Seth Sparrow
23.06.11,09:58
Dobrý deň, fakt neviem kde mám zaradiť túto tému, ak som to urobil zle presuňte ju. Pracujem ako vedúci skladu v dosť veľkých stavebninách, kde organizujem prácu skladníkov a vodičov a riešim nespočetné množstvo problémov. Konateľ trvá na tom, aby tovar nakladal zákazníkovi skladník. Teda fyzicky žiaden problém, no často dochádza ku konfliktom so zákazníkom, keď sa oškrie vybavenie auta, alebo poškodí sa tovar už pri samotnom nakladaní zachytením o príslušenstvo auta. Robia u nás skladníci, ktorí predtým robili v iných firmách doma aj v zahraničí, a tí tvrdia že tovar si má nakladať zákazník sám, skladník mu ho len priblíži k autu a skontroluje správnosť sortimentu a množstvo. Je toto nejak právne ošetrené? Minule zákazníkovi na džípe Mercedes skladník mierne šuchol betónovým žľabom o čalúnenie a bol z toho veľký problém. Druhá vec ktorá ma zaujíma je tá, že konateľovi tvrdím, že na to aby sklad fungoval podľa jeho predstáv, teda plynulý chod príjmu a výdaja tovaru a hlavne aby sa udržiaval poriadok na skladovej ploche, ktorá má mimochodom úctyhodných 300m, potrebujem viac ľudí a iné zadelenie a organizáciu práce skladníkov. Sú firmy, ktoré sa touto problematikou a poradenstvom zaoberajú? Päť ľudí tu pracuje na smeny, aj so sobotami a nedeľami, v súčastnosti to mám ako tak zorganizované, len na požadovaný efekt to nestačí, potreboval by som poradiť od ľudí skúsených v tejto problematike. A hlavný problém je v tom že moje riešenia veľa krát konateľ zamietne, no som presvedčený o tom, ak by mu predložila riešenie fundovaná firma, ktorá ma teoretické predpoklady, na jej slová by dal, a pracovalo by sa v sklade oveľa lepšie, o čo mám veľký záujem.