mazac
23.06.11,08:18
Dobry den,

existuje nejaka moznost, ako zrusit s.r.o.cku bez uctovnictva ?
najradsej by som bol, ak by to spravila nejaka firma.

firma bola zalozena v r2007, bolo tam mozno 10 faktur a od konca toho isteho roku az doteraz je neaktivna, ziadne zlozite ucto, ziadny majetok ani zavazky.

Od mojej uctovnicky sa uz 3 roky snazim dostat moje ucto k firme, ale beznadejne. viete pripadne poradit sposob ako to od nej dostat?


co taka zalezitost ako likvidacia moze stat ?

Dakujem.
Mila123
23.06.11,06:20
prečo ti ich nechce dať???? ja ich nedávam iba v prípade, že mi za moju prácu akosi nechcú, alebo snažia sa zabudnúť zaplatiť......
KEJKA
23.06.11,06:56
..........................

Od mojej uctovnicky sa uz 3 roky snazim dostat moje papiere k firme, ale beznadejne. viete pripadne poradit sposob ako to od nej dostat?
co taka zalezitost ako likvidacia moze stat ?
Dakujem.
na svoje doklady máš právo, ak pod papiermi máš toto na mysli. Otázka je, či vieš, kde sa fyzicky nachádzajú a či máš nejaký doklad o tom, že ich zadržiava.
bez účtovníctva likvidácia nebude možná, aj ked "všetko sa dá", je to skôr otázka ceny.
Bez likvidácie - ak by niekto mimo konateľa, spoločníka dal podnet na výmaz........... nájdeš tu diskusiu aj vzor návrhu, použi tlačítko "hľadaj".
mazac
23.06.11,07:12
prečo ti ich nechce dať???? ja ich nedávam iba v prípade, že mi za moju prácu akosi nechcú, alebo snažia sa zabudnúť zaplatiť......

to by som aj ja rad vedel, stale sa vyhovara ze nema cas atd. myslim ze za tych 10 faktur co ten rok spravila bolo 15000sk viac nez dost - a bolo to presne tak, ako sme sa dohodli, takze v tom to urcite nebude.
mazac
23.06.11,07:14
na svoje doklady máš právo, ak pod papiermi máš toto na mysli. Otázka je, či vieš, kde sa fyzicky nachádzajú a či máš nejaký doklad o tom, že ich zadržiava.
bez účtovníctva likvidácia nebude možná, aj ked "všetko sa dá", je to skôr otázka ceny.
Bez likvidácie - ak by niekto mimo konateľa, spoločníka dal podnet na výmaz........... nájdeš tu diskusiu aj vzor návrhu, použi tlačítko "hľadaj".

pravo .. viem kde sa fyzicky nachadzaju (zrejme) ale doklad nemam ziadny, je to mamina znama a vies ako sa to v takych pripadoch robi .. skor by som potreboval asi tu "aj vsetko sa da" alternativu, lebo po tych rokoch uz prestavam vidiet realne, ze ho niekedy este uvidim ..

inak viem samozrejme poskutnut vsetky vypisu z uctu a co sa ako v ucto robilo si pamatam ..

najradsej by som ak by to niekto spravil, zatial som kontaktoval 2 firmy, ale ak sa niekto na to citi, kludne ma kontaktujte, rad to zaplatim len nech uz mam konecne pokoj ...
Economic
23.06.11,13:51
pravo .. viem kde sa fyzicky nachadzaju (zrejme) ale doklad nemam ziadny, je to mamina znama a vies ako sa to v takych pripadoch robi .. skor by som potreboval asi tu "aj vsetko sa da" alternativu, lebo po tych rokoch uz prestavam vidiet realne, ze ho niekedy este uvidim ..

inak viem samozrejme poskutnut vsetky vypisu z uctu a co sa ako v ucto robilo si pamatam ..

najradsej by som ak by to niekto spravil, zatial som kontaktoval 2 firmy, ale ak sa niekto na to citi, kludne ma kontaktujte, rad to zaplatim len nech uz mam konecne pokoj ...

Ja by som s tým vedela hnúť. Pár úspešných likvidácií mám už za sebou. Určité čo je, že sa to celé musí najprv všetko správne vyhodnotiť. Keď účtovníčka nič nedá, nedá, dajú sa potrebné čísla získať z DÚ, a po vyhodnotení celej veci by som sa vedela do toho pustiť. V prípade záujmu, kontakt je v mojom profile.
mazac
27.06.11,07:49
tak nakoniec sa mi to ucto predsa len podarilo dostat nazad, mozno dotycna osoba cita poradu :) dakujem za pomoc