rado3105
23.06.11,11:58
Dobry den, som na urade prace evidovany vyse pol roka(chodim na podpisy). Pred dvoma mesiacmi som podal ziadost na prispevok na podnikanie. Najprv sa treba zucastnit kurzu. Tie uz parkrat boli, a ked som sa osoby na urade v Bratislave pytal ze preco mi nedali vediet, vraj volala a nedvihal som. Pricom nemal som ziadny nepriaty, ziadna sms neprisla, nijaky odkaz nenechali. Nechapem a pride mi to cudne, preco by to umyselne odkladali? Cakaju nejaky uplatok? Ake mate skusenosti?
Vedeli by ste mi povedat ako sa vyrata vyska sumy ktoru by som mal dostat? Zijem v Bratislave.
Laura1
23.06.11,10:15
Pokiaľ viem, na konkrétny kurz treba podať prihlášku, potom pred začatím kurzu sa robí výber - podľa dátumu podania, prípadne zohľadňujú aj iné kritériá....
Ak ide o všeobecný povinný kurz pred začatím podnikania, na UPSVaR by Ťa mali upozorniť, na druhej strane potrebuješ to Ty, treba tam občas zavolať...
rado3105
23.06.11,10:28
Ta pani mi povedala ze mi da vediet. Viackrat som sa na to pytal, akoby ma vodila za nos. Prihlaska je podana 2 mesiace. Je mozne sa obratit na niekoho s mojou staznostou?
Vedeli by ste mi povedat tu vysku ako vyratat? Ci sa mi oplati cakat?
Gina Er
23.06.11,10:34
Výška príspevku je rôzna podľa krajov, počíta sa z priemernej mzdy v NH pre konkrétny kraj za 1. až 3. štvrťrok predchádzajúceho roka určenej štatistickým úradom podľa zákona o službách zamestnanosti §49 odsek 3,4,5,6:
(3) Výška príspevku je
a) v bratislavskom kraji najviac 35 % zo 16-násobku celkovej ceny práce
vypočítanej z priemernej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej
republiky za prvý až tretí štvrťrok kalendárneho roka, ktorý predchádza
kalendárnemu roku, v ktorom sa príspevok poskytuje,

b) v ostatných krajoch najviac 45 % zo 16-násobku celkovej ceny práce
vypočítanej z priemernej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej
republiky za prvý až tretí štvrťrok kalendárneho roka, ktorý predchádza
kalendárnemu roku, v ktorom sa príspevok poskytuje.
(4) Celková cena práce na účely tohto zákona je súčet priemernej mzdy
zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky zverejnenej
Štatistickým úradom Slovenskej republiky za príslušné obdobie a úhrady
preddavku na poistné na zdravotné poistenie, poistného na sociálne
poistenie a príspevku na starobné dôchodkové sporenie, platených
zamestnávateľom.
(5) Výška príspevku podľa odseku 3 je závislá od priemernej miery evidovanej nezamestnanosti v okrese.
(6) Príspevok poskytuje úrad, v ktorého územnom obvode sa vytvorí pracovné miesto na samostatnú zárobkovú činnosť.

ak sa teda nemenili nejako paragrafy....
Juliana77
23.06.11,10:46
Výška príspevku je rôzna podľa krajov, počíta sa z priemernej mzdy v NH pre konkrétny kraj za 1. až 3. štvrťrok predchádzajúceho roka určenej štatistickým úradom podľa zákona o službách zamestnanosti §49 odsek 3,4,5,6:
(3) Výška príspevku je
a) v bratislavskom kraji najviac 35 % zo 16-násobku celkovej ceny práce
vypočítanej z priemernej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej
republiky za prvý až tretí štvrťrok kalendárneho roka, ktorý predchádza
kalendárnemu roku, v ktorom sa príspevok poskytuje,

b) v ostatných krajoch najviac 45 % zo 16-násobku celkovej ceny práce
vypočítanej z priemernej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej
republiky za prvý až tretí štvrťrok kalendárneho roka, ktorý predchádza
kalendárnemu roku, v ktorom sa príspevok poskytuje.
(4) Celková cena práce na účely tohto zákona je súčet priemernej mzdy
zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky zverejnenej
Štatistickým úradom Slovenskej republiky za príslušné obdobie a úhrady
preddavku na poistné na zdravotné poistenie, poistného na sociálne
poistenie a príspevku na starobné dôchodkové sporenie, platených
zamestnávateľom.
(5) Výška príspevku podľa odseku 3 je závislá od priemernej miery evidovanej nezamestnanosti v okrese.
(6) Príspevok poskytuje úrad, v ktorého územnom obvode sa vytvorí pracovné miesto na samostatnú zárobkovú činnosť.

ak sa teda nemenili nejako paragrafy....
Ja som z Považskej Bystrice,tiež mám podanú žiadosť na kurz na podnikanie 6 mesiacov, doteraz ma nepozvali, ani keď sa chodím informovať: "mi sa vám ozveme". Ale mám info,že sa dlho čaká na príspevok ktorý majú vyplatiť do 30 dní od rozhodnutia keď ho priznajú, ale čakalo sa aj 2 mesiace, dotičná doniesla pani pozornosť a peniaze boli hneď...ako by to mala dať zo svojho...
rado3105
23.06.11,10:51
Dostali ste niekto nejaky prispevok v BA, kolko priblizne?
Je mozne niekde vyjadrit svoju nespokojnost s panou na urade?
Vedel by mi niekto ten zakon pretlmocit do beznej ludskej reci, neviem co tam dosadit a co sa tym mysli.
Dakujem.
Gina Er
23.06.11,12:01
Dostali ste niekto nejaky prispevok v BA, kolko priblizne?
Je mozne niekde vyjadrit svoju nespokojnost s panou na urade?
Vedel by mi niekto ten zakon pretlmocit do beznej ludskej reci, neviem co tam dosadit a co sa tym mysli.
Dakujem.
presnú sumu Ti povedia na úrade.
Laura1
23.06.11,15:57
...osobne si myslím, že na úradoch - ale platí to všeobecne - nemajú radi "sťažovaťeľov", mám také skúsenosti, že aj bez darčekov ďalej zájdem, ak sa chovám slušne a prípadne prosím, ako keď niečo rázne žiadam. Možno ste si nepadli do oka s úradníčkou práve kvôli prístupu k žiadosti - odsúhlasiť niekomu príspevok nie je povinnosťou Úradu práce - ale možnosť pomôcť podnikateľom.
rado3105
23.06.11,16:58
Ano ale: 1. neni su to peniaze danej uradnicky, 2. dana uradnicka si ma robit svoju pracu bez ohladu na osobne sympatie, 3. pre toto slovensko patri medzi 4 krajiny najvacsich podvodov a korupcie co sa tyka predelovanie a cerpania EU fondov. Je to smutne, a zacina mi byt z takychto ludi coraz viac na vracanie.
PS: vzdy sa chovam milo a zdvorilo, lenze tu je asi problem ze dana pani je az velmi velka bohyna..
renciatko
23.06.11,17:21
a už si sa zúčastnil toho kurzu,alebo ešte nie?? ja mám takú skúsenosť, že príspevok sa dáva až o dva mesiace po absolvovani kurzu pre SZČO.
rado3105
23.06.11,19:27
este nie, cakam, maju sa ozvat ako som pisal. Vraj mi volali..ale nevolali. A kurzy su vraj kazde dva tyzdne, a vraj su neni nikdy plne.. vzdy ked idem na podpis tak sa na to spytam
renciatko
23.06.11,19:30
este nie, cakam, maju sa ozvat ako som pisal. Vraj mi volali..ale nevolali. A kurzy su vraj kazde dva tyzdne, a vraj su neni nikdy plne.. vzdy ked idem na podpis tak sa na to spytam
ale ved na ten kurz sa je treba prihlásiť a zapisať sa medi uchádzačov o kurz, a potom to oni vyberaju a určuju a ide to aj podla poradia, tam nie je na čo čakať
Katy a R
23.06.11,19:35
este nie, cakam, maju sa ozvat ako som pisal. Vraj mi volali..ale nevolali. A kurzy su vraj kazde dva tyzdne, a vraj su neni nikdy plne.. vzdy ked idem na podpis tak sa na to spytam

ak naozaj bývajú kurzy každé dva týždne - a nie sú plné ;):confused:.... tak sa tam jednoducho ráno o pol ôsmej dostavíš a povieš, že žiadosť podaná a chceš tento kurz hneď absolvovať.
U nás mali všetky informácie vyvesené na nástenkách na chodbe ......
jasné, že oni majú dosť času ... ale ty chceš príspevok .. ;):confused: .. a cez prázdniny asi kurzy nebudú :confused::confused:
.. ale skôr si myslím, že pre veľký záujem ešte nie si v poradí ...
JanaT.
20.07.11,17:43
Dobrý deň
chcela by som sa spýtať, keď mám momentálne živnosť vybavenú ale nemám prácu , stačí keď ju pozastavím a nahlásim sa na UP a môžem požiadať o príspevok,alebo ju musím zrušiť a potom znova otvoriť.
Ď.
Juliana77
22.07.11,21:27
myslim,ze staci pozastavit,ale podmienkou pre splnenie naroku na prispevok je ze musite byt 3 mesiace v evidencii uradu prace.
veronikasad
23.07.11,04:54
Dobrý deň
chcela by som sa spýtať, keď mám momentálne živnosť vybavenú ale nemám prácu , stačí keď ju pozastavím a nahlásim sa na UP a môžem požiadať o príspevok,alebo ju musím zrušiť a potom znova otvoriť.
Ď.
už si mala niekedy príspevok z UP ?
Pozastavenú živnosť môžeš obnoviť najskôr o 6 mesiacov.
Mária27
23.07.11,05:10
este nie, cakam, maju sa ozvat ako som pisal. Vraj mi volali..ale nevolali. A kurzy su vraj kazde dva tyzdne, a vraj su neni nikdy plne.. vzdy ked idem na podpis tak sa na to spytam
Ešte stále nemáš ten kurz? Kde sa to má konať?
deeda
23.07.11,11:15
Dobrý deň
chcela by som sa spýtať, keď mám momentálne živnosť vybavenú ale nemám prácu , stačí keď ju pozastavím a nahlásim sa na UP a môžem požiadať o príspevok,alebo ju musím zrušiť a potom znova otvoriť.
Ď.
Nestačí pozastaviť, živnosť musí byť skončená /viď. definícia uchádzača o zamestnanie na stránkach UPSVaR/. Následne splniť podmienku 3-mesačnej evidencie, atď...