luluhaha
23.06.11,12:53
Dobrý deň, vozík sme kúpili do firmy a používali na podnikanie, neskôr sme ho ale prestali používať, preto sme ukončili používanie vozíka na podnikanie - prestali sme platiť daň z motorových vozidiel, ale v majetku firmy ostal, a aj sme zaň platili zákonnú poistku. Je v poriadku že som si tú poistku dávala do nákladov, alebo tým že sa nepoužíva na podnikanie sa ani zákonná poistka nesmie dávať do nákladov??
kn-alka
23.06.11,10:57
Pokiaľ viem, ak nie je zaplatená daň z motorových vozidiel, nesmie sa uplatňovať ŽIADNY náklad ohľadne vozidla - prípojného vozidla.

Daňový úrad to pri kontrole vyhodí z nákladov. Bol tu na porade spomínaný príklad z kontroly, že omylom nebola zaplatená daň z mot.vozidiel a DÚ všetky náklady spojené s autom neuznal.
Mila123
23.06.11,10:59
Pokiaľ viem, ak nie je zaplatená daň z motorových vozidiel, nesmie sa uplatňovať ŽIADNY náklad ohľadne vozidla - prípojného vozidla.

Daňový úrad to pri kontrole vyhodí z nákladov. Bol tu na porade spomínaný príklad z kontroly, že omylom nebola zaplatená daň z mot.vozidiel a DÚ všetky náklady spojené s autom neuznal.
Budem ti oponovať...ja by som sa odvolala, a zaplatila, resp. doplatila by som daň z motorových vozidiel.....
kn-alka
23.06.11,11:02
áno,po dlhých naťahovačkách to potom vyriešili doplatením dane a následnej pokuty, len som sa nechcela rozpisovať. Len som chcela poukázať na to, ako reaguje Daňový úrad - neuzná náklady.