buchtos
23.06.11,19:31
Mozem si obchodne podmienky vytvorit sam,alebo potrebujem pravnika alebo sa daju niekde stiahnut? Za rady vam dakujem.
Dáša_
23.06.11,17:57
záleží na tebe, či si trúfaš na všetko sám. Len tak jednoducho skopírovať by si ich nemal - je to tiež isté dielo. Samozrejme, inšpirovať sa môžeš, plus ku tomu preštudovať nejaký ten zákon.

Boli aj takí, čo si robili sami - po problémoch, ktoré mali, prípadne po kontrolách si ich radšej dali vypracovať profesionalom
buchtos
24.06.11,17:23
ahoj dasa mozes prosim poradit nejakych profesionalov ktory sa zaoberaju vypracovanim obchodnych podmienok?
Dantess
24.06.11,17:42
ja som to zadal do googla a našiel som vzor kam si len doplním veci, čo potrebujem a mám to
camozzi
24.06.11,20:40
Uz som to sice na Porade spominal, ale dam to este raz. Chystaju sa legislativne zmeny v nakupovani cez net, ktore pripravuje EP a je to uz len otazka par podpisov aby vstupili do platnosti. Malo by sa tak udiat v july 2011 a clenske staty budu mat dva roky, aby ich zapracovali do svojich zakonov. Medzi novinky patri napr:
- 14 dni na odstupenie od zmluvy bez udania dovodu, pricom ak na tuto informaciu obchodnik zakaznika neuvedie, tato doba sa predlzi na jeden rok
- do 14 dni bude musiet byt vratena zakaznikovi kupna cena v pripade odstupenia od zmluvy
- ziadne skryte poplatky a vopred zaskrtnute policka
Ostatne veci mame v legislative uz asi aj teraz:
- predavajuci je zodpovedny za stratu alebo poskodenie tovaru pocas prepravy
- tovar musi byt dodany do 30 dni, ak to trva dlhsie, kupujuci moze objednavku zrusit