Viki
31.08.04,08:56
Dobrý deň prajem :)

Nie som si istá či tento problém patrí do oblasti "Porady" ale aj tak Vás prosím o radu.
Vie ma niekto nasmerovať na dobrú psychologickú poradňu v Bratislave ohľadom testov pre výber povolania - zistenie na čo sa dotyčná osoba hodí?
Za každú odpoveď ďakujem.
bea
31.08.04,09:55
Už dávnejšie som mala dobré skúsenosti s firmou Psychoservis. Pozrela som sa teraz, či ešte existujú a tu je na nich kontakt:

PSYCHOSERVIS
personálna agentúra
Ďatelinová 7
821 01 Bratislava

tel./fax: 02 / 5541 0247
mobil: 0905 255 484

e-mail: psychoservis@psychoservis.sk
Viki
31.08.04,11:52
Ďakujem Bea za typ.
Hneď som tam volala, ale už to zrejme nie je to, čo bývalo, aké si mala Ty skúsenosti :mad:
Zdvihla to nejaká rozospatá dievčina a že ona len preberá odkazy a dala mi číslo do druhej kancelárie, lenže smola na tom čísle nikdy nebola psychoporadňa, je tam súkromný byt :) a dievčina iné čislo nemá.
Bea, Tebe som vďačná za odpoveď - píšem to len pre "obraz" ako fungujú teraz.
Pekný deň
bea
31.08.04,12:14
Ďakujem, dobre vedieť!
Nika
31.08.04,13:08
Ja som bola kedysi s dcérou v pedagogicko-psych. poradni Petržalke na Haanovej.Bola som spokojná. Ale tiež je to už 8 rokov a ktovie ako je to teraz.
Nika
31.08.04,13:24
Je to na Hrobákovej nie Haanovej.
HRMM
18.06.10,06:29
skus na kariernadiagnostika.sk
Laco-monter
09.07.10,09:20
Toto je veĺmi dobrá téma,
nakoĺko zadanie témy vychádza s predpokladu, že je treba nájsť prácu, ktorá bude vyhovovať konkrétnému človeku,
teda treba prácu prisposobiť k temperamentu a povahe človeka.
Žiaľ v slovenskej personalistike sa deje presný opak:

všemožne /aj nátlakom/ sa snažia prisposobiť človeka danej práci .

čo je príčinou nizkej efektivity zamestnanca, či pracovníka,keď je prinútený robiť prácu, ktorú nemá rád a niekedy na ňu nemá ani osobnostné predpoklady.

Všeobecne treba vychádzať z typu osobnosti daného človeka, jeho temperamentu.

Vieme , že sú 4 základne typy osobnosti:

-sangvinik (človek spoločenský, živý temperamentny, dobre vychádzajúci v spoločnosti s inými , nazývaný aj zvonka motivovaný extrovert, jeho nevýhodou je , že je neusporiadaný a neorganizovaný )
-cholerik ( človek ctižiadostivý , rozhodný , výkonny ,nazývaný aj zvnutra motivovaný extrovert, nevyhodou tohto temperamentu je , že je emocionálne nestabilný a častokrát má sklony k despotizmu a k ovládaniu iných ĺudí,zväčša neobľubený v spoločnosti)
-melancholik (zvonka motivovaný introvert, emocionálne nestabilný ,prepadajúci výkyvom nálady precitlivelý, no človek mimoriadne dobre zorganizovaný , analyticky mysliaci ,zodpovedný )
-flegmatik (zvnutra motivovaný introvert, človek ustupčivý ,pokojny, nekonfliktny ,miluje odpočinok ,menej výkonný, no neobyčajne spoľahlivý,potrebuje vo vzťahoch "oporu" silnejších temperamentov)

Veľmi riedko sa vyskytuje čisté /vyprofilované/ typy osobnosti, väčšinou sa vyskytujú kombinácie temperamentu napr. cholerik s melancholickými výpadmi, či flegmatik kombinovaný s melancholikom, alebo flegmatický sangvinik, či sangvinik s cholerickými výpadmi.

Pri pacovnej personalistike treba práve na tom stavať aby človek zapadol do takého pracovného prostredia v ktorom by jeho danosti boli využité a aby človek nebol vystavený negatívnym vplyvom prostredia, či práce vzhĺadom na jeho temperament.

To znamená cholerik je prirodzený vodca,avšak jeho vplyv by mal byť vyvážený jeho podriadenosťou inej autorite aby sa nestal despotickým vedúcim, ktorý by šikanoval podriadených,
alebo na miesto obchodného zástupcu by nemal byť prijatý nerozhodný flegmatik navyše z melancholickými výpadmi, lebo by sa nikdy neodhodlal k akcií, isť a vyhľadávať zákazníkov a klientov, toto miesto patrí sangvinikovi ,ktorý nemá problém nadväzovať kontakty s novými ľudmi.
Zase bolo by nesmierným utrpením pre sangvinika posadiť ho ku nejakému stroju aby vykonával monotónnu prácu osamote, na tooto miesto je vhodný práve flegmatik.

Takže v tom je zmysel personalistiky ,obsadiť pracovné miesto človekom, ktorý má preň prirodzené vlohy.
Mudr.
15.10.14,22:14
Celý proces sa dá absolovať aj online pomocou krátkeho testu napríklad na http://test-osobnosti.riasec.sk/ . Síce sa to nevyrovná osobnej návšteve u psychológa ale vie Vás to nasmerovať správnym smerom.
willma
16.10.14,04:06
myslí, že zadávateľ už je zamestnaný aj viac krát :)