Jankaaa
12.01.06,09:40
Evidujem v MRP-čku majetok. Ak si dám vyrátať daň z príjmu, tak ich/odpisy/ tam mám uvedené. Uvádzate ich ešte aj v penažnom denníku cez interný doklad?
ata111
12.01.06,08:46
Nerobím v MRP, pozri sa, či ti odpisy ťahá do daňových nákladov. Ja ich dávam do posledného riadku PD samostatným zápisom. Pozor, aby si nemala duplicitu.:o
Jankaaa
12.01.06,08:58
ak si dám tlačit peňažný denník, tak medzi výdavkami, ktoré ovpl.dan.základ to nemám a nemám to uvedené ani v súčtov "obratov a výnosou", ale vo výpočte z dane z príjmov to mám. Naozaj neviem, či to mám uviesť aj do peňažného denníka a na ten výpočet proste nebudem brať ohľad. Naozaj tu nikto nieje kto robí s MRP-čkom JU?
Andrea2304
12.01.06,09:05
ak si dám tlačit peňažný denník, tak medzi výdavkami, ktoré ovpl.dan.základ to nemám a nemám to uvedené ani v súčtov "obratov a výnosou", ale vo výpočte z dane z príjmov to mám. Naozaj neviem, či to mám uviesť aj do peňažného denníka a na ten výpočet proste nebudem brať ohľad. Naozaj tu nikto nieje kto robí s MRP-čkom JU?
Odpisy je potrebné zadať priamo do denníka a to samostatným zápisom.
Jankaaa
12.01.06,09:33
ja som to už nevydržala a zavolala som do firmy MRP a tam mi povedali, že do denníka nemám nič zadávať, že tú možnosť mi ponúkne pri ročnom prevode.
ini
21.01.06,16:59
Ja to robim vzdy na konci roka a to tak, ze v penaznom denniku mas tlacitko "funkcie", dole mas poledny riadok "rocny prevod" a tam je okrem prevodu "zaradenie rocnych odpisov HNDM". Na to kliknes a zauctuje ti odpisy do penazneho dennika. Len ich musis mat dobre zvolene v pomocnej knihe.
Zužu
03.02.06,18:59
Robím PU v MRP Windows, chcela by som vytlačiť karty dlhodobého majetku,ale tlačí mi len zoznam majetku. Dá sa také niečo vytlačiť?
ďakujem
lenkak
04.02.06,10:20
Na to by si musela mať špeciálny program z MRP - Evidencia majetku.
Zužu
04.02.06,14:21
ďakujem, čiže musím vypisovať ručne.
lenkak
04.02.06,14:31
Uhádla si, alebo si sprav tabuľku v exceli.
Anonymka
07.02.06,08:20
Do akých skupín patrí
a.) mot.vozidlo - nákladný automobil (úžitkové vozidlo) ?
b.) prístroj - laserová centrovačka ???
Zita5
07.02.06,08:27
Do akých skupín patrí
a.) mot.vozidlo - nákladný automobil (úžitkové vozidlo) ?
b.) prístroj - laserová centrovačka ???



Doplň užitočné zaťaženie automobilu a k prístroju popíš sa čo s ním prevádza .
Anonymka
07.02.06,09:11
No nákladný automobil je konkrétne Peugeot Partner, a ten prístroj je centrovačka - centrujú sa ňou spojky, atď (my sa zaoberáme opravou čerpadiel a pod.)
Zita5
07.02.06,09:19
MV 1.odpisová skupina Pol.1-27 KP 34.10.2 odpisuješ 4 roky
Zita5
07.02.06,09:27
Centrovačka - 1 odpisová skupina Pol. 1-24 KP 33.2 - Meracie , kontrolné,testovacie,navigačné a iné prístroje a zariadenia .

Z môjho pohľadu by som to asi zaradila sem , ale ak sa mýlim , nech ma niekto opraví .;) :rolleyes:
Anonymka
07.02.06,09:28
Aj ja som myslela na tie skupiny, len som si nebola istá. Vďaka za usmernenie a o potvrdenie. Pekný deň!
dipe
18.03.07,15:52
Ahojte, vie mi niekto povedať prečo mi v "Evidencii majetku" MRP Win PU , pri zadani nového majetku nachce vypočítať odpisy?/ ani daňové a ani účtovné/
Ako mám postupovať?
Ďakujem
mysimis
18.03.07,17:36
Nastav sa na agendy - pomocné knihy - majetok. Tam si nadefinuj majetok ktorý chceš zaevidovať. Keď niečo nebudeš vedieť ozvi sa.
dipe
19.03.07,11:55
Ahoj mysimis, ďakujem za odpoveď no aj tak mi to nie je jasné.
Postup ktorý si mi poslala plati pri PU v MRP Win? Alebo platí pri "Evidencia majetku" MRP Win?
Skúšala som to a ono by sa mi to hodilo slôr pri PU. Takto si to myslela?

Pekný deň
mysimis
19.03.07,12:22
áno jedná sa o MRP Win PÚ - tak si aj zadala otázku. Prečo Ti to nesedí?
dipe
19.03.07,13:16
..nie,že mi to nesedí, len mi to nebolo jasné.
Zadala som si to podľa Tvojho návodu a vypočítala som to a čo ďalej?
To mi bude slúži pre výpočet odpisov daňových a aj účtovných ročných a zaúčtujem to cez ID jednorázovo alebo musím to rozdeliť po mesiacoch?
Je to trochu ...otázka no aby mi to bolo jasné.

Ďakujem pekne