kalamajka
23.06.11,15:39
Dobrý deň,

chcela by som požiadať o radu.
Česká spoločnosť "A" platca DPH vyfakturovala českej spoločnosti "B" platca DPH službu - predlženie domény na ďalší rok
istina 32,00 EUR bez dane
dph 6,40 EUR
Spolu 38,40 EUR

Česká spoločnosť "B" poslala nám slovenskej firme (sme platca DPH) faktúru s textom " prefakturovávame Vám za prodloužení domény..." v hodnote 38,40 €
V kolonke DPH - je uvedené - nedaňové

Je to správne??
Podlieha to DPH???
Mám to "samozdaniť" alebo odviesť DPH??

Ďakujem za radu
kalamajka
27.06.11,11:45
nikto nevie poradiť??? prosím
betka
28.06.11,07:06
19/(6) Pri obstaraní služby podľa § 9 ods. 4 vrátane obstarania opakovane alebo čiastkovo dodávaných služieb sa služba obstaraná osobou, ktorá koná vo svojom mene, považuje za dodanú dňom vyhotovenia faktúry, ktorou obstarávateľ požaduje úhradu za službu, a ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná, daňová povinnosť vzniká posledným dňom tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná; deň dodania služby podľa tohto odseku sa neurčí, ak sa obstará služba s miestom dodania podľa § 15 ods. 1, pri ktorej je povinný platiť daň príjemca služby. Daňová povinnosť vzniká nositeľovi autorských práv dňom prijatia platby od organizácie kolektívnej správy autorských práv, ak táto organizácia vyberá vo svojom mene pre nositeľa autorských práv odmeny a náhrady odmien za poskytnutie práva na použitie diela.

Tu som popísala, podrobnejšie par.

http://www.porada.sk/t171295-predaj-sofveru-do-ineho-statu-nepodnikatelom.html

Daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby.

Je potrebné samozdaniť: 69/3 (dph 7,68)
- nárok na odpočítanie: 49/2/b, 51/1/b (DPH 7,68, resp. koeficient, ak používate)