teargarden
23.06.11,20:04
Ahojte, verim, ze mi pomozete. Prisiel mi list zo soc.poist., ze som vraj v jednej firme evidovana ako dohodar.. pracovala som tam pred ROKMI, este pocas strednej skoly tusim, dohodu som ani nepodpisovala, len nejaku smiesnu prilohu k dohode. Firma boli podvodnici, ked som to zistila, odisla som, ani ma nevyplatili, a zrazu pobocka zmizla.. v obchodnom registri su, telefonny kontakt je vypnuty a soc poist odomna chce papier, ze ci som prac. pomer ukoncila, ale ja sa k nemu nedostanem!! co mam teraz akoze robit? dakujem za odpovede....
danushka
23.06.11,18:27
Odpíš im, že si tam pracovala od - do a viac sa tým nezaťažuj.
Teba nemôžu nijako postihnúť, povinnosť si nesplnil zamestnávateľ.

Zašli to doporučene a sprav si kópiu, resp.podaj to osobne a nechaj si kópiu potvrdiť na podateľni. Problém by Ti mohol vzniknúť pri event. registrácii na ÚPSVaR, pretože tam máš povinnosť oznámiť prácu na dohodu najneskôr jeden deň pred nástupom do práce, inak by Ťa vyradili.
teargarden
23.06.11,18:32
V liste pisu, ze chcu doklad, no dufam, ze ma uz nijak sankcionovat nemozu, som uz riadne zamestnana, som aj zabudla, ze som tam kedysi brigadovala.. napisala som mail do socialnej poistovne, dufam, ze to bude stacit..dakujem:)
drobeceva
23.06.11,18:32
Ahojte, verim, ze mi pomozete. Prisiel mi list zo soc.poist., ze som vraj v jednej firme evidovana ako dohodar.. pracovala som tam pred ROKMI, este pocas strednej skoly tusim, dohodu som ani nepodpisovala, len nejaku smiesnu prilohu k dohode. Firma boli podvodnici, ked som to zistila, odisla som, ani ma nevyplatili, a zrazu pobocka zmizla.. v obchodnom registri su, telefonny kontakt je vypnuty a soc poist odomna chce papier, ze ci som prac. pomer ukoncila, ale ja sa k nemu nedostanem!! co mam teraz akoze robit? dakujem za odpovede....


Za nahlášky a odhlášky zodpovedá zamestnávateľ a nie z-c. Podobne je to aj s odvodmi. Nie je to záležitosť z-ca
drobeceva
23.06.11,18:34
Odpíš im, že si tam pracovala od - do a viac sa tým nezaťažuj.
Teba nemôžu nijako postihnúť, povinnosť si nesplnil zamestnávateľ.

Zašli to doporučene a sprav si kópiu, resp.podaj to osobne a nechaj si kópiu potvrdiť na podateľni. Problém by Ti mohol vzniknúť pri event. registrácii na ÚPSVaR, pretože tam máš povinnosť oznámiť prácu na dohodu najneskôr jeden deň pred nástupom do práce, inak by Ťa vyradili.

danushka, z príspevku som pochopila, že to je dávnejšia záležitosť - vtedy ešte tá povinnosť nebola
danushka
23.06.11,18:38
danushka, z príspevku som pochopila, že to je dávnejšia záležitosť - vtedy ešte tá povinnosť nebola

Evka, keby bola zadávateľka teraz na ÚP evidovaná, tak keďže stále nie je odhlásená ako dohodár, považovali by to na ÚP za zatajenie skutočností.

To ešte aby človek zisťoval, kde všade ho neodhlásili :rolleyes:.
drobeceva
23.06.11,18:39
je to tak, ak z-ľ si neplní povinnosti-spôsobuje zbytočné problémy
teargarden
23.06.11,18:43
dakujem za odpovede, ulavilo sa mi,.. ja som na UP nebola nikdy evidovana, hned po skonceni VS som sa zamestnala.. a k tomu byvalemu zamestnavatelovi sa nedopracujem ani keby ma zavreli, len som sa zlakla, ze by mi teraz soc poist mohla dat pokutu, alebo zaplatit odvody alebo co...v tomto sa ja vobec nevyznam,..
Katy a R
23.06.11,18:58
Problém by Ti mohol vzniknúť pri event. registrácii na ÚPSVaR, pretože tam máš povinnosť oznámiť prácu na dohodu najneskôr jeden deň pred nástupom do práce, inak by Ťa vyradili.

.. potvrdzujem, že problém by mohol byť, ak by si niečo žiadala od UPSVaR ;)
presne toto sa stalo synovi .. voľakedy ako študent mal brigádu - a zabudli ho odhlásiť ... na UPSVaR sa ani sním nebavili, kým si to nedal do poriadku. Na miestnej pobočke SP takisto neochota ... no našťastie zamestnávateľ stále fungoval - a šlo to - mailom a telefonicky. (bolo to asi po 6tich rokoch!!!)