melbak
23.06.11,14:07
Žiak nechodil do školy celý polrok má vymeškaných 425 hodín tým pádom nemá žiadnu známku zo žiadneho predmetu. Ako ho klasifikovať. Žiak je štvrták a má 14. rokov.
Vyhláška č. 320 nie je jednoznačne zadané či aj záškolák môže byť hodnotený neabsolvoval a neprospel.
Ďakujem
olga11
23.06.11,19:26
Ja by som využila § 56 zákona 245/2008, odsek 2

(2) Ak nemožno žiaka vyskúšať a klasifikovať v riadnom
termíne v druhom polroku, žiak je skúšaný aj klasifikovaný
za toto obdobie spravidla v poslednom týždni
augusta a v dňoch určených riaditeľom školy.

Čiže, riaditeľ školy vydá rozhodnutie o klasifikácii v náhradnom termíne formou komisionálneho preskúšania a známky sa mu uzatvárajú na základe takto získaných známok. Ak sa žiak nedostaví na toto komisionálne preskúšanie, hodnotí sa ,,neprospel" a opakuje ročník
w_t_f
24.06.11,16:30
Žiak je štvrták a má 14. rokov.


a je to Cigán
Silvernola
25.06.11,15:18
mimotemy
a je to Cigán
Ak si si nevšimol/la, táto stránka má iné poslanie, než dávať priestor na štvavé poznámky. Tie si choď trepať inam!
Mimochodom, to čo si napísal/la, je viac-menej jasné každému, ale necíti potrebu sa tu takto prezentovať.
melbak
25.06.11,19:01
este raz poprosim, ak mate niekto podobny problem, prosim poradte
obraciam sa na poradu, nakolko ste mi uz velakrat a v roznych oblastiach pomohli, odpoved w_t_f , AK SA TO VOBEC TAKTO DA NAZVAT MI OZAJ "POMOHLA", /ten-ta si skutocne pomylil-a o com porada je!/
alessi
25.06.11,19:05
doplním iba: pokiaľ žiak prepadá/nie je klasifikovaný zo 4 a viac predmetov, tak automaticky opakuje ročník. paragraf neviem číslo.

treba mať v školskom poriadku jasne stanovené(od zač. šk. roka), že ak žiak prekročí určitú hranicu(napr. 100 hodín) tak tie skúšky robí automaticky. tieto veci by však mali vychádzať aj z metodických pokynov č. 22/2011 z marca tohto roku.
melbak
25.06.11,19:13
dakujem