angelaanakonda
23.06.11,11:59
Ahojte poraďáci, zase by som rada vedieť váš názor.
Firma zaoberajúca sa výrobou kartónových obalov má dodávateľa materiálu z Maďarska a fakturuje si aj za náradie potrebné na vysekávanie, ktoré však ostáva u nich, ale je to "naše"...a tak neviem čo s takouto faktúrou, samozdaniť alebo nie?? :(


Ešte dodám, že na faktúrach za materiál píšu poznámku, že povinnosť platiť daň prechádza na kupujúceho, ale na tejto za náradie tá poznámka nie je.


Ďakujem :)
KEJKA
23.06.11,10:01
a faktúru za náradie vám dávajú s DPH, alebo bez?
Tweety
23.06.11,10:02
Ahojte poraďáci, zase by som rada vedieť váš názor.
Firma zaoberajúca sa výrobou kartónových obalov má dodávateľa materiálu z Maďarska a fakturuje si aj za náradie potrebné na vysekávanie, ktoré však ostáva u nich, ale je to "naše"...a tak neviem čo s takouto faktúrou, samozdaniť alebo nie?? :(


Ešte dodám, že na faktúrach za materiál píšu poznámku, že povinnosť platiť daň prechádza na kupujúceho, ale na tejto za náradie tá poznámka nie je.


Ďakujem :)



Ak je to náradie vaše, tak prečo ich fakturácia? Je to potrebné s nimi odkonzultovať .

AK ste obidvaja platiteľmi dph, fa má byť bez dane a tu je potrebné urobiť samozdanenie.
angelaanakonda
23.06.11,12:39
a faktúru za náradie vám dávajú s DPH, alebo bez?

Dávajú ju bez DPH
angelaanakonda
23.06.11,13:01
Ak je to náradie vaše, tak prečo ich fakturácia? Je to potrebné s nimi odkonzultovať .

AK ste obidvaja platiteľmi dph, fa má byť bez dane a tu je potrebné urobiť samozdanenie.

Ono je to ako refakturácia, takže tým že ich zaplatíme sú naše, len ostávajú pri nich.
KEJKA
23.06.11,13:16
takže by to malo byť s DPH - kupili ste v MR ale tovar neopustil MR. Chybu urobil dodávateľ.
lepšie by bolo, keby obe poožky boli cenou za službu a prípadne po ukončení by ste si to náradie odkúpili aj s "prevozom" do SR.
angelaanakonda
24.06.11,06:55
Hm, kolegyňa tam napísala, že je to za náradie, ale teraz som si preložila text čo tam píšu, tak oni to píšu ako ďalšie služby, takže v tom prípade je to v poriadku a treba urobiť samozdanenie??
KEJKA
24.06.11,07:02
áno, ale mali by tam dať aj odvolávku. A podľa mňa je zbytočné robiť k jednej veci dve faktúry.
angelaanakonda
24.06.11,07:03
áno, ale mali by tam dať aj odvolávku. A podľa mňa je zbytočné robiť k jednej veci dve faktúry.

ďakujem a prajem pekný deň :)
angelaanakonda
20.07.11,06:24
Dobrý deň všetkým,

vraciam sa k tomu náradiu, ale teraz z druhej strany, keď firma fakturuje zaobstarané náradie ďalej zahraničnému odberateľovi, tak by to mali fakturovať ako službu a tým pádom by sa to malo dávať aj do súhrnného výkazu. Mám pravdu?