ekofin
23.06.11,18:40
Prosím o pomoc. Zamestnávateľ v týchto horúčavách nakupuje minerálnu vodu pre svojich zamestnancov. A teraz nie je mi jasné, či to môže ísť vôbec do nákladov? Doklady o nákupe dáva zúčtovávať cez pokladňu. Ide spracovanie DPH a ja si neviem rady, či si môže z týchto nákupov uplatniť DPH, ak áno, mal by uplatniť aj DPH na výstupe ? Zamestnanci za tú vodu neplatia nič. Neviem ani, na aký účet to mám zúčtovať? Nie je to nákup so sociálneho fondu. Vopred ďakujem.
Tweety
23.06.11,16:42
Prosím o pomoc. Zamestnávateľ v týchto horúčavách nakupuje minerálnu vodu pre svojich zamestnancov. A teraz nie je mi jasné, či to môže ísť vôbec do nákladov? Doklady o nákupe dáva zúčtovávať cez pokladňu. Ide spracovanie DPH a ja si neviem rady, či si môže z týchto nákupov uplatniť DPH, ak áno, mal by uplatniť aj DPH na výstupe ? Zamestnanci za tú vodu neplatia nič. Neviem ani, na aký účet to mám zúčtovať? Nie je to nákup so sociálneho fondu. Vopred ďakujem.
Nákup vody-501AE a nárokom na odpočet dph, samozrejme len vtedy, ak na pracovisku nie je pitná voda, alebo neide o klasickú kanceláriu, ale napr. práca na stavbe,... . Inak je to nedaňový náklad.
Timka1
23.06.11,16:52
presne tak, my tiež nemáme na pracovisku - strojárska výroba pitnú vodu, iba úžitkovú, a preto je v tomto prípade nákup minerálok daňový náklad s nárokom na odpočet dph - uznané aj po daňovej kontrole dph
ekofin
23.06.11,16:58
Ďakujem veľmi pekne, jedná sa o zamestnancov na stavbách. Ešte raz vďaka.