sile
23.06.11,19:39
Dobrý večer, potrebovala by som poradiť ohladom bankového úveru, ktorý prešiel zo živnostníka na s.r.o. , ako to mám zaúčtovať? Celá suma bola vyplatená FO na účet, ale s.r.o. príjem nemala. zvyčajne sa b. úver dostane na BÚ 221/461 ale v tomto prípade fakt netuším, ešte som takéto niečo nemala. A potom ešte ako zaúčtovať bankový úver, ktorý bol poskytnutý na kúpu budovy v roku 2010, úver poslali priamo na účet predávajúceho, ale budova bola zapísaná do katastra až v roku 2011? Čiže aj do majetku ju môžem zaradiť až v roku 2011?? prosím pomoc, ešte nemám odovzdané DPPO!!
KEJKA
23.06.11,17:56
Dobrý večer, potrebovala by som poradiť ohladom bankového úveru, ktorý prešiel zo živnostníka na s.r.o. , ako to mám zaúčtovať? Celá suma bola vyplatená FO na účet, ...............kedy?
ale s.r.o. príjem nemala.
zvyčajne sa b. úver dostane na BÚ 221/461 ale v tomto prípade fakt netuším, ešte som takéto niečo nemala. ......najskor potrebujem vedieť dátumy
A potom ešte ako zaúčtovať bankový úver, ktorý bol poskytnutý na kúpu budovy v roku 2010, ....toto je už iný úver?
úver poslali priamo na účet predávajúceho, ale budova bola zapísaná do katastra až v roku 2011? Čiže aj do majetku ju môžem zaradiť až v roku 2011?? ...áno, vlastníctvo prešlo až vkladom do katastra
prosím pomoc, ešte nemám odovzdané DPPO!!
úver na budovu - vyrovnáš záväzok napr. 325/461, ved úverovú zmluvu máš.
ten prevod úveru z FO na sro bol na základe akej zmluvy? úverové prostriedky dostal SZČO aj ich minul, splácanie prešlo na sro? a protihodnota?
sile
23.06.11,18:50
B. úver dostal FO : úver 1 - 23,06,2010
úver 2 - 20,01,2010
vzal dve autá na leasing ktoré takisto prebrala PO.
PO spláca úvery od 20,10,2010, leasingy tiež.
zmluvu o prevode úveru nemam, mám len výpisy z b. úveru a presne vyčíslené, kolko zo záväzku platil FO a kolko ma platiť PO.
Úver na budovu je tretí, budova bola vyplatená priamo z banky 20,10,2010 ale budova bola zapísaná do katatstra až 11,1,2011. neostane mi nič visieť v danovom? ešte som ho totiž nerobila, tento rok mám premiéru.
KEJKA
23.06.11,20:15
budova bude len v obstaraní, nezaradená, nič nebude chýbať.
k úverom:
musí byť nejaký papier, zmluva o postúpení leasingu. Úver si môžu usporiadať medzi sebou ale tiež treba súhlas banky - ak je to oficiálne. Takže pýtaj papiere a zmluvy, bez toho to nepojde.
sile
28.06.11,17:07
dnes mi povedal klient, ze nemá žiadne zmluvy, že v banke by to trvalo mesiac kým by ju vydali. ako to mam teraz do štvrtka stihnúť? čo s tým mám spraviť?
KEJKA
30.06.11,16:01
no nijako, bez papierov nie je riešenie. Akékoľvek riešenie je rizikové.
janapill
06.08.11,20:26
Prosím o pomoc, potrebujem to čo najskôr vyriešiť.
FO- SZČO - má auto v na lízing a uplatňuje si náklady na toto auto vo výdavkoch ovplyv.ZD ( t.j PH,opravy, lízing.splátky), od septembra chce toto auto previesť na svoju s.r.o. kde je konateľom aj spoločníkom, je mi jasné, že musí spraviť prevod lízing.zmluvy, ale aký dopad to bude mať u FO??? Myslím ako zaúčtovať ten prevod a ako to ovplyvní ZD? ĎAKUJEM
janaGT
15.01.12,19:06
ja by som tiež poprosila o radu, mám takýto istý prípad, FO dala v dec. 11 prepísať auto na spotrebný úver na svoju novú s.r.o. Mám k dispozícii len zmluvu s leasingovkou o prevode z fo na s.r.o. Ako ďalej pokračovať? s.r.o. nie je plátca dph.
janaGT
14.03.12,15:14
tak už som niečo konečne vymyslela:

042 / 321 - fa od szčo, niečo ako odstupné za auto

042/461 - tento zápis sa mi moc nezdá, ale nič iné ma tu nenapadá, ako dostať výšku úveru do účta, je to na základe splátkového kalendára cez ID

ID na splátky vr. poistného a úroku 461,568,562 / 379

379 / 221 platba

čo poviete? mohlo by to tak byť?