ajuška35
23.06.11,13:09
Je možné uskutočniť mimoriadny vklad do fondu opráv na dočasné vykrytie nedostatku financií vo fonde ? Vlastníci bytov sa rozhodli tento vklad uskutočniť, aby sa uhradili určité práce a neskôr, keď sa fond opráv naplní, tento vklad vrátiť jednotlivým vlastníkom späť. Je to možné?
olga88
23.06.11,11:23
My sme tiez uz vkladali peniaze do fondu oprav. Vlozi sa to do pokladne a uvedie sa cislo obytneho domu.
Juliana77
23.06.11,11:23
..možné je všetko,ale musia si to vlastníci takto odsúhlasiť, urobiť o tom zápisnícu. Treba aj zvýšiť mesačné platby do fondu opráv od vlastníkov, preto že aj pri havárii prip. akutných opravách nebudete mať čím zaplatiť..
ajuška35
23.06.11,11:32
Mne ide hlavne o to, že vlastníci potom chcú ten vklad z fondu opráv vrátiť, keď v ňom bude dostatok peňazí. Ale kedy... A ja ako správca mám striehnuť na tú správnu dobu a vrátiť im ho , hoc aj o rok?
Halli
23.06.11,11:49
mimotemy a ty spravuješ SVB?, alebo si s každým podpisovala zmluvu o správe? alebo máš na to založenú firmu? dík
verkaz
23.06.11,13:43
Tak to sa mi nezdá, veď ide o pôžičku. Lepšie bude keď si zvýšite príspevok do FO a keď budete mať dosť financií, tak si ho zase znížite.
prudky
23.06.11,13:53
Je možné uskutočniť mimoriadny vklad do fondu opráv na dočasné vykrytie nedostatku financií vo fonde ? Vlastníci bytov sa rozhodli tento vklad uskutočniť, aby sa uhradili určité práce a neskôr, keď sa fond opráv naplní, tento vklad vrátiť jednotlivým vlastníkom späť. Je to možné?

Bez otázok by bolo :

- vyzbieraj ( pod vankúš)
- vyplať cash faktúru proti PPD (najlepšie bez dátumu)
- keď sa nazbierajú peniaze vo fonde - - vyberieš proti PPD
- vrátiš "veriteľom"

Keď už tedak sa nevedia dohodnúť na tom, že mimoriadne prispejú do fondu a aj riadne budú prispievať - - a aspoň tam budú mať .

Peniaze z FO sú IBA na opravy a zostanú do budúcnosti.
Orim
25.06.11,10:44
My sme podobný problém riešili cez PSS. Založili sme si stavebné sporenie, tam sme to vložili, vybrali k tomu štátnu prémiu a bolo to za nižší peniaz. Máme to už dlhšiu dobu a nemusíme vykazovať, za čo utrácame. Keď bolo treba previedli sme peniaze aj do FO. Stále takto sporíme.
IvanPK
25.06.11,11:25
Už som to tu písal, je to rozhodnutie vlastníkov bytov, my sme to urobili 3 roky po sebe a to po zateplení bytovky keď sme mali ako bytovka veľké preplatky za plyn, máme vlastnú kotolňu. Vklad bol podľa m2 jednotlivých bytov. Odsúhlasili sme to na zhromaždení tak že všetci mali preplatky a aby po vklade nemal nikto nedoplatok....bolo to super...už to nepotrebujeme....