť, či beriem aj mzdy. Neviem, koľko času to zaberá a čo všetko vlastne obsahujú - aké výkazy, ako často, ...
Tweety
23.06.11,05:03
Účtujem RO obce s právnou subjektivitou - ZŠ,MŠ,ŠJ. Ide o malú školu (12 zamestnancov, nejaké DoVP). Mám sa rozhodnúť, či beriem aj mzdy. Neviem, koľko času to zaberá a čo všetko vlastne obsahujú - aké výkazy, ako často, ...
Chceš zobrať aj mzdy a nemáš tzv. ani šajnu, no, trochu odvážne.
kunkelovaa
23.06.11,08:49
Vďaka za "povzbudenie", Tweety.
Dúfam, že sa ozvú účtovníčky RO, ktoré majú aj mzdy.
Stina
23.06.11,08:58
po vypočítaní miezd, urobíš výkazy do SP, ZP a DU.
Držím palce !:)
moska
23.06.11,09:34
Prečo sa báť. Treba myslieť pozitívne. Čo sa človek naučí, to mu určite nie je na škodu. Ak dobre chápeš účtovanie miezd, tak si myslím, že problém mať nebudeš. Všetko sa dá naučiť - len treba chcieť.
Už to nie je také ako kedysi, keď sa robili mzdy ručne + všetky výkazy. Teraz softvérové spoločnosti robia aktuálne zmeny, tak to hádam nie je problém.
Len sa neboj a pusti sa do toho. Začiatky sú všade ťažké, ale prekážky sú nato aby sa prekonávali. Tak do toho. Držím palce.
Tweety
23.06.11,09:40
Vďaka za "povzbudenie", Tweety.
Dúfam, že sa ozvú účtovníčky RO, ktoré majú aj mzdy.
Škoda, že si to pochopila takto, ale nemyslela som to v zlom, len tak, ako som napísala. A to tak, že mala byť si mať aspoň teoretické vedomostí. Netreba sa hneď urážať.
drobeceva
23.06.11,09:47
pridám vlastnú skúsenosť: bola som "čistá" personalistka. Zamestnávateľ, ktorý ma oslovil, potreboval kumulovanú funkciu - plus mzdy. O mzdách a programe na mzdy som nemala ani "tucha".
Ale vďaka dobrým ľuďom, školeniami, samoštúdiom som to zvládla. Všetko sa dá, len treba chcieť. V nemalej miere ste prispeli k tomu aj Vy-poraďáci.
Preto, ak máš záujem pracovať v tejto oblasti, nevzdávaj sa. Určite to zvládneš. Držím palce:) Smelo do toho
kunkelovaa
23.06.11,10:18
Ďakujem za všetky odpovede. Tweety, neurážam sa, len som tvoju reakciu nemohla nechať nepovšimnutú. Som viac zvyknutá na to, že na porade si "radíme".
Mimochodom, nájde sa tu niekto, kto robí aj účtovníctvo RO aj mzdy?
dadae
23.06.11,18:09
Dobrý deň. tak ja sa ohlasujem ako osoba, ktorá pracuje v RO bod obcou ZŠ, MŠ, ŠJ zamestnancov máme 26 a robím aj účtovníctvo aj mzdy. Musím sa priznať, že keď som začala pracovať na tomto mieste ekonómky /zamestnávateľ tiež žiadal aby bola spojená funkcia/ nemala som ani o jednom ani druhom tušenia ale rovnako ako píše drobeceva školenia, mzdový program a samoštúdium - všetko sa dá zvládnuť, ale začiatky boli ťažké. Neskôr, keď si správne zadelíš prácu, tak až taká záťaž to nieje. Mesačne výkazy na SP,ZP ja to mám všetko elektronicky /tak len sa naučiť ovládať mzdový program/ DÚ sa posiela len štvrťročne. Držím palce, určite to zvládneš.